Lodówka

Lodówka to elektroniczny sprzęt AGD, służący do chłodzenia i zamrażania produktów spożywczych. Jego zadaniem jest obniżenie temperatury w komorze, co zwiększa trwałość przechowywanej żywności. W ofertach sklepowych znajdziemy lodówki podblatowe, popularne chłodziarko zamrażarki, a także większe urządzenia typu side by side.

Nowoczesne lodówki do każdej kuchni

Zapoznaj się z informacjami na temat lodówka. Nasze sprawdzone porady związane z lodówka pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Kuchnia jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania czy domu. To w niej przygotowuje się posiłki. Często jest to również pomieszczenie, w którym rozgrywa się życie towarzyskie domowników. Decydując się na generalny remont kuchni warto dokładnie się do niego przygotować i przemyśleć kilka kluczowych kwestii, jak zamówienie kuchni na wymiar lub kupno gotowych mebli w markecie. Dobry pomysł na kuchnię to podstawa! Odpowiedni plan oraz przemyślane decyzje mogą uchronić przed zbędnymi wydatkami oraz niepotrzebnymi nerwami. Zobaczmy więc, ile kosztuje remont kuchni o powierzchni 9 m2. Kosztorys remontu kuchni uwzględni hydraulikę, położenie nowych płytek, pomalowanie ścian, jak również zakup nowych mebli kuchennych, zlewozmywaka, lodówki, zmywarki, piekarnika i oświetlenia podszafkowego.
, 21 kwietnia 2017

Sprawdzone sposoby na czyszczenie piekarnika

Sprawdzone sposoby na czyszczenie piekarnika

Każda pani domu wie jak trudno usunąć spaleniznę i zanieczyszczenia z piekarnika. Czyszczenie piekarnika można prowadzić na wiele różnych sposobów, lecz nie każde tak zwane "domowe sposoby" będą skuteczne i sprawią, że piekarnik będzie lśnił czystością. Jak wyczyścić piekarnik? Jak usunąć zanieczyszczenia z tłuszczu? Czy czyszczenie piekarnika sodą jest skuteczne? A może zdecydować się na zakup piekarnika “samoczyszczącego”? Sprawdziliśmy dla Was najskuteczniejsze metody na czyszczenie piekarnika.
, 22 sierpnia 2016

Najlepsze okapy kuchenne – ranking, ceny, opinie

Najlepsze okapy kuchenne – ranking, ceny, opinie

Okapy kuchenne są jednymi z najważniejszych sprzętów AGD, tak jak lodówka czy piekarnik. Stanowią podstawę wyposażenia każdego pomieszczenia kuchennego, w którym przygotowujemy posiłki i nadają charakter aranżacji kuchni. Nic zatem dziwnego, że w ofertach handlowych pojawiają się coraz to nowocześniejsze modele tego typu sprzętów. Które okapy kuchenne okazują się najlepszym rozwiązaniem? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym tekście.
, 21 sierpnia 2016

Najlepsze lodówki dwudrzwiowe side-by-side - przegląd produktów i cen

Najlepsze lodówki dwudrzwiowe side-by-side - przegląd produktów i cen

Lodówki side-by-side mogą być funkcjonalnym elementem wyposażenia większych pomieszczeń kuchennych. Te produkty AGD łączą w sobie efektowny wygląd, dużą pojemność oraz szereg dodatkowych funkcji, które na ogół nie są dostępne w lodówkach o standardowych rozmiarach. Ich minimalna klasa energetyczna to A+, a często i wyżej. W poniższym tekście przybliżymy charakterystykę oraz ceny popularnych lodówek side-by-side o większych gabarytach, zarówno wolnostojących, jak i do zabudowy, a także jak zgrać je z innymi sprzętami w domu jak zmywarka, piekarnik, czy płyta ceramiczna.
, 15 lipca 2016

Ranking - płyty indukcyjne do zabudowy - poradnik dla wybierających

Ranking - płyty indukcyjne do zabudowy - poradnik dla wybierających

Płyty indukcyjne coraz częściej stają się elementem AGD w nowoczesnych kuchniach. Stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnych kuchenek gazowych i elektrycznych, a ich największą zaletą pozostaje wysoki komfort użytkowy. Nowoczesne płyty indukcyjne nie są już na stałe związane z piekarnikiem. Pod płytą może znaleźć się na przykład szafka kuchenna, czy zmywarka. Przed zakupem tego typu urządzeń warto przeanalizować ofertę rynkową. Poniżej sporządzimy ranking płyt indukcyjnych, określimy orientacyjne ceny zakupu, oraz przedstawimy opinie użytkowników.
, 16 października 2016

Najlepsze lodówki do domu - która ma najlepszy stosunek ceny do jakości?

Najlepsze lodówki do domu - która ma najlepszy stosunek ceny do jakości?

Lodówka to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. To od niej zależy komfort przygotowywania i przechowywania posiłków. Dlatego warto wiedzieć, jaką lodówkę wybrać do danego pomieszczenia kuchennego, a także na co zwrócić uwagę przed zakupem. Poniżej podpowiemy jaka lodówka będzie dobrym rozwiązaniem, wskażemy najważniejsze parametry tych urządzeń i podkreślimy na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem. Na koniec podpowiemy, które urządzenia odznaczają się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.
, 28 kwietnia 2016

Zadbaj o porządek w kuchni!

Zadbaj o porządek w kuchni!

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu. W lodówce znajdziemy przekąski, to tu powstają potrawy, a wspólny stół jest miejscem spotkania wszystkich domowników. Jednak ze względu na częste użytkowanie o porządek w kuchni trudno. Sprzątanie „na szybko” w konsekwencji prowadzi do chaosu, ponieważ nie wiemy, gdzie dokładnie znajduje się obierak do ziemniaków, a gdzie postawiliśmy chochlę do zupy. Aby gotowanie było przyjemne, a sprzątanie nie zabierało zbyt wiele czasu warto zastosować kilka sprawdzonych rozwiązań. Oto wybrane przez nas projekty funkcjonalnych kuchni.
, 27 marca 2017

Porównanie kosztów aranżacji i wykończenia mieszkania na własną rękę z kosztami zatrudnienia firmy aranżującej wnętrza

Porównanie kosztów aranżacji i wykończenia mieszkania na własną rękę z kosztami zatrudnienia firmy aranżującej wnętrza

Wykończenie mieszkania jest wieloetapowym, dość skomplikowanym procesem do którego warto się dobrze przygotować. Niektórzy wykańczają swoje mieszkania samodzielnie z kolei inni powierzają prace związane z wykończeniem wnętrz wykwalifikowanym firmom. W niniejszym opracowaniu wskażemy orientacyjne ceny obu przedsięwzięć i ustalimy, które staje się bardziej praktycznym rozwiązaniem. Sprawdzimy, ile kosztuje wykończenie podłóg, ścian, czy sufitów podwieszanych, a następnie kompletne wyposażenie wnętrza.
, 9 kwietnia 2017

Ile kosztuje wykończenie kuchni?

Ile kosztuje wykończenie kuchni?

Wykończenie kuchni w domu jest kilkuetapowym i dość kosztownym przedsięwzięciem. Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, w których spędzamy dość dużo czasu. Zatem warto zadbać o jej funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd. Pierwszym etapem prac wykończeniowych zawsze powinno być stworzenie kosztorysu, w którym uwzględnimy wykończenie ścian i podłóg, meble kuchenne, sprzęt AGD, zlewozmywak z baterią jak również inne drobne elementy wyposażenia.
, 2 września 2016

Koszt wykończenia kawalerki w stanie deweloperskim 32 m2

Koszt wykończenia kawalerki w stanie deweloperskim 32 m2

W naszym kraju najlepiej sprzedają się mieszkania w stanie deweloperskim. Oznacza to, że po zakupie trzeba jeszcze pomyśleć o pracach wykończeniowych i urządzeniu do stanu pod klucz, a na koniec o wystroju wnętrza. Przed zakupem kawalerki w stanie deweloperskim warto obliczyć orientacyjne koszty wykończenia każdego z pomieszczeń. Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani do zakupu, a późniejsze wydatki nie będą dla nas niemiłym zaskoczeniem.
, 28 kwietnia 2016

Luksusowa kuchnia za 35 000 zł

Luksusowa kuchnia za 35 000 zł

Jeżeli chcemy mieć naprawdę luksusową kuchnię, musimy na nią wydać bardzo duże pieniądze. Zobacz przykładowy kosztorys kuchni o powierzchni 35 m2. Kuchnia wykonana jest w najwyższym standardzie i przy wykorzystaniu drogich dodatków wykończeniowych oraz wysokiej jakości mebli kuchennych na wymiar.
, 21 kwietnia 2016

Jak wybrać lodówkę? Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy?

Jak wybrać lodówkę? Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy?

Lodówka jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Oferty producentów są pełne różnorodnych modeli chłodziarko-zamrażarek odznaczających się coraz lepszymi parametrami technicznymi. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy wybrali lodówkę, która będzie optymalnie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.
, 22 kwietnia 2016

Ile kosztuje sprzęt AGD do kuchni?

Ile kosztuje sprzęt AGD do kuchni?

Nowoczesne kuchnie są eleganckimi pomieszczeniami, w których z łatwością przygotowujemy posiłki. O komforcie użytkowym tego pomieszczenia decyduje sposób jego wyposażenia. W dzisiejszych czasach lodówka, zmywarka, okap czy wielofunkcyjna kuchenki przestały być dobrem luksusowym. Takie sprzęty stają się standardowymi urządzeniami AGD, które powinny znaleźć zastosowanie w każdej kuchni.
, 29 kwietnia 2016

Co musisz wiedzieć przed zakupem lodówki?

Lodówka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Od jej pojemności i sprawności działania zależy komfort przechowywania różnorodnych produktów spożywczych. Dobrze dobrana lodówka to taka, która spełnia potrzeby wszystkich użytkowników. W ofertach producentów znajdziemy ciekawe modele, różniące się od siebie wielkością oraz parametrami technicznymi. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak pojemność lodówki, wielkość zamrażarki, klasa energetyczna, czy dodatkowe akcesoria.

Pojemność lodówki – to pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem. Pojemność lodówki powinna być dopasowana do ilości domowników, a także do trybu ich życia. Najmniejsze lodówki podblatowe mieszczą maksymalnie 150 l. Taka wartość wystarczy dla jednej, dwóch osób. Tymczasem pojemność standardowej chłodziarko zamrażarki (np. firmy Bosch czy Amica) dochodzi do 450 l. Taka pojemność lodówki z pewnością wystarczy do użytku przez kilkuosobową rodzinę. Największe lodówki typu side by side (np. firmy Whirpool czy Samsung) mogą pomieścić nawet do 700 l. Z reguły posiadają przestronne zamrażarki, a także przydatne akcesoria dodatkowe.

Klasa energetyczna – to kolejny istotny parametr, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem. Wszystkie lodówki i chłodziarko zamrażarki podłącza się do zasilania na stałe. Sprzęt nieustannie pobiera energie, dlatego wyższa klasa energetyczna może wpłynąć na obniżenie comiesięcznych rachunków. Najlepsze, dostępne w sprzedaży lodówki zostają oznaczone klasą A+++. Niestety są też najdroższe w zakupie.

Akcesoria – lodówka może być wyposażona w przydatne akcesoria, takie jak kostkarka, minibarek, zegarek, radio, komora 0, czy elektroniczne sterowanie. Wybór jest bardzo duży. Każdy producent posiada w swojej ofercie lodówki z dodatkowymi akcesoriami i przydatnymi funkcjami. Dlatego warto wybierać sprzęt dopasowany do naszych własnych potrzeb.

Znanymi producentami lodówek są firmy Samsung, Whirpool, Amica, Bosch, Electrolux i Gorenje.

Jeśli interesują Cię chłodziarko zamrażarki i lodówki typu side by side, zapraszamy do poniższego działu. Podpowiemy Ci jak dobrać urządzenia AGD, wskażemy która lodówka ma najlepszy stosunek cen do jakości i doradzimy jak urządzić kuchnie. Na dole strony znajdziesz powiązaną listę tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij