Schody drewniane

Schody drewniane są elementami budynku umożliwiającymi przechodzenie pomiędzy kondygnacjami. Mogą posiadać konstrukcję samonośną lub zostać osadzone na wylewce betonowej. Do wykonania schodów najczęściej wykorzystuje się drewno rodzime (np. dąb, buk, wiśnia). Najdroższe w wykonaniu, luksusowe schody powstają z drewna egzotycznego (np. banki rai, teak, eukaliptus).

Ponadczasowe schody z drewna

Zapoznaj się z informacjami na temat schody drewniane. Nasze sprawdzone porady związane z schody drewniane pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jakie schody wewnętrzne wybrać do domu?

Jakie schody wewnętrzne wybrać do domu?

Schody wewnętrzne, oprócz funkcji łączenia kondygnacji, mogą być efektownym elementem wnętrza i pasować wyglądem do całego domu. Schody mogą być różnie skonstruowane w zależności od miejsca, jakim dysponujemy oraz od potrzeb i preferencji mieszkańców. Które schody wewnętrzne wybrać? Jaki ich rodzaj będzie najodpowiedniejszy? Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz poniżej.
, 5 lipca 2017

Impregnat do drewna - rodzaje, ceny, najlepsi producenci - sprawdzamy!

Impregnat do drewna - rodzaje, ceny, najlepsi producenci - sprawdzamy!

Drewno to piękny i wdzięczny materiał budowlany, a także - a może przede wszystkim - materiał na meble i inne elementy wyposażenia na zewnątrz oraz wewnątrz naszych domów. Aby drewno na długo zachowało swoje piękno, musi być odpowiednio pielęgnowane. Jednym ze sposobów jest impregnacja drewna. Impregnaty do drewna na sklepowych półkach nie są sobie równe i nie posiadają takiej samej jakości. Odpowiadamy na pytanie, dlaczego warto stosować impregnat do drewna oraz który wybrać.
, 7 czerwca 2017

Schody dywanowe - czy sprawdzą się w domu?

Schody dywanowe - czy sprawdzą się w domu?

Schody dywanowe to schody wewnętrzne skonstruowane w specjalny sposób. Nowoczesne schody tego typu idealnie wpasowują się w estetykę minimalistyczną, high-tech czy modernistyczną. Projekty schodów dywanowych tchną nowatorskimi pomysłami. Wykonuje się je z różnorodnych materiałów, powstają w oparciu o różne rodzaje konstrukcji schodów. Jakie są zalety schodów typu dywanowego? Do jakiej przestrzeni i stylistyki wnętrz będą pasować najlepiej? Poznaj cechy charakterystyczne schodów dywanowych i sprawdź, czy będą odpowiednim rozwiązaniem do twojego domu.
, 7 czerwca 2017

Schody drewniane - jakie są ich ceny, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Schody drewniane - jakie są ich ceny, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Schody drewniane nadają elegancki charakter wszystkim wnętrzom. Są często stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach dwukondygnacyjnych. Dobrze dobrane schody drewniane spełniają funkcję praktyczną, a jednocześnie dekoracyjną. Dlatego warto przyłożyć się do zakupu, wybrać rodzaj drewna, kształt schodów i zatrudnić sprawdzonych wykonawców. Poniżej podpowiemy jak kształtuje się cena schodów z drewna, a także na co zwrócić uwagę przy wyborze.
, 10 grudnia 2016

Schody strychowe na poddasze - co i za ile wybrać?

Schody strychowe na poddasze - co i za ile wybrać?

Schody strychowe prowadzą użytkownika na ostatnią kondygnację budynku. Świetnie sprawdzają się w przypadku poddaszy nieużytkowych. Zajmują niewielką przestrzeń, a dzięki temu nie ograniczają powierzchni dolnej kondygnacji. W ofertach handlowych znajdziemy kilka typów schodów strychowych. Poniżej dokonamy analizy najpopularniejszych produktów i określimy koszt zakupu.
, 25 września 2016

Klasy drewna konstrukcyjnego – jakie drewno wybrać?

Klasy drewna konstrukcyjnego – jakie drewno wybrać?

Drewno jest wszechstronnym materiałem. W zależności od obróbki tego naturalnego surowca można uzyskać wysokiej klasy drewno konstrukcyjne. Niezależnie czy będą to tylko listwy, belki czy do postawienia jest szkielet budynku, drewno budowlane musi spełniać szereg kryteriów by na takie miano zasłużyć. Jakie cechy powinno posiadać drewno konstrukcyjne i jakie normy spełniać? Poznaj klasy drewna konstrukcyjnego i jego najpopularniejsze zastosowania.
, 22 września 2016

Schody kręcone czy zabiegowe? Zobacz wady, zalety i ceny

Schody kręcone czy zabiegowe? Zobacz wady, zalety i ceny

Schody wewnętrzne stały się ważnym elementem wyposażenia naszych domów. Inwestorzy zwracają coraz to większą uwagę na ich walory dekoracyjne oraz komfort użytkowy. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się schody kręcone oraz schody zabiegowe. Poniżej wskażemy wady oraz zalety obu rozwiązań, a jednocześnie przeanalizujemy koszty zakupu.
, 27 sierpnia 2016

Drobne detale – duże zmiany, czyli magia listew przypodłogowych

Drobne detale – duże zmiany, czyli magia listew przypodłogowych

Dobre schody i podłogi drewniane są podstawą wygodnego mieszkania. Jednak nawet najładniejsze podłogi tracą na swoim uroku, jeśli brakuje im stosowanego wykończenia przy ścianach. Dobór odpowiednich listew przypodłogowych pozwoli na nadanie indywidualnego charakteru wnętrz podczas prac wykończeniowych. Nawet wymiana listew w używanych już pomieszczeniach odświeży wnętrza i pozwoli spojrzeć na te pomieszczenia z innej perspektywy.
, 16 lutego 2017

Podłogi drewniane - cena

Podłogi drewniane - cena

Drewno jest trwałym, eleganckim i w pełni naturalnym tworzywem, które chętnie wykorzystujemy do tworzenia podłóg. Podłogi drewniane od zawsze były synonimem luksusu i komfortu. Szczególnie dobrze prezentują się w pokojach dziennych, salonach oraz w reprezentatywnych gabinetach. Przed wyborem konkretnej podłogi drewnianej warto zapoznać się z ich podstawowymi rodzajami, właściwościami różnych gatunków drewna oraz jaka jest cena podłogi drewnianej. Warto też dowiedzieć się, jak taką podłogę się utrzymuje, na przykład jak często niezbędne jest lakierowanie i cyklinowanie parkietu.
, 25 kwietnia 2016

Schody drewniane - cena. Ile kosztuje wykonanie schodów?

Schody drewniane - cena. Ile kosztuje wykonanie schodów?

Wiele schodów wewnętrznych ulokowanych w budynków mieszkalnych wykańcza się drewnem. Jest to bardzo wdzięczny materiał, który zapewni trwałość całej konstrukcji i pozwoli cieszyć się jej pięknem na długie lata. Podczas przygotowań do tego przedsięwzięcia warto zapoznać się z walorami poszczególnych gatunków drewna oraz ofertami sprawdzonych fachowców. Pamiętajmy, że w przypadku wewnętrznych schodów drewnianych najważniejsza jest jakość wykonania, która gwarantuje wysoką żywotność całej konstrukcji.
, 21 grudnia 2016

Ile kosztuje wykończenie schodów drewnianych lub kafelkami?

Ile kosztuje wykończenie schodów drewnianych lub kafelkami?

Decydując się na wybór schodów, warto rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”, które mogą towarzyszyć takiej decyzji. I wbrew pozorom nie chodzi tu wyłącznie o kwestie finansowe ale i trwałość, estetykę czy bezpieczeństwo. Niezależnie od dokonanego wyboru należy pamiętać, iż tylko precyzyjnie i fachowo wykonane schody są gwarancją bezpieczeństwa domowników. Zobacz więc, jakie schody wewnętrzne będą najlepsze dla Twojego domu - czy będą to schody drewniane, czy może wykonane z terakoty?
, 5 lutego 2017

Rodzaje schodów wewnętrznych w domku jednorodzinnym

Rodzaje schodów wewnętrznych w domku jednorodzinnym

Wybór schodów wewnętrznych powinien być kompromisem pomiędzy komfortem użytkowym, a zajmowaną powierzchnią. Istnieje wiele rodzajów eleganckich schodów, które można umieścić zarówno w małych jak i większych domach. Każde z nich sprawdza się w nieco innych przestrzeniach oraz charakteryzuje się odmiennymi walorami. Do najpopularniejszych konstrukcji należą gotowe schody: jednobiegowe, zabiegowe oraz spiralne. Możemy je nabyć od ręki jako produkty prefabrykowane, bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu ani wykonywania ciężkiej konstrukcji betonowej. Co więcej, tego typu konstrukcje to najczęściej schody drewniane z bardzo solidnego materiału.
, 28 kwietnia 2016

Samodzielne cyklinowanie parkietu

Samodzielne cyklinowanie parkietu

Drewniane podłogi i schody są bardzo efektownymi ozdobami mieszkań. Niestety po pewnym czasie mogą stawać się matowe i bardziej podatne na uszkodzenia. Nie musimy ich wtedy wymieniać. Wystarczy wykonać cyklinowanie, które przywróci pierwotny wygląd naszych drewnianych podłóg. Przy odrobinie umiejętności możemy wykonać cyklinowanie parkietu samodzielnie.
, 25 kwietnia 2016

Konserwacja drewna w domu - porady i wskazórki

Konserwacja drewna w domu - porady i wskazórki

Drewno ze swojej natury jest ciepłym i przyjemnym w dotyku materiałem. Odpowiednio skrawane oraz modelowane może być estetycznym elementem do wykończenia domów i mieszkań. W Polsce znajdziemy wiele gatunków drewna, które można w prosty sposób wykorzystać do mebli i elementów dekoracyjnych. Dąb, klon, jesion, drzewa iglaste, wiśnia oraz orzech to materiały cenione zarówno w naszym kraju, jak i za granicą. Pięknie wyprofilowane drewno może cieszyć nasze oczy przez wiele lat.
, 25 kwietnia 2016

Schody drewniane - cena, porady do wyboru drewna

Schody drewniane - cena, porady do wyboru drewna

Praktycznie każdy dom jest zaopatrzony w schody, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W przypadku schodów na zewnątrz budynku najczęściej jako materiał wykorzystuje się kafle lub gres. W przypadku schodów wewnętrznych  budynku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana – możemy użyć płytek, wykładziny lub drewna. I właśnie schodom drewnianym przyjrzyjmy się bliżej. Zobacz, ile kosztują schody drewniane!
, 28 kwietnia 2016

Schody drewniane - ceny, polecane rodzaje drewna, wykonanie, trwałość, konserwacja i wiele innych porad

Każdy kilkukondygnacyjny dom posiada schody wewnętrzne, które umożliwiają swobodne przemieszczanie się pomiędzy piętrami. Do wykończenia konstrukcji wewnętrznych najczęściej wykorzystuje się drewno. Nic w tym dziwnego, bowiem drewniane schody efektownie łączą się w meblami i podnoszą walory dekoracyjne pomieszczeń. Schody z drewna mogą posiadać dowolny kolor, jednak większość z nich przybiera barwy naturalnego materiału (z widocznym usłojeniem).

Drewniane schody łączące kondygnacje i schody strychowe są zazwyczaj wykonane z dębu, jesionu, buku, brzozy, orzecha włoskiego bądź sosny. Te rodzime gatunki drzew nie są tak drogie jak ich egzotyczne odpowiedniki. Co więcej, dobrze znoszą nasze warunki (wilgoć, temperaturę), są odporne na ścieranie i tworzą żywotne nawierzchnie.

Schody z drewna mogą być ułożone na beton. W tym wypadku ich konstrukcja nośna powstaje już na etapie budowy budynku. Drewniane schody układane na beton są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia, a jednocześnie łatwe w montażu. Najczęściej przybierają kształt jednobiegowy, dwubiegowy i zabiegowy. Alternatywą są samonośne schody z drewna i schody strychowe. Ich niewątpliwym atutem pozostaje lekkość konstrukcji. Drewniane schody samonośne i schody strychowe nie są tak wygodne jak ich odpowiedniki układane na beton. Jednak zajmują znacznie mniej miejsca, a ich lekka forma wprowadza do pomieszczenia wrażenie lekkości. Ciekawym przykładem produktów samonośnych są drewniane schody spiralne. Nie zajmują zbyt dużej przestrzeni, umożliwiają szybkie wchodzenie na poddasze lub antresole, a dodatkowo podnoszą walory dekoracyjne pomieszczenia. Drewniane schody kręcone są szczególnie polecane w miejscach o silnie ograniczonej przestrzeni użytkowej. Jeśli będą poruszały się po nim dzieci, wówczas warto zainwestować w model wyposażony w dwie poręcze (niższa powinna znajdować się na wysokości rąk młodych użytkowników).

Jeśli interesują Cię drewniane schody między kondygnacyjne i schody strychowe, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz w nim pomysły na wykończenie schodów, zapoznasz się z cennikami montażu oraz sposobami cyklinowania i konserwacji drewna. Na dole strony odnajdziesz też listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij