Największy park wodny w Polsce będzie sprzedany? Co dalej z budową parku rozrywki?

Park wodny ze strefą z palmami i saunami Suntago
Największy park wodny w Polsce - Suntago, fot. Jim1786
ikona podziel się
Opublikowano: 09.01.2024 r., 16:30 | Autor: Katarzyna Barczyk
Znany wszystkim Park Wodny Suntago stanie się obiektem zarządzanym przez amerykański fundusz inwestycyjny? Największy kompleks sportowo-rekreacyjny w Polsce ma zmienić właściciela. Jak wpłynie to na plany dalszej rozbudowy obiektu, które zostały zatrzymane przez pandemię COVID-19?

Suntago - wymarzony wypoczynek w tropikalnych warunkach

Suntago, a dokładniej Park of Poland jest największy wodny park rozrywki pod dachem nie tylko na terenie Polski, ale również w Europie. Obiekt, który został otworzony w lutym 2020 roku, jest w stanie pomieścić do 15 tys. osób. Natomiast docelowo kompleks ma być rozbudowany na 400 ha gruntów. Głównym inwestorem Suntago był Global City Holdings, a cała inwestycja pochłonęła aż 150 milionów euro.

Park wodny zapewnia całym rodzinom masę ciekawych atrakcji, znajdujących się pod zadaszeniem. Obecnie jest on chętnie odwiedzany nie tylko przez Polaków, ale również przez obcokrajowców, a szczególnie przez Brytyjczyków. Park of Poland zlokalizowany jest w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów. Miejscowość ta znajduje się ok. 60 km na południowy-zachód od Warszawy.

Obecnie w Suntago wymienia się 5 stref, z których można korzystać:

 • Jamango - Moc wodnych wrażeń - w tej strefie znajduje się aż 35 tematycznych zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km. Oprócz tego można zażywać kąpieli w basenach o łącznej powierzchni 2 tys. m2. Wśród nich znajdują się baseny ze sztucznymi falami. Oprócz tego dostępne są także brodziki dostosowane dla dzieci, jak i również 4 tys. leżaków do wylegiwania się wśród prawdziwych palm.
 • Relax - Odpoczynek pod palmami - do dyspozycji gości udostępnionych jest aż 8 basenów z wodami mineralnymi, które mają lecznicze właściwości. Osoby przebywające w strefie Relax mogą korzystać z pięknego ogrodu o powierzchni 20 tys. m2. Wyjątkową atrakcją jest odkryty basen, w którym zawsze panuje temperatura na poziomie 34 stopni Celsjusza.
 • Saunaria - Wyciszenie w tropikalnym klimacie - strefa ta kryje w sobie aż 2500 m2 przygotowanych atrakcji, w których można poczuć prawdziwy tropikalny klimat. Do dyspozycji gości znajduje się aż 8 różnych saun i łaźni, a także 2 baseny jacuzzi. Dla najbardziej wymagających przygotowano najgorętsze sauny, w których panuje nawet do 95 stopni Celsjusza.
 • Wellness & SPA - Odprężenie dla duszy i ciała - jest to strefa, w której można korzystać z profesjonalnych zabiegów na ciało wykonywanych przez doświadczonych specjalistów. Wśród proponowanych zabiegów znajduje się masaż SUNTAGO, masaż JAMANGO, masaż czekoladą, czy też rytuały SPA takie jak kolumbijski drewniany kielich, bądź Hammam.
 • Restauracje i bary - na terenie całego parku wodnego obecnie funkcjonuje aż 5 restauracji oraz 4 koktajl bary znajdujące się przy basenach. Goście mogą tutaj posmakować kuchni azjatyckiej, amerykańskiej, włoskiej, a także polskiej.

Na temat wszystkich atrakcji w parku wodnym Suntago, więcej informacji znajdziesz tutaj. Jest to nowczesny kompleks, który obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce w rankingu “European Star Award”

Ceny biletów do Park of Poland

Bilety wstępu do Suntago można zakupić nie tylko na miejscu, ale również na stronie internetowej parku wodnego. Całodniowy pobyt dla dorosłej osoby to koszt już 160 złotych. Natomiast dzieci do 90 cm wysokości wzrostu mają wstęp za 1 zł. Oprócz biletów na godziny lub całodniowych, w ofercie znajdziesz także Vouchery oraz Karty całoroczne. Cena karty Unlimited to koszt już od 67 złotych miesięcznie.

Goście mogą również zdecydować wyłącznie o skorzystaniu ze Strefy Wellness & SPA. W tej strefie, chcąc skorzystać z wybranych zabiegów, warto wcześniej umówić termin wizyty. Park of Poland ma również przygotowaną ofertę z okazji imprez okolicznościowych. W parku wodnym istnieje możliwość urządzenia Kinder Party, wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego, czy też urodzin pod palmami.Więcej informacji na temat szczegółowych cen biletów wstępu do Suntago, znajdziesz w tym miejscu.

Nagła zmiana właściciela Suntago?

Chociaż głównym inwestorem Park of Poland od samego początku do tej pory był Global City Holdings, który miał w planach dalszą rozbudowę, to dalsze losy obiektu znalazły się pod znakiem zapytania.

Obecnie sprawa toczy się w Urzędzie Ochrony Konkurecji i Konsumentów. Najświeższa informacja dotyczy tego, iż taki projekt został złożony przez amerykańskiego inwestora z Centerbridge Partners. To oznaczałoby przejęcie Suntago przez nową firmę. Jednocześnie wcześniejsze plany rozwojowe Park of Poland mogą całkowicie zmienić swój tor. A warto dodać, iż wcześniejszy właściciel miał zamiar stworzyć po sądziedzku park rozrywki.

Nie ma w tej chwili jasności co do kontynuacji dalszych zamiarów. Prawdopodobnie pojawią się opóźnienia, jednak do tej pory są one tłumaczone wcześniejszą pandemią COVID-19. Natomiast zmiana inwestora na amerykańską prywatną firmę inwestycyjną może całkowicie zmienić bieg wydarzeń. Dla przypomnienia jest to firma założona w 2005 r. przez Marka Gallogly’ego oraz Jeffreya Aronsona, która zarządza aktywami w wysokości ponad 32 miliardów dolarów.

Źródła

 • https://en.wikipedia.org/wiki/Centerbridge_Partners
 • https://parkofpoland.com/pl/
 • https://parkmag.pl/suntago-zmieni-wlasciciela-co-z-planami-budowy-parku-rozrywki  - dane z dnia 9.01.2024
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Zdobywajnajlepsze oferty!
 • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
 • Twórz nowe kosztorysy
 • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto