Piece co

Piece centralnego ogrzewania to urządzenia grzewcze, wykorzystujące ciepło w sposób pośredni. Ich czynnikiem grzewczym jest zazwyczaj woda. Jej zadaniem jest absorpcja ciepła z komory spalania i przeniesienie do grzejników, które oddają energię do otoczenia... Piece C.O. to typowe rozwiązanie grzewcze, montowane w budynkach mieszkalnych. Źródłem opału może być węgiel, drewno, gaz, ekogroszek, olej.

Wszystko o piece co!

Zapoznaj się z informacjami na temat piece co. Nasze sprawdzone porady związane z piece co pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Ile kosztuje instalacja CO (centralnego ogrzewania)? Poradnik inwestora?

Ile kosztuje instalacja CO (centralnego ogrzewania)? Poradnik inwestora?

Koszt kompletnej instalacji centralnego ogrzewania w kotłowni to dość odczuwalny wydatek, nad którym warto się dokładnie zastanowić. Zaleca się inwestycje w dobre jakościowo piece CO oraz nowoczesne grzejniki i akcesoria dodatkowe. Pamiętajmy, że jakość centralnego ogrzewania w dużej mierze odpowiada za późniejsze koszty eksploatacji budynku. Zatem warto krok po kroku sporządzić dobry projekt i wybrać metodę ogrzewania, która zaspokoi wszystkie nasze oczekiwania. Nie można też zapominać o zakończeniu instalacji - tu często polecane jest ogrzewanie podłogowe.

Piecyk koza - ceny, zastosowanie, przykładowe aranżacje

Piecyk koza - ceny, zastosowanie, przykładowe aranżacje

Piecyk typu koza, to nie tylko sposób na dodatkowe ogrzewanie domu, ale również świetnie prezentujący się element dekoracyjny. Piec wolnostojący koza na drewno, jest ekonomiczny w utrzymaniu, ponadto nie zajmuje tyle miejsca co kominek. Obecnie  szeroki wybór pieców wolnostojących koza, pozwala dobrać ten element do stylu w jakim jest urządzony dom. Dodatkowo piec koza pozwala na osiągnięcie ciepłej atmosfery w pomieszczeniu w którym stoi. Sprawdzamy gdzie najlepiej sprawdzi się piecyk koza i ile kosztuje.

Piec akumulacyjny CO - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Piec akumulacyjny CO - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Piec akumulacyjny to nowoczesne urządzenie grzewcze, które zapewnia niemal bezobsługową pracę. Jest skuteczne, wydajne i nie wymaga wydzielenia pomieszczenia na kotłownię. W ofertach handlowych znajdziemy kilka typów pieców akumulacyjnych, które zasługują na naszą uwagę. Poniżej wskażemy ich najważniejsze właściwości oraz podpowiemy, o czym warto wiedzieć przed zakupem pieca CO aby nasze ogrzewanie domu było jak najbardziej efektywne.

Jakie ogrzewanie domu wybrać?

Jakie ogrzewanie domu wybrać?

Nikt nie lubi, gdy jest mu zimno. Dlatego od wnętrz budynków oczekujemy, że zapewnią nam odpowiedni poziom komfortu termicznego. Ale nie tylko o naszą wygodę chodzi – ciepłe wnętrze to również wnętrze bezpieczne. Takie, w którym w mroźne dni nie zamarzną rury, a wilgoć będzie prawidłowo odprowadzana. I choćby z tych przyczyn tak ważny jest wybór dobrego ogrzewania domu. Dobrego, czyli jakiego? Oto najważniejsze informacje o wyborze sposobu ogrzewania, pieca CO i innych ważnych elementów.

Wybieramy piec centralnego ogrzewania do domu jednorodzinnego

Wybieramy piec centralnego ogrzewania do domu jednorodzinnego

Wybór pieca centralnego ogrzewania odgrywa kluczowe znacznie dla komfortu domowników, a także dla kosztów eksploatacji budynku. Ważnym aspektem wyboru będzie rodzaj kotła, specyfika jego zasilania oraz dodatkowe funkcje. Zakup pieca CO powinien być dobrze zaplanowany i dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Poniżej zaprezentujemy podstawowe zasady, którymi warto się kierować podczas wyboru pieca centralnego ogrzewania do domu jednorodzinnego.

Piece na ekogroszek - radzimy co wybrać

Piece na ekogroszek - radzimy co wybrać

Odpowiednie piece CO to decyzja na kilka, a nawet kilkanaście lat. Dobry kocioł zapewni komfort cieplny domownikom, ale też musi być przyjazny dla osoby obsługującej go. Warto więc dobrze się zastanowić nad rozwiązaniami oferowanymi na rynku.

Projekty domów z piwnicą - na co zwrócić uwagę?

Projekty domów z piwnicą - na co zwrócić uwagę?

Funkcjonalne zagospodarowanie małej działki wiąże się z koniecznością wyboru projektu z piwnicą lub bez. Obecnie zdecydowana większość inwestorów decyduje się raczej na budynki z poddaszem, rezygnując z piwnic. Ma to swoje wady i zalety. Brak piwnicy to utrata bardzo dużej ilości miejsca na pomieszczenia które i tak muszą się w domu znaleźć - kotłownia z piecem CO, czy garaż. Zobaczmy jednak, na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na projekt domu z piwnicą.

Dom z piwnicą czy bez? Czy warto budować piwnicę?

Dom z piwnicą czy bez? Czy warto budować piwnicę?

Budowa domu z piwnicą to coraz rzadsza inwestycja. Niegdyś była oczywistą koniecznością, kiedy piwnica służyła jako pomieszczenie do przechowywania opału na zimę. Dziś piwnica to raczej dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, w którym znajduje się np. pralnia, siłownia, a nawet stół z bilardem. Rzadko decydujemy się na umieszczenie tam kotłowni, ponieważ przy obecnych metodach grzewczych nie potrzeba tak wiele miejsca na przechowanie opału czy miejsca na piece CO. Rolą piwnicy jest więc zwiększenie powierzchni użytkowej domu i brak konieczności budowania dodatkowych budynków gospodarczych na terenie działki, co zabiera teren ogrodu.

Kotły na paliwo stałe - jakie paliwo wybrać?

Kotły na paliwo stałe - jakie paliwo wybrać?

Kocioł na paliwo stałe to stosunkowo tani i efektywny sposób na ogrzewanie domu. Nowoczesne piece CO są czyste i estetyczne, a dodatkowo coraz mniej uciążliwe w użytkowaniu, dlatego paliwa stałe wracają do łask. Jak wybrać odpowiedni rodzaj kotła?

Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Wybór sposobu ogrzewania naszego domu ma największy wpływ na wysokość późniejszych kosztów jego użytkowania. Odpowiednie piece CO zapewniają nam spokój na wiele lat. Do najpopularniejszych sposobów należą ogrzewanie gazowe, elektryczne i węglowe. Z uwagi na proekologiczne przepisy odchodzi się powoli od ogrzewania węglem na rzecz gazu lub prądu. Dlatego coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, czy ogrzewanie gazowe będzie rzeczywiście tańsze od ogrzewania elektrycznego? Osobnym pytaniem jest sposób oddawania ciepła - tu królują ogrzewanie podłogowe i grzejniki.

Piece CO - ceny, typy, polecane modele i wszystko inne, co musisz wiedzieć

Ogrzewanie domów jednorodzinnych zapewnia mieszkańcom wysoki komfort użytkowania pomieszczeń w okresie jesienno-zimowym. To od efektywności pracy całego systemu centralnego ogrzewania zależy temperatura w budynku, a także koszty jego ogrzewania. Dobrze dobrane piece C.O. potrafią skutecznie ogrzać budynek mieszkalny o dowolnych rozmiarach. Budowę instalacji warto przewidzieć już na etapie zakupu projektu budowlanego. Każdy inwestor może wybrać piece C.O. opalane węglem, drewnem, olejem bądź gazem.

Kocioł na paliwa stałe to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań. Tego rodzaju piece C.O. mogą być zasilane węglem, drewnem, ekogroszkiem, brykietem itp. Kocioł na paliwa stałe zapewnia wysoką wydajność ogrzewania. Jego zakup nie musi generować zbyt wysokich wydatków, a instalacja centralnego ogrzewania może skutecznie ogrzać cały dom jednorodzinny. Jednym z największych wad kotłów na paliwo stałe jest konieczność regularnej kontroli paleniska oraz dokładania opału. Dlatego w ofertach handlowych znajdują się też wygodne piece z podajnikiem. Tego rodzaju produkty najczęściej zasila się ekogroszkiem. Piece z podajnikiem nie wymagają tak częstego podkładania opału, ani nieustannej kontroli paleniska. Dzięki temu zwiększa się komfort ich obsługi.

Piece C.O. mogą być też zasilane gazem. Z pewnością jest to wygodniejsze rozwiązanie, zapewniające bezobsługową pracę. Gazowe piece z zamkniętą komorą spalania mogą być montowane w szczególnie małych kotłowniach. Za ich zakupem przemawia także brak konieczności składowania opału. Kotły z zamkniętą komorą spalania dobrze sprawdzają się do ogrzewania zaizolowanych domów jednorodzinnych. Piec gazowy z komorą otwartą może być równie wydajny. Jednak podczas procesu spalania pobiera powietrze bezpośrednio z pomieszczenia. Dlatego musi być zamontowany w większych kotłowniach niż kotły z zamkniętą komorą spalania.

Podczas wyboru kotła warto zwrócić uwagę na producenta. W Polsce działa wiele firm tworzących piece C.O. Do bardziej znanych należy Defro, Viessmann, Buderus, Zębiec, Sas, Elektromet, Galmet, HKZ Lazar oraz Kostrzewa.

Jeśli interesują Cię piece C.O. zapraszamy do działu poniżej. Pomożemy Ci wybrać piece z podajnikiem, podpowiemy czym charakteryzują się kotły z zamkniętą komorą spalania, a także wskażemy w jaki sposób wykonać wydajną instalację centralnego ogrzewania. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematycznie artykułów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij