W Warszawie powstaje nowy biurowiec – to aktualnie najwyższy budynek w trakcie budowy!

Widok na wieżowiec The Bridge w budowie
Biurowiec stanie się uzupełnieniem panoramy stolicy, fot. YouTube: Urban Skylines [Video Frames]
ikona podziel się
Opublikowano: 17.04.2024 r., 9:05 | Autor: Paulina Zambrzycka
W biznesowym centrum Warszawy budowany jest The Bridge – wielki biurowiec o docelowej wysokości 174 m. Konstrukcja budynku ma już obecnie 40 pięter biurowych i mierzy aktualnie 160 m. Pozostała dobudowa kondygnacji technicznych, aby wieżowiec osiągnął zamierzoną wysokość. Sprawdź, co dokładnie znajdzie się w budynku i z którym biurowcem The Bridge zostanie połączony.

Spektakularny budynek w centrum Warszawy

The Bridge to aktualnie najwyższy budynek, jaki stawiany jest w naszym kraju. Inwestycja należy do belgijskiego przedsiębiorstwa deweloperskiego Ghelamco. Biurowiec będzie mierzyć aż 174 metry i stanie się jednym z kluczowych warszawskich drapaczy chmur. Będzie to jednocześnie jeden z najbardziej ekologicznych i najnowocześniejszych biurowców w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wieżowiec budowany jest na skrzyżowaniu ul. Grzybowskiej, Towarowej i placu Europejskiego. Ukończono już piętra biurowe na wysokości 40 pięter i rozpoczęły się prace nad kondygnacjami technicznymi. Będą mieć nieco cofnięty, charakterystyczny kształt, dzięki któremu drapacz chmur zyska smukłości.

Jak mówi dyrektor zarządzający Ghelamco Poland, Jarosław Zagórski, The Bridge ma być jednym z najbardziej spektakularnych wieżowców w historii firmy. Łączy niską emisję, użycie nowoczesnych technologii i energooszczędność, dzięki czemu będzie w nim można komfortowo i zdrowo pracować. Dzięki niesamowitej architekturze biurowiec stanie się doskonałym uzupełnieniem panoramy stolicy.

Budynek będzie miał nietypową elewację

Jednocześnie ze wzrastającą konstrukcją montowana jest elewacja biurowca. Dolne kondygnacje mają ciekawe panele, które różnią się pod względem kształtu. Na niektórych są specyficzne żyletki. Za sprawą licznych przełamań bryły obiekt będzie wyglądać inaczej z każdej strony. The Bridge będzie wyróżniał się na tle innych dzięki nietuzinkowej elewacji. Sporo w niej uskoków i skosów, które sprawią, że ciężko będzie pomylić wieżowiec z innym.

Kolejne kondygnacje budynku, podobnie jak Warsaw Spire znajdujący się w okolicy, będą zróżnicowane pod względem powierzchni. Ostatnie piętro będzie użytkowe – znajdzie się tam taras, który stać się może własnością najemcy. Warto dodać, że The Bridge będzie mieć strefę dostaw i wjazd do strefy dla rowerzystów na poziomie -1. Z kolei miłośnicy jednośladów będą mogli zaparkować aż 147 pojazdów na rozległej, osobnej przestrzeni. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2025 roku.

Dwa wieżowce zostaną połączone

Przy powstającym The Bridge stoi słynny 5-piętrowy budynek Bellona. W biurowcu znajdowała się siedziba wydawnictwa Bellona. Obiekt jest częściowo zabytkowy i stanowić ma kluczową część inwestycji. The Bridge połączony zostanie ze starym biurowcem za pomocą szklanego, dwupoziomowego lobby. Wejście znajdzie się od strony placu Europejskiego i ul. Grzybowskiej. Lobby będzie mieć ok. 18 m wysokości. Konieczne okazuje się jednak wyburzenie części stopów Bellony, co nastąpi oczywiście po ustaleniach z konserwatorem zabytków.

W szklanym lobby znajdzie się kawiarnia (na górze) oraz recepcja (na dole). Wspólny hol wykonany będzie z innego szkła niż cały budynek – przezroczystszego, który wpuści do środka więcej światła. Samo lobby utrzymane zostanie w kilku odcieniach szarości. Pojawi się też spora ilość drewna jako przytulne wykończenie wnętrz. Budynek po przebudowie będzie pełnić funkcje biurowe. Zostaną zachowane oryginalne części Bellony, takie jak trzy zabytkowe elewacje, cały szkielet budynku i zabytkowa klatka schodowa z lat 50. oraz prowadzący do niej hol główny. Reszta dostosowana zostanie do współczesnych potrzeb.

Źródła:

  • https://next.gazeta.pl/pieniadz/7,188932,30882214,najwyzszy-budynek-w-budowie-na-wykonczeniu-warszawa-zyska-nowy.html
  • https://www.bryla.pl/the-bridge-w-warszawie-ma-juz-40-pieter-to-najwyzszy-obecnie-budowany-w-polsce
  • https://www.muratorplus.pl/inwestycje/inwestycje-komercyjne/the-bridge-ghelamco-buduje-w-warszawie-nowy-wiezowiec-polaczony-z-biurowcem-bellona-kiedy-finisz-aa-oUzH-ctmw-9Q6r.html
  • https://www.youtube.com/watch?v=nADgEmtNrwU
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Skomentuj
Zdobywajnajlepsze oferty!
  • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
  • Twórz nowe kosztorysy
  • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto