Co to jest system BES-Hubgrade? Trzy rzeczy, które warto o nim wiedzieć
Ustawa o efektywności energetycznej, która weszła w życie w 2016 roku, nałożyła na polskich przedsiębiorców szereg nowych obowiązków. Jednocześnie wyspecjalizowane podmioty nieustannie wprowadzają innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest zwiększenie efektywności energetycznej w różnych obszarach. Ostatnio głośno jest na temat systemu efektywnego zarządzania energią cieplną, czyli BES-Hubgrade. W niniejszym artykule wyjaśniamy, na czym on polega oraz do kogo jest skierowany.
1. Czym jest BES-Hubgrade?
Białe certyfikaty dla firm to kwestia, z którą zaznajomiła się już większość właścicieli polskich przedsiębiorstw. Mało kto wie jednak, czym jest BES-Hubgrade, czyli Building Energy Services-Hubgrade. W największym skrócie jest to system efektywnego zarządzania energią cieplną w budynkach. Oparto go na najnowszych rozwiązaniach technicznych, zdalnym zarządzaniu urządzeniami sterującymi a także na wykorzystywaniu doświadczenia i wiedzy wykwalifikowanych specjalistów. Wszystko to sprawia, że BES-Hubgrade daje stuprocentową gwarancję na maksymalne zoptymalizowanie poziomu zużycia energii cieplnej w budynku. To, co go wyróżnia, to inteligentny monitoring oraz stałe zarządzanie energią cieplną przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku.
Więcej informacji o systemie zarządzania energią cieplną można dowiedzieć się na stronie https://energiadlawarszawy.pl/zarzadzanie-energia-cieplna-w-budynku/.
2. Komu dedykowany jest system BES-Hubgrade?
BES-Hubgrade to system efektywnego zarządzania energią cieplną, który adresowany jest do administratorów budynków, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Jest to innowacyjne oraz pionierskie rozwiązanie, dzięki któremu zarządzanie ciepłem oraz jego oszczędzanie w budynku może przynieść zdecydowanie lepsze rezultaty niż kiedykolwiek wcześniej.
Wynika to z zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, szerokiej wiedzy specjalistów a także wsłuchiwania się w potrzeby poszczególnych klientów. Wszystko to powoduje, że zarządzanie energią cieplną w budynkach gwarantuje spore oszczędności dla administratorów budynków.
3. Jakie korzyści przynosi system BES-Hubgrade?
Jak wygląda zastosowanie systemu BES-Hubgrade w praktyce? Firma działa każdorazowo według tego samego schematu:
- Mini audyt. Przedstawiciele przedsiębiorstwa przeprowadzają wnikliwą analizę budynku w zakresie efektywności cieplnej. Określany jest profil zużycia energii, który jest podstawą do przygotowania indywidualnego planu oszczędności wraz z zachowaniem prawidłowego poziomu bezpieczeństwa termicznego w poszczególnych lokalach.
- Doposażenie w regulator węzła cieplnego. Zespół techniczny montuje w danym budynku regulator ciepła, którym można zarządzać zdalnie. Będzie on przeprowadzał wielopunktowe pomiary temperatury w budynku.
- Centrum zarządzania energią (Hubgrade). Fachowcy z centrum systemu na bieżąco będą monitorować pracę wszystkich urządzeń oraz dostosowywać temperaturę, aby zapewnić właściwy komfort termiczny mieszkańcom.
- Pomoc w razie awarii. Nad sprawnym działaniem zamontowanego systemu będą działać służby techniczne oraz dedykowane Pogotowie Ciepłownicze.
- Cykliczne raporty. Klienci otrzymują cykliczne raporty na temat tego, ile energii udało się oszczędzić dzięki zastosowaniu tego systemu.
Bibliografia:
- https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20160000831
- https://www.gov.pl/web/klimat/efektywnosc-energetyczna
- https://www.gov.pl/web/klimat/audyt-energetyczny-obowiazek-duzych-przedsiebiorcow
- https://energiadlawarszawy.pl/zarzadzanie-energia-cieplna-w-budynku/
artykuł sponsorowany