Domy prefabrykowane

Domy prefabrykowane to budynki mieszkalne, których elementy konstrukcyjne powstają w halach produkcyjnych. Dom składa się z dużych prefabrykatów, łączonych ze sobą na placu budowy. Główną cechą domów prefabrykowanych jest szybkość budowy. Obiekt powstaje w zaledwie kilka tygodni. Domy prefabrykowane nadają się do użytku sezonowego oraz całorocznego. Nie wymagają prac mokrych, dlatego można je montować na fundamencie o każdej porze roku.

Domy prefabrykowane - czy warto się nimi zainteresować?

Zapoznaj się z informacjami na temat domy prefabrykowane. Nasze sprawdzone porady związane z domy prefabrykowane pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Sauna fińska - samodzielna budowa sauny

Sauna fińska - samodzielna budowa sauny

Sauna często kojarzy się nam z trudno dostępnym luksusem. Jednak w dzisiejszych czasach nie jest to już do końca prawda. Przy odrobinie umiejętności możemy samodzielnie wykonać takie miejsce relaksu w domu. Poniżej podpowiadamy, jak wygląda budowa sauny krok po kroku i jak korzystać z sauny.
, 21 września 2017

Domy z gotowych elementów - jak zbudować dom w kilka tygodni?

Domy z gotowych elementów - jak zbudować dom w kilka tygodni?

Budowa domu jest dość dużą inwestycją, do której warto się odpowiednio przygotować. Współczesne obiekty budowlane nie muszą już powstawać przez kilka lat. Coraz większą popularnością cieszą się domy prefabrykowane, których budowa zajmuje od kilku tygodni do kilku miesięcy. Czym charakteryzuje się owa technologia budowlana? Odpowiedź znajdziecie poniżej.
, 2 marca 2017

Domy modułowe - cena, projekty domów, opinie, wady i zalety

Domy modułowe - cena, projekty domów, opinie, wady i zalety

Technologie budowlane bardzo szybko się rozwijają. W ostatnich latach coraz większą uwagę przykuwają technologie budowy domów modułowych. Jest to dość prosty, a zarazem ekonomiczny sposób na przyspieszenie prac budowlanych. Prefabrykowane domy modułowe powstają w kilka miesięcy, a czasem nawet w kilka dni. To znacznie lepszy wynik niż budowa realizowana w technologiach tradycyjnych. Dlatego warto wiedzieć czym charakteryzują się domy modułowe, jakie są ich zalety i koszty wykonania.
, 26 stycznia 2017

Budowa domu z prefabrykatów - ceny, opinie, projekty domów, różne technologie

Budowa domu z prefabrykatów - ceny, opinie, projekty domów, różne technologie

Zależy ci na szybkiej przeprowadzce, a działka jeszcze niezagospodarowana? Gotowe domy Cię nie interesują? Pomyśl o domu z prefabrykatów! Domy prefabrykowane to dość tanie rozwiązanie, a do tego niezwykle szybkie. Technologia domów prefabrykowanych od lat jest wykorzystywana za oceanem, a także w wielu krajach europejskich. Buduje się w tej technologii zarówno domy energooszczędne, jak i domy pasywne. W Polsce jednak wciąż krąży na ich temat wiele fałszywych stereotypów. Jakie są fakty i mity na temat domów prefabrykowanych, a przede wszystkim ich ceny? Sprawdzamy!
, 26 stycznia 2017

Domy szkieletowe drewniane - ceny, projekty domów, opinie, zalety i wady

Domy szkieletowe drewniane - ceny, projekty domów, opinie, zalety i wady

Wybór technologii, w której powstanie dom nie jest oczywisty. Najpopularniejsza w Polsce technologia murowana, zwana również tradycyjną nie zawsze okazuje się najlepsza. Przyjrzymy się technologii szkieletowej, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Jest to szybka technologia, w której coraz częściej buduje się niedrogie prefabrykowane domy energooszczędne, jak również niewielkie domki letniskowe na bazie szkieletu drewnianego. Jedynym betonowym elementem budynku jest płyta fundamentowa. Mogą być to klasyczne domy z bali lub dom drewniany imitujący wyglądem klasyczny dom murowany.
, 26 stycznia 2017

Domy z bali całoroczne - ceny, projekty, opinie, wady i zalety

Domy z bali całoroczne - ceny, projekty, opinie, wady i zalety

Domy z bali w technologii szkieletu drewnianego. To ciekawa propozycja, jednak w Polsce wiąż mało popularna. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom takiego rozwiązania oraz sprawdźmy, ile kosztuje budowa domu z bali.
, 1 lutego 2017

Kręgi betonowe - cena, zastosowanie, wymiar, opinie i porady

Kręgi betonowe - cena, zastosowanie, wymiar, opinie i porady

W ofercie producentów prefabrykatów betonowych oraz betoniarni można natrafić na różnego typu kręgi betonowe o odmiennych wymiarach, ze stopniami lub bez stopni. Ich ceny są zróżnicowane, jednak w zależności od zastosowania są wykorzystywane nie tylko przez firmy budowlane, lecz również podmioty prywatne. Zastosowania kręgów betonowych oraz żelbetowych są dość szerokie. Sprawdźmy jakie są ich wymiary, najczęstsze przeznaczenie, oraz jak kształtują się ich ceny w poszczególnych miastach Polski.
, 18 sierpnia 2016

Dom drewniany czy murowany?

Dom drewniany czy murowany?

Jedną z pierwszych decyzji, którą podejmujemy przed budową domu jest wybór odpowiedniej technologii. W Polsce największą popularnością cieszą się domy wznoszone tradycyjną technologią murowaną. Jednak wielu inwestorów coraz częściej zastanawia się też nad wzniesieniem domu drewnianego. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, które rozwiązanie będzie lepsze. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw obu technologii budowlanych.
, 1 sierpnia 2016

Oszczędności podczas budowy domu - sprawdzone sposoby

Oszczędności podczas budowy domu - sprawdzone sposoby

Budowa domu to dla wielu osób największa inwestycja w życiu. Warto dobrze oszacować jej koszty i ocenić swoje realne możliwości finansowe. Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, zastanówmy się także nad ewentualnymi oszczędnościami budowlanymi. Może zrezygnować ze zlecania budowy jednej firmie i prowadzić ją systemem gospodarczym? Ale nawet przy systemie zleconym przy odpowiednim rozplanowaniu wszystkich działań i wyborze tanich rozwiązań budowlanych możemy zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
, 25 kwietnia 2016

Ile trwa budowa domu?

Ile trwa budowa domu?

Czas trwania budowy nie jest określony w przepisach prawa budowlanego. Wszystko zależy od specyfiki projektu budowlanego, technologii budowlanej, a także od środków finansowych, którymi dysponuje inwestor. Poniżej przedstawimy orientacyjny czas trwania poszczególnych etapów budowy w technologii tradycyjnej, a także wskażemy, jak długo wznosi się domy w technologii szkieletowej. Na koniec zaprezentujemy inne sposoby na szybką budowę domu.
, 23 kwietnia 2016

Domy kanadyjskie – czy warto? Ceny, opinie użytkowników, projekty i polecani producenci

Domy kanadyjskie – czy warto? Ceny, opinie użytkowników, projekty i polecani producenci

Domy kanadyjskie, tak popularne właśnie w Kanadzie czy USA, a więc w krajach na dużym obszarze o podobnym klimacie co Polska, wciąż nie mogą konkurować popularnością z tradycyjną technologią murowaną w naszym kraju. Domy kanadyjskie są często energooszczędne, tanie i szybkie w budowie. W czym zatem tkwi problem domów z bali? Przyjrzyjmy się im bliżej i spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.
, 18 marca 2017

Ile kosztuje budowa domu z keramzytu?

Ile kosztuje budowa domu z keramzytu?

Domy keramzytowe to innowacyjny trend w budownictwie. Szeroko słychać o zaletach tej technologii, szybkości budowy oraz trwałości prefabrykowanych elementów z keramzytu jako materiału budowlanego. Niewiele osób wie jednak, jakie są faktyczne koszty budowy takiego domu. Internet również milczy na ten temat. Zapoznajmy się więc z przybliżonymi kosztami budowy oraz najważniejszymi etapami inwestycji.
, 4 września 2016

Szybkie sposoby na budowę domu

Szybkie sposoby na budowę domu

Przed rozpoczęciem budowy domu często zastanawiamy się nad kosztami inwestycji, a także próbujemy określić orientacyjny czas wykonania wszystkich prac. W Polsce największą popularnością cieszą się budynki wznoszone technologią tradycyjną. Jednak warto pamiętać także o rozwiązaniach alternatywnych - prefabrykowane domy z drewna, czy keramzytu zyskują przecież na popularności. Poniżej opiszemy nowoczesne technologie budowlane, które pozwalają na ograniczenie kosztów inwestycyjnych i znaczne przyspieszenie prac budowlanych.
, 4 września 2016

Jakie są zalety i wady domów szkieletowych?

Jakie są zalety i wady domów szkieletowych?

Nie ma na świecie rzeczy, która byłaby idealna. Nawet czekolada ma wady w postaci tuczących kalorii. Podobnie jest z metodami budowy domów. Każda ma jakieś zalety i wady, o których warto wiedzieć zanim rozpoczniemy budowę upragnionego domu. Jedną z takich metod, która spotyka się z dużą nieufnością inwestorów jest budowa domu za pomocą prefabrykowanych drewnianych szkieletów. Jednak zalety przekonują bardziej niż wady.
, 27 marca 2017

Domy z keramzytu – nowa technologia warta zainteresowania

Domy z keramzytu – nowa technologia warta zainteresowania

Domy z keramzytu to oszczędność, prostota wykonania i krótki czas budowy. Entuzjastów budowania domów wolnostojących z keramzytu przybywa i nic w tym dziwnego. Keramzyt jest lekki i wytrzymały a budynek posiada odporność na pleśń i wilgoć. Czego chcieć więcej?
, 10 lutego 2016

Domy prefabrykowane - ceny, trwałość konstrukcji, energooszczędność i wiele innych informacji

Domy prefabrykowane są jednym z najlepszych sposobów na szybkie stworzenie budynku mieszkalnego. Ich budowa trwa zaledwie kilka tygodni, co jest nieporównywalnie lepszym wynikiem niż czas budowy domu w konstrukcji murowanej. Do wybudowania oraz wykończenia tradycyjnego domu murowanego zazwyczaj potrzeba dwóch lat. Co więcej, prace mokre mogą zostać wykonane jedynie w dodatnich temperaturach. Tymczasem realizacje domów prefabrykowanych wykonuje się o każdej porze roku. Co prawda, na niektóre budynki trzeba nieco poczekać (przygotowanie prefabrykatów w hali produkcyjnej). Jednak termin na realizację budynku i tak odpowiada wymaganiom większości inwestorów.

Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się prefabrykowane domy z drewna. Większość z nich powstaje w lekkiej konstrukcji szkieletowej. Tego rodzaju prefabrykowane domy z drewna składają się z wielkoformatowych elementów tworzących całe ściany. Budynek zostaje dodatkowo ocieplony wełną mineralną, co sprawia, że jego zapotrzebowanie cieplne utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Prefabrykowane domy z drewna mogą posiadać dowolny rozmiar i kształt pomieszczeń. Możliwości architektoniczne są tak bogate, że wybór kubatury zależy wyłącznie od zasobności portfela inwestora. Nowoczesne realizacje stanowią połączenie komfortu użytkowego, a także efektownego wyglądu.

Ciekawym rozwiązaniem są także domy prefabrykowane z keramzytobetonu. Keramzyt to lekkie tworzywo odznaczające się dobrą izolacją termiczną. Realizacje oparte o prefabrykaty z keramzytobetonu cieszą się dużym uznaniem. Gotowe elementy konstrukcyjne posiadają już fabryczne rozprowadzenie instalacji. Dzięki temu czas montażu na placu budowy jest jeszcze krótszy.

Jeśli interesują Cię prefabrykowane domy z drewna, keramzytobetonu bądź pustaków wielkoformatowych to znaczy, że ten dział jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje o nowoczesnych technologiach budowlanych, przeanalizujesz koszty inwestycyjne i wybierzesz optymalne rozwiązanie. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów. Zapraszamy!

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij