Mercedes-Benz postawi wieżowiec w Dubaju. Projekt zachwyca!

Projekt nowego wieżowca Mercedes-Benz w Dubaju
Projekt nowego wieżowca Mercedes-Benz w Dubaju, fot. Mercedes / Binghatti
ikona podziel się
Opublikowano: 17.01.2024 r., 17:00 | Autor: Paulina Zambrzycka
W Dubaju pojawi się zupełnie nowy wieżowiec, z którego rozciągać się będzie widok na najwyższy budynek świata – Burdż Chalifa. Za powstanie luksusowego wieżowca odpowiadać będzie marka doskonale znana fanom motoryzacji, Mercedes-Benz. Wiemy, kiedy zakończy się budowa.

Mercedes-Benz odważnie wykracza poza motoryzację

Projekt nowoczesnego wieżowca zaprezentowany został przez niemiecką markę samochodów Mercedes-Benz. Firma połączyła siły ze słynnym deweloperem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Binghatti Properties. To jedna z największych firm deweloperskich w ZEA, założona w 2008 roku. Marka Mercedes-Benz doskonale wiedziała, z kim nawiązać współpracę. Binghatti znany jest bowiem z zaangażowania w innowacyjność i jakość projektów. Dzięki głębokiemu zrozumieniu rynku i zaangażowaniu dziś stoi na czele deweloperów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zgodnie z oświadczeniem, drapacz chmur będzie potężny. Wysoki na 341 metrów budynek zlokalizowany zostanie blisko Burdż Chalifa - jednego z najwyższych budynków świata. Klienci wynajmujący w nim apartament będą mogli podziwiać go z wieżowca. Poza tym budowla będzie liczyć 65 pięter. Mercedes-Benz odważnie wykracza poza motoryzację, z czego zasłynęła marka. Jak powiedziała Britta Seeger, członek zarządu Mercedes-Benz Group: „Naszym celem jest stworzenie nowych terenów, które odziedziczą DNA naszej marki i zapewnią klientom miejsce, do którego będą mogli przyjechać, odpocząć i wrócić do domu”.

Britta Seeger, członek zarządu Mercedes-Benz Group
Britta Seeger, członek zarządu Mercedes-Benz Group, fot. Mercedes-Benz Group

W którym roku zakończy się budowa wieżowca?

Na razie nie ma zbyt wielu szczegółów na temat nowego projektu Mercedes-Benz w Dubaju. Dostępne są już jednak wizualizacje, na których możemy podziwiać wstępny projekt budynku. Wieżowiec przypomina nowoczesną, nieco futurystyczną wersję rakiety kosmicznej. Góra budynku będzie podświetlona i zaokrąglona. Z kolei od frontu pojawi się słynne logo Mercedesa – trójramienna gwiazda. Według wizualizacji wieżowiec rzeczywiście wybudowany zostanie w pobliżu Burdż Chalifa.

W nowo powstającym budynku pojawić się ma aż 225 apartamentowców, w których klienci będą mogli się zakwaterować. To jedna z najlepszych lokalizacji w Dubaju, skąd można łatwo dostać się w najważniejsze punkty miasta. Wieżowiec Mercedes-Benz będzie też oferował inne, liczne udogodnienia. Będą z nich mogli skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i turyści – siłownia, restauracje czy parking VIP. Przewidywany czas zakończenia budowy to 2026 rok.

To nie pierwszy raz, gdy marka samochodów poszerza działalność

Luksusowe marki motoryzacyjne od jakiegoś czasu szturmem zdobywają rynek nieruchomości. W 2023 roku powstały dwa inne ciekawe projekty, m.in. Bentley Residences w Miami Beach na Florydzie. Z kolei w Dubaju powstać ma jeszcze jeden futurystyczny budynek, Bugatti Residences – zrealizowany zostanie również przez dewelopera Binghatti. Zgodnie z projektami oba budynki będą wyposażone w windy dla samochodów, dzięki którym będzie można dojechać aż pod… drzwi apartamentu.

Jeśli chodzi o dalsze szczegóły projektu Mercedes-Benz w Dubaju, ogłoszone zostaną 24 stycznia 2024 roku podczas wydarzenia inaugurującego w The Meydan Hotel w Dubaju.

Perfumy Mercedes - sprawdź ceny!

Projekt Bugatti Residences w Miami Beach na Florydzie
Projekt Bugatti Residences w Miami Beach na Florydzie, fot. Bugatti Residences / / Binghatti

Źródła:

  • BNN Newsroom: https://bnnbreaking.com/bnn-newsroom/mercedes-benz-to-build-luxury-skyscraper-in-dubai/
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Zdobywajnajlepsze oferty!
  • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
  • Twórz nowe kosztorysy
  • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto