Domy z keramzytu

Keramzyt to lekki materiał budowlany wypalany z gliny w temperaturze ok. 1150 °C. Dzięki specjalnemu procesowi wypalania powstaje materiał w kształcie kulek o różnych rozmiarach. Glina w trakcie spiekania mocno powiększa swoją objętość, a każda z porowatych kulek pokryta jest twardą osłoną ceramiczną. Dzięki temu po połączeniu kulek w prefabrykowane płyty materiał posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne i jest używany do budowy nowoczesnych domów energooszczędnych.

Wszystko o domy z keramzytu!

Zapoznaj się z informacjami na temat domy z keramzytu. Nasze sprawdzone porady związane z domy z keramzytu pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Ciepłe ściany Leca® BLOK

Ciepłe ściany Leca® BLOK

Materiały budowlane coraz częściej dedykowane są budownictwu energooszczędnemu. Producenci starają się powiększać cegły i bloczki lub zagęszczać ich strukturę. Bloczki i pustaki Leca® BLOK mają jednak jedną, energooszczędną przewagę. Są suche!

Budowa domu z prefabrykatów - fakty i mity

Budowa domu z prefabrykatów - fakty i mity

Zależy ci na szybkiej przeprowadzce, a działka jeszcze niezagospodarowana? Pomyśl o domu z prefabrykatów! To dość tanie rozwiązanie, a do tego niezwykle szybkie. Technologia domów prefabrykowanych od lat jest wykorzystywana za oceanem, a także w wielu krajach europejskich. W Polsce jednak wciąż krąży na ich temat wiele fałszywych stereotypów. Jakie są fakty i mity na temat domów prefabrykowanych?

Ile kosztuje budowa domu z keramzytu?

Ile kosztuje budowa domu z keramzytu?

Domy keramzytowe to innowacyjny trend w budownictwie. Szeroko słychać o zaletach tej technologii, szybkości budowy oraz trwałości prefabrykowanych elementów z keramzytu jako materiału budowlanego. Niewiele osób wie jednak, jakie są faktyczne koszty budowy takiego domu. Internet również milczy na ten temat. Zapoznajmy się więc z przybliżonymi kosztami budowy oraz najważniejszymi etapami inwestycji.

Domy szkieletowe - ceny, opinie, zalety i wady

Domy szkieletowe - ceny, opinie, zalety i wady

Wybór technologii, w której powstanie dom nie jest oczywisty. Najpopularniejsza w Polsce technologia murowana, zwana również tradycyjną nie zawsze okazuje się najlepsza. Przyjrzymy się technologii szkieletowej, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Jest to szybka technologia, w której coraz częściej buduje się niedrogie prefabrykowane domy energooszczędne, jak również niewielkie domki letniskowe. Jedynym betonowym elementem budynku jest płyta fundamentowa. Mogą być to klasyczne domy z bali lub budynki imitujące wyglądem klasyczny dom murowany.

Szybkie sposoby na budowę domu

Szybkie sposoby na budowę domu

Przed rozpoczęciem budowy domu często zastanawiamy się nad kosztami inwestycji, a także próbujemy określić orientacyjny czas wykonania wszystkich prac. W Polsce największą popularnością cieszą się budynki wznoszone technologią tradycyjną. Jednak warto pamiętać także o rozwiązaniach alternatywnych - prefabrykowane domy z drewna, czy keramzytu zyskują przecież na popularności. Poniżej opiszemy nowoczesne technologie budowlane, które pozwalają na ograniczenie kosztów inwestycyjnych i znaczne przyspieszenie prac budowlanych.

Domy modułowe, czyli jakie? Analiza korzyści i kosztów

Domy modułowe, czyli jakie? Analiza korzyści i kosztów

Technologie budowlane bardzo szybko się rozwijają. W ostatnich latach coraz większą uwagę przykuwają technologie budowy domów modułowych. Jest to dość prosty, a zarazem ekonomiczny sposób na przyspieszenie prac budowlanych. Prefabrykowane domy modułowe powstają w kilka miesięcy, a czasem nawet w kilka dni. To znacznie lepszy wynik niż budowa realizowana w technologiach tradycyjnych. Dlatego warto wiedzieć czym charakteryzują się domy modułowe, jakie są ich zalety i koszty wykonania.

Domy z keramzytu – nowa technologia warta zainteresowania

Domy z keramzytu – nowa technologia warta zainteresowania

Domy z keramzytu to oszczędność, prostota wykonania i krótki czas budowy. Entuzjastów budowania domów wolnostojących z keramzytu przybywa i nic w tym dziwnego. Keramzyt jest lekki i wytrzymały a budynek posiada odporność na pleśń i wilgoć. Czego chcieć więcej?

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij