Najwyższy taras widokowy w Polsce – miał być w 2023, będzie w 2025

Widok centrum biznesowego Warszawy
Varso Tower jest najwyższym wieżowcem Unii Europejskiej, fot. Alexey Fedorenko
ikona podziel się
Opublikowano: 05.04.2024 r., 19:18 | Autor: Paulina Zambrzycka
Firma HB Reavis, która jest właścicielem Varso Tower, udostępnić chce w tym obiekcie taras widokowy dla turystów. Będzie znajdować się na wysokości 230 metrów, dzięki czemu stanie się najwyższym tarasem widokowym w Polsce. Aktualnie najwyższy punkt tego typu mieści się na 49. piętrze wieży Sky Tower we Wrocławiu.

Kiedy oficjalne otwarcie?

Varso Tower w stolicy Polski jest najwyższym wieżowcem Unii Europejskiej. Jego właściciel to HB Reavis. Spółka deweloperska wybrała firmę Magnicity do obsługi trzech ostatnich pięter budynku. Właśnie tam powstać ma niesamowita przestrzeń z panoramicznym tarasem widokowym. W portfolio Magnicity będzie to szósty tego typu obiekt na świecie.

Za projekt słynnego Varso Tower odpowiada brytyjskie biuro architektoniczne Foster + Partners. Obiekt króluje nad stolicą, dumnie wznosząc się na 310 metrów wysokości. Biurowiec ma wszystko, co sprawia, że idealnie sprawdzi się tam taras widokowy – zwłaszcza doskonałą lokalizację w samym centrum Warszawy. Przestrzeń Magnicity obejmować będzie m.in. taras wypełniony drzewami na 49. piętrze. W jej skład wchodzi też dach na szczycie wieżowca, który znajduje się na 53. piętrze.

Miejsce zagwarantuje każdemu odwiedzającemu znakomity, bo panoramiczny widok na stolicę. Z góry doskonale będzie widać Pałac Kultury i Nauki. Na szczycie znajdzie się też przestronny bar. Magnicity liczy na to, że stworzy nie tylko nowy i bardzo atrakcyjny punkt na mapie Warszawy, ale też wypromuje stolicę Polski na cały świat. Co prawda prace nad stworzeniem nowej przestrzeni rozpocząć miały się w 2023 roku. Okazuje się jednak, że zaczną się w drugim kwartale 2024 roku. Z kolei oficjalne otwarcie zaplanowane zostało na 2025 rok.

Warszawa – dynamiczna stolica Europy

Magnicity wciąż udowadnia swoją niesamowitą umiejętność kreowania przestrzeni, gdzie rozrywka i poznawanie miasta mogą się ze sobą fantastycznie komponować. Budynki należące do firmy zlokalizowane są już na szczytach budynków, np. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Niderlandach czy Francji. Nic więc dziwnego, że Magnicity dobrze wie, co robić. Dzięki tarasowi zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i turyści odwiedzający stolicę będą mogli przeżyć niesamowite chwile. Za sprawą nowej inwestycji w Warszawie pozycja Magnicity jako lidera w dziedzinie rekreacji miejskiej znajdującej się na szczycie wieżowców zostanie znacznie umocniona.

Warszawa to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się stolic Europy. Warto podkreślić, że w 2023 roku została uznana za Najlepszą Destynację Turystyczną przez European Best Destination Organization. Alexia Vettier z CEO Magnicity podkreśla, że firma bardzo chce uczestniczyć w rozwoju Warszawy. Ma ogromne doświadczenie i wiedzę, co umożliwiło Magnicity „wprowadzenie się” na dach Varso Tower. Ambicją całej firmy jest oferowanie niesamowitych wrażeń. Magnicity chce, żeby z ich pomocą ludzie odkrywali miasto na nowo. Firma jest niesamowicie dumna z tego, że ich propozycja tarasu widokowego na Varso Tower została zaakceptowana.

Jak mówi Cezary Błaszczyk, członek zarządu HB Reavis Investments w Polsce, od początku prac projektowych nad Varso Tower firma miała zamysł dzielenia się pięknym widokiem na Warszawę. Wizyta na dachu wieżowca od dawna niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co tylko przekonało HB Reavis do zaangażowania doświadczonego partnera w zarządzanie tym miejscem. Właśnie dlatego podpisali umowę najmu z Magnicity na 20 lat. Warto zaznaczyć, że Magnicity ma już pięć lokalizacji w kultowych budynkach największych miast świata (m.in. w Paryżu). Cezary Błaszczyk podkreśla, że firma – podobnie jak mieszkańcy stolicy i turyści – nie może doczekać się momentu, aż najwyższy taras widokowy w Polsce zostanie otwarty dla wszystkich.

Drapacze chmur w Warszawie
Warszawa to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się stolic Europy, fot. lukszczepanski

Źródła:

  • https://investmap.pl/w-warszawie-powstanie-najwyzszy-taras-widokowy-w-polsce-wizualizacje.a308079?fbclid=IwAR2wp80uEgWzo0YRjrh5OYdBxCesX1Hd_MIMD_tladPUo72Azg5M8Pwrk6A
  • https://sukces.rp.pl/miasta/art40062871-takich-tarasow-widokowych-w-polsce-jeszcze-nie-bylo-las-drzew-i-podniebny-bar
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Skomentuj
Zdobywajnajlepsze oferty!
  • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
  • Twórz nowe kosztorysy
  • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto