Firma budowlana

Firma budowlana to innymi słowy działalność gospodarcza lub zarobkowa, realizowana w zakresie przeprowadzenia wszelkiego typu prac budowlanych. W zakres działań firm budowlanych wchodzi w szczególności wznoszenie budynków mieszkalnych, budynków przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej. Firma budowlana może też świadczyć usługi w zakresie modernizacji, remontu i przebudowy istniejących już obiektów.

Firmy budowlane na miarę wymagań inwestora

Zapoznaj się z informacjami na temat firma budowlana. Nasze sprawdzone porady związane z firma budowlana pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Gdzie szukać przetargów budowlanych?

Gdzie szukać przetargów budowlanych?

Przetargi budowlane są publikowane zarówno w internecie, jak i w prasie zarówno ogólnopolskiej, jak i o charakterze lokalnym. Aby trafić na interesujące zlecenie, należy systematycznie szukać i przeglądać serwisy tematyczne oraz biuletyny publiczne. Na uwagę zasługują szczególnie przetargi na roboty budowlane o charakterze nieograniczonym. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądają procedury przetargowe, jak wygląda składanie ofert oraz gdzie najlepiej szukać intratnych zamówień.
, 17 kwietnia 2017

Odwrotne obciążenie VAT na usługi budowlane 2017 - co musisz wiedzieć

Odwrotne obciążenie VAT na usługi budowlane 2017 - co musisz wiedzieć

Styczeń 2017 roku przyniósł wiele zmian dla branży budowlanej. Jedna z nich dotyczy zasad rozliczania podatku za usługi budowlane. Wiąże się to z nowelizacją ustawy o podatku VAT. Od stycznia 2017 roku usługi budowlane można rozliczać na zasadach odwrotnego obciążenia. O co w tym chodzi i co warto wiedzieć?
, 10 marca 2017

Jak zdobyć zlecenia budowlane i remontowe dla swojej firmy?

Jak zdobyć zlecenia budowlane i remontowe dla swojej firmy?

Marzec to miesiąc, w którym ożywia się branża budowlana. To najlepszy moment na pozyskiwanie zleceń dla swojej firmy. Jak zdobyć zlecenia budowlane i zlecenia na usługi remontowe? Gdzie się skutecznie reklamować? Poniżej kilka podstawowych wskazówek.
, 9 marca 2017

Przeprowadzki - jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzki - jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzki często wiążą się z dużym stresem i zamieszaniem. Jednak odpowiednie przygotowanie oraz zaplanowanie wszystkich działań może okazać się istotnym ułatwieniem. W większych miastach z pomocą przyjdą nam także firmy przeprowadzkowe. Co warto o nich wiedzieć? Jakie usługi oferuje firma przeprowadzkowa? Jak wybrać bezpieczną usługę? Odpowiedź znajdziecie poniżej.
, 1 lutego 2017

Wykończenia wnętrz - cennik robót wykończeniowych 2017

Wykończenia wnętrz - cennik robót wykończeniowych 2017

Wykończenie nowych budynków lub mieszkań może być dość kosztowne. Dlatego przed rozpoczęciem prac remontowych przeglądamy ceny poszczególnych wykonawców. Ceny różnią się w zależności od regionu, w którym prace mają być wykonane. Inny jest koszt malowania w dolnośląskim i pomorskim, tak montaż drzwi w mazowieckim jest inny, niż montaż tych samych drzwi w wielkopolskim. Poniżej przedstawimy cenniki najpopularniejszych prac wykończeniowych w różnych regionach naszego kraju.
, 22 kwietnia 2017

Wyburzanie budynków - cennik 2017 po województwach

Wyburzanie budynków - cennik 2017 po województwach

Koszt wyburzania budynków lub pojedynczych ścian często wymaga zatrudnienia doświadczonej ekipy wykonawców. W niektórych wypadkach okazuje się, że koszt rozbiórki staje się dość dużym wydatkiem. Dlatego przed dopełnieniem wszelkich formalności i rozpoczęciem prac warto przeanalizować cennik 2017 wyburzania budynków.
, 2 stycznia 2017

Dom 100 a 150 m2 - porównanie kosztów

Dom 100 a 150 m2 - porównanie kosztów

Budowa domu to dość kosztowna inwestycja, na którą warto się dobrze przygotować. Niektórzy inwestorzy upatrują oszczędności w budowie domu o mniejszym metrażu. Ale czy różnice cenowe pomiędzy większymi i mniejszymi budynkami są bardzo duże? Odpowiemy na to pytanie analizując koszty budowy domu o powierzchni 100 i 150 m2.
, 14 października 2016

Sufity napinane - opinie, zalety i wady w porównaniu do sufitów powieszanych z płyt g-k

Sufity napinane - opinie, zalety i wady w porównaniu do sufitów powieszanych z płyt g-k

Zarówno sufity podwieszane z płyt kartonowo gipsowych, jak i sufity napinane mają swoich zwolenników i przeciwników. Żadne z tych rozwiązań nie jest bez wad, ale mimo wszystko na pierwszy plan wysuwają się zalety suchej zabudowy. Postaramy się przybliżyć na czym polega różnica pomiędzy sufitami napinanymi i tradycyjnymi sufitami podwieszanymi na płytach g-k. Jakie są dodatnie strony ich montażu, a co stanowi minusy. Sprawdzimy też cennik firm budowlanych i dystrybutorów różnego rodzaju sufitów.
, 28 kwietnia 2017

Kręgi betonowe - cena, zastosowanie, wymiar, opinie i porady

Kręgi betonowe - cena, zastosowanie, wymiar, opinie i porady

W ofercie producentów prefabrykatów betonowych oraz betoniarni można natrafić na różnego typu kręgi betonowe o odmiennych wymiarach, ze stopniami lub bez stopni. Ich ceny są zróżnicowane, jednak w zależności od zastosowania są wykorzystywane nie tylko przez firmy budowlane, lecz również podmioty prywatne. Zastosowania kręgów betonowych oraz żelbetowych są dość szerokie. Sprawdźmy jakie są ich wymiary, najczęstsze przeznaczenie, oraz jak kształtują się ich ceny w poszczególnych miastach Polski.
, 18 sierpnia 2016

Co to jest mur oporowy? Porady dla budujących

Co to jest mur oporowy? Porady dla budujących

Mur oporowy, zbudowany z cegieł, kamieni czy betonu ma za zadanie zabezpieczyć ściany domów, skarp lub wykopów, aby grunt się nie osunął. Istnieje wiele rozwiązań wykorzystujących mury oporowe. Przykładowo ściany oporowe są wykorzystywane jako elementy małej architektury lub też  do stabilizacji uskoków ziemnych. W celu postawienia konstrukcji oporowej, czy też zlecenia jej postawienia firmie fachowej należy zgromadzić na ten temat podstawowe informacje.
, 16 sierpnia 2016

Czego na budowie złota rączka nie może zrobić sama?

Czego na budowie złota rączka nie może zrobić sama?

Budowa domu systemem gospodarczym może przynieść inwestorowi - złotej rączce odczuwalne oszczędności. Niestety na placu budowy znajdzie się też szereg czynności, które mogą zostać wykonane jedynie przez wykwalifikowanego fachowca. Nic nie zrobimy również bez odpowiedniego kierownika budowy. W artykule opiszemy wszystkie prace, których złota rączka bez uprawnień nie może wykonać samodzielnie.
, 13 maja 2016

Dom energooszczędny – zbuduj swoje wymarzone miejsce

Dom energooszczędny – zbuduj swoje wymarzone miejsce

Posiadanie domu to marzenie wielu, najczęściej młodych małżeństw i rodzin, które pragną stabilizacji oraz własnego gniazda. Stojąc przed jedną z najważniejszych inwestycji w życiu musimy podjąć wiele decyzji, przygotować się na zmiany oraz towarzyszące im emocje. Dlatego budowa domów jednorodzinnych powinna zostać powierzona w dobre i profesjonalne ręce.
, 10 kwietnia 2017

Budownictwo i co potem? Perspektywy dla studentów budownictwa

Budownictwo i co potem? Perspektywy dla studentów budownictwa

Budownictwo jest dobrze znanym i coraz chętniej wybieranym kierunkiem studiów technicznych. Niegdyś tytuł inżyniera budownictwa kojarzył się ze świetnie płatną pracą oraz szerokimi perspektywami. Jednak czy taka sytuacja utrzymuje się do chwili obecnej, gdy polski przemysł budowlany znajduje się w letargu? Czy ukończenie studiów na wydziale budownictwa gwarantuje jeszcze świetnie płatną pracę? W poniższym artykule odpowiemy na te pytania, a także wskażemy przegląd najlepszych uczelni.
, 22 kwietnia 2016

Fachowcy pilnie poszukiwani

Fachowcy pilnie poszukiwani

Działka jest już kupiona, projekt też, wszystkie formalności i przygotowania dopięte na ostatni guzik. Można by ruszać z budową, gdyby gotowi do pracy byli także fachowcy. Gdzie znaleźć solidną ekipę budowlaną? A może budować samodzielnie systemem gospodarczym? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, szukając fachowców.  
, 25 kwietnia 2016

Jak budować? System gospodarczy czy zlecony?

Jak budować? System gospodarczy czy zlecony?

Spora część inwestorów decyduje się na system gospodarczy zamiast zatrudnić firmę budowlaną. Powód? Niższe koszty. Sprawa wyboru metody budowy nie jest jednak tak prosta, jak mogłaby się z początku wydawać. Sprawdzony kierownik budowy zatrudniony zamiast profesjonalnej firmy nie zawsze rozwiąże wszystkie nasze problemy. Budowa systemem gospodarczym wymaga od inwestora niemałego zaangażowania, niezbędna jest odpowiednia wiedza, przydaje się doświadczenie.
, 25 kwietnia 2016

Sposoby na tanią budowę domu

Sposoby na tanią budowę domu

Niepewne czasy zmuszają wielu inwestorów do poszukiwania oszczędności. Przed przystąpieniem do budowy domu coraz częściej pojawiają się pytania - jak ograniczyć koszty? Czy tania budowa domu jest w ogóle możliwa? Czy firma budowlana jest niezbędna? A może lepszy będzie system gospodarczy? Okazuje się, że istnieje kilka prostych sposobów, które pozwolą inwestorowi na poniesienie odczuwalnych oszczędności.
, 25 kwietnia 2016

Jak znaleźć niedrogą firmę budowlano-remontową?

Jak znaleźć niedrogą firmę budowlano-remontową?

W dzisiejszych czasach nie łatwo jest znaleźć tanią, a jednocześnie dobrą firmę budowlano remontową. Poniżej wskażemy, gdzie rozpocząć poszukiwania, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru wykonawców, a także jakich fachowców unikać.
, 28 kwietnia 2016

Jaki strop do domu jednorodzinnego?

Jaki strop do domu jednorodzinnego?

Strop to pozioma przegroda, która oddziela poszczególne kondygnacje budynku. Jej zadaniem jest między innymi przenoszenie obciążeń. Stropy muszą być umieszczone nad piwnicą, parterem oraz kolejnymi piętrami budynku. Warto dobrać je w taki sposób, by mogły przenosić obciążenia i zapewniły bezpieczeństwo użytkowników. Poniżej określimy ich podstawowe funkcje, opiszemy ich rodzaje, wyszczególnimy najtańszy strop i podpowiemy, jak dokonać właściwego wyboru.
, 28 kwietnia 2016

Budowa domu - jeden czy wielu wykonawców?

Budowa domu - jeden czy wielu wykonawców?

Budowa domu jednorodzinnego to trudne przedsięwzięcie logistyczne. Wymaga odpowiedniego przygotowania i zatrudnienia sprawdzonych fachowców. Najbardziej komfortowa byłaby sytuacja, w której za wszystkie roboty budowlane odpowiada jeden wykonawca. Jednak czy taka opcja jest też najbardziej ekonomiczna? Poniżej przedstawimy najważniejsze wady i zalety zatrudnienia jednego i wielu wykonawców realizujących inwestycje budowlane.
, 18 stycznia 2017

Budowa domu systemem gospodarczym - potencjalne oszczędności i co musisz pamiętać?

Budowa domu systemem gospodarczym - potencjalne oszczędności i co musisz pamiętać?

Każdy dom możemy zbudować systemem gospodarczym, bądź zleconym. Szacuje się, że niemal 50 % domów jednorodzinnych powstających w Polsce zostaje wykonana w oparciu o system gospodarczy, czyli w ramach hasła "Zrób to sam!". Dodatkowo zdecydowana większość inwestorów bierze kredyt  na budowę domu. Z czego wynika taka popularność tego rozwiązania? Jakie są potencjalne oszczędności? I na co należy zwracać szczególną uwagę? I czego, jak na przykład kontroli kierownika budowy, nie możesz zrobić sam?
, 29 kwietnia 2016

Firmy budowlane i remontowe w różnych regionach Polski - porównanie cen usług

Firmy budowlane i remontowe w różnych regionach Polski - porównanie cen usług

Przed wykonaniem remontu należy określić jego orientacyjny koszt. Największy wpływ na ostateczną cenę ma koszt zakupu materiałów oraz cena usług remontowych. Wielu inwestorów szuka wykwalifikowanych firm budowlanych i remontowych, które oferują atrakcyjne stawki. Wynagrodzenie fachowców działających w różnych regionach naszego kraju może być dość zróżnicowane. Dlatego poniżej przedstawimy orientacyjny cennik najpopularniejszych prac remontowych.  Wszystkie ceny pochodzą z I kwartału 2015 roku.
, 19 kwietnia 2016

Wykończenia wnętrz - przegląd cen w różnych regionach Polski

Wykończenia wnętrz - przegląd cen w różnych regionach Polski

Kupując nieruchomość bądź budując dom stajemy przed wieloma poważnymi wydatkami. Jednym z nich z pewnością będzie koszt wykończenia wnętrz, który może pochłonąć dość pokaźną sumę pieniędzy. Ostateczna cena prac wykończeniowych w głównej mierze zależy od standardu użytych materiałów oraz kosztów robocizny. Poniżej zaprezentujemy koszty najpopularniejszych prac wykończeniowych wykonywanych w różnych regionach Polski.
, 5 marca 2017

Odbiór domu do użytkowania krok po kroku

Odbiór domu do użytkowania krok po kroku

Prawo budowlane w Polsce reguluje zdecydowaną większość kwestii związanych z budową nieruchomości. Prawo to reguluje także te kwestie, które są związane z podejmowaniem czynności zmierzających do oddania budynku, zamknięcia dziennika budowy i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Prześledźmy więc krok po kroku, jak uzyskać techniczny odbiór domu do użytkowania. Sprawdźmy też, z jakimi urzędami inwestor i kierownik budowy będzie musiał się kontaktować. 
, 22 kwietnia 2016

Zlecenia budowlane - jak ustalić cenę?

Zlecenia budowlane - jak ustalić cenę?

Budowa oraz generalny remont nieruchomości to dość kosztowne przedsięwzięcia. Dlatego przed rozpoczęciem prac ustalamy orientacyjne ceny i tworzymy wstępny kosztorys inwestycyjny. Do wykonania tego typu dokumentów konieczne będzie ustalenie cen za zlecenia budowlane. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na szybkie wykonanie tej czynności. W niniejszym artykule opiszemy krok po kroku od czego zależy cena zleceń i jak ustalić miarodajną cenę.
, 19 kwietnia 2016

Tynki maszynowe - cena i zastosowanie

Tynki maszynowe - cena i zastosowanie

Niegdyś tynkowanie pomieszczeń wiązało się z koniecznością zastosowania tynków ręcznych. Największą niedogodnością tego rozwiązania był długi czas prac, co nabierało szczególnego znaczenia w przypadku pomieszczeń o większych rozmiarach. Dziś tynk ręczny jest coraz częściej zastępowany przez tynki maszynowe. To nowoczesne rozwiązanie może przynieść duże oszczędności czasu, a także pieniędzy.
, 29 kwietnia 2016

Koszty remontu dachu

Koszty remontu dachu

Dach chroni konstrukcję domu przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Dlatego dokonywać regularnego przeglądu technicznego całej więźby i pokrycia dachowego. Remont dachu wykonuje się głównie z dwóch powodów: uszkodzenia starej konstrukcji lub chęci zaadaptowania zwykłego strychu na poddasze użytkowe. Koszt całego przedsięwzięcia z pewnością nie będzie niski, dlatego warto dowiedzieć się wcześniej, ile może kosztować w kilku sprawdzonych firmach budowlanych.
, 21 grudnia 2016

Firma budowlana - jak wybrać najlepszą?

Firma budowlana - jak wybrać najlepszą?

Na rynku ogłasza się wiele firm budowlano – remontowych, oferujących swoje usługi przy pracach wykończeniowych. Jednak zdarza się, że deklarowana solidność firmy nie znajduje potwierdzenia w praktyce. W rezultacie tracimy pieniądze i nerwy przez brak profesjonalizmu wykonawców. Szukając dobrej ekipy budowlanej nie decydujmy się na pierwszą z brzegu. Kierujmy się zasadami, które ułatwią nam najlepszy wybór firmy remontowej.
, 19 kwietnia 2016

Przed wyborem firmy budowlanej warto dowiedzieć się o nich więcej

Dobra firma budowlana to połowa sukcesu na placu budowy. To właśnie od ekipy budowlanej zależy szybkość prac, ich dokładność oraz zgodność z podstawowymi zasadami technologicznymi. Realizacje wykonywane przez doświadczone firmy nie zawierają trudnych do naprawy niedoróbek, co sprawia, że inwestor może spać spokojnie. Ale jak znaleźć firmę, która posiada stosowne doświadczenie, a jej realizacje spełnią wszystkie oczekiwania?

Oferta firm budowlanych jest bardzo szeroka. W branży działają firmy budowlane wykonujące prace na różnym poziomie. Najekonomiczniejsza oferta to z reguły pracownicy bez większego doświadczenie. Tanie realizacje odbywają się bez umowy, a co za tym idzie, także bez gwarancji. Tania firma budowlana może być zatem jedynie pozorną oszczędnością. Źle wykonane usługi budowlane (szczególnie te wykonane na etapie tworzenia fundamentów) będą bardzo kosztowne w naprawie. Dlatego warto zainwestować w firmę budowlaną, posiadającą większe doświadczenie. Oferta powinna być możliwie jak najbardziej wiarygodna. Przed zatrudnieniem fachowców warto przejrzeć uprzednio wykonane realizacje, zasięgnąć opinii poprzednich klientów i podpisać umowę. Firma budowlana może zbudować dom jednorodzinny pod klucz bądź pozostawić go w stanie surowym. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z inwestorem. Dom jednorodzinny pod klucz posiada już wszystkie instalacje, wykończone podłogi i ściany. Zadaniem inwestora jest jedynie dokonanie odbioru budynku oraz jego umeblowanie. Pamiętajmy jedynie, że nie istnieje jednoznaczna definicja, która określałaby jakie wyposażenie posiada dom jednorodzinny pod klucz. Dlatego warto doprecyzować umowę i ustalić z wykonawcą zakres prac budowlano wykończeniowych.

Zwróćmy też uwagę na fakt, że droga oferta wykonawców nie oznacza jeszcze najlepszej jakości prac. Dlatego w każdym przypadku warto zachować czujność, zwrócić uwagę na doświadczenie ekipy budowlanej i przejrzeć jej poprzednie realizacje.

Zapraszamy do tego działu jeśli interesują Cię usługi budowlane. Pomożemy Ci znaleźć dobrą firmę budowlaną, podpowiemy jak przygotować się do inwestycji, a także w jaki sposób poprowadzić poszczególne etapy budowy. Na dole strony znajdziesz listę artykułów powiązanych tematycznie.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij