Wyjątkowe ogłoszenie sprzedaży zamku... na działce ROD! Jedyne takie w Polsce?

Zamek na działce ROD, ile trzeba za niego zapłacić?
Zamek na działce ROD – co można o nim przeczytać w ogłoszeniu sprzedaży?, fot. DoraZett
ikona podziel się
Opublikowano: 08.05.2024 r., 9:12 | Autor: Adrian Kowalczyk
Posiadanie własnej działki ROD to dla wielu „mieszczuchów” spełnienie marzeń. Bardzo prawdopodobne zatem, że wielu z nich zainteresuje ogłoszenie dotyczące sprzedaży tego rodzaju gruntu, na którym znalazł się… zamek. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to prawda! Więcej szczegółów poniżej.

Czym są Rodzinne Ogrody Działkowe (ROD)?

Rodzinne Ogrody Działkowe (ROD) to forma wykorzystania gruntów w Polsce, która polega na udostępnianiu działek rekreacyjno-ogrodniczych dla osób indywidualnych. Jest to rozwiązanie, które pozwala mieszkańcom miast na bliski kontakt z naturą, uprawę własnych warzyw, owoców czy kwiatów, a także na wypoczynek „pod chmurką”. System działek ROD jest szczególnie popularny wśród osób, które nie posiadają własnych ogrodów przydomowych, ponieważ oferuje im alternatywną przestrzeń do relaksu i pracy fizycznej w zieleni.

Opisywane działki są zazwyczaj zarządzane przez Polski Związek Działkowców, który dba o prawidłowe funkcjonowanie ogrodów, reguluje zasady korzystania z tego typu terenów, a także reprezentuje interesy działkowców na poziomie krajowym. Działkowcy mają możliwość wpływania na zarządzanie i rozwój ogrodów poprzez udział w zebraniach członkowskich i wybieranie swoich przedstawicieli. Każda działka jest wyposażona w podstawową infrastrukturę taką jak dostęp do wody, często energia elektryczna oraz drogi dojazdowe, co zapewnia komfort użytkowania ich.

Kultura działkowa w Polsce ma dość długą tradycję i jest głęboko zakorzeniona w społeczeństwie. Działki ROD stały się miejscem integracji społecznej, gdzie można spotkać osoby różnych pokoleń i zawodów wspólnie spędzające czas. Oprócz aspektu rekreacyjnego ogrody działkowe pełnią także ważną funkcję – ekologiczną, przyczyniając się do zwiększenia obszarów zielonych w miastach, co jest istotne dla poprawy mikroklimatu i biodywersyfikacji środowiska miejskiego.

Jak wybrać hydrofor ogrodowy na działkę ROD? Sprawdź!

Co charakteryzuje wystawiony na sprzedaż zamek na działce ROD?

Ze wspomnianego na wstępie ogłoszenia dostępnego w serwisie otodom.pl wynika, że działka, której ono dotyczy, posiada powierzchnię 350 m² i znajduje się w miejscowości Żurczyn (woj. kujawsko-pomorskie). Parafrazując autora ogłoszenia, to nie tylko miejsce do uprawy roślin i wypoczynku, ale przede wszystkim niezwykle oryginalna nieruchomość, którą charakteryzuje zameczek przypominający średniowieczne warownie. Jest to jedyny w swoim rodzaju obiekt na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych, zaprojektowany i zbudowany  w 1995 roku. Jego wyjątkowość podkreśla murowana fosa oraz duży, tarasowy dach, który został odnowiony w zeszłym roku. Nieruchomość jest stylizowana na zamek w Bonn.

Co można powiedzieć więcej na temat nieruchomości ulokowanej w nietypowym dla niej miejscu? Wewnątrz zamku znajduje się przestrzeń mieszkalna, która obejmuje duży główny pokój z możliwością ogrzewania kominkiem, przestronną kuchnię z nowoczesnym wyposażeniem, w tym 5-palnikową płytą, oraz dużą łazienkę z wanną i prysznicem. Dostępne jest także pomieszczenie gospodarcze oraz piwnica z możliwością parkowania małego samochodu lub przechowywania sprzętu sportowego. Dodatkowe udogodnienia to m.in. zewnętrzny murowany grill, domek na drzewie oraz dwa małe baseny.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak poczekać, aż znajdzie się chętny na kupno zamku. A, biorąc pod uwagę jego wyjątkową lokalizację, jesteśmy pewni, że chętnych nie zabraknie. Tym bardziej, że autor ogłoszenia gwarantuje kilka dodatkowych udogodnień, w tym: ogrodzenie, asfaltową drogę dojazdową, obecność jeziora w bliskiej okolicy czy zainstalowane szambo. Cena – 150 tys. złotych (429 zł za m2 też nie należy raczej do zaporowych, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, jak wielu ludzi uważa możliwość obcowania z naturą na działkach ROD za wręcz bezcenną…

Czy rozpalenie ogniska na swojej działce ROD może zostać ukarane? Sprawdź!

Działka rekreacyjna, gdzie można nabyć taką, na której powstał zamek?
Odpoczywanie na działce może odbywać się w prawdziwie królewskich warunkach. Jak je sobie zapewnić?, fot. shake_pl

Źródła:

  • https://www.otodom.pl/pl/oferta/rod-najprawdziwszy-zamek-fosa-zwodzony-most-taras-ID4mv9a
  • https://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news-sprzedaja-zamek-na-ogrodku-dzialkowym-rod-ile-trzeba-zaplaci,nId,7475757
  • https://pomorska.pl/jedyny-w-polsce-zamek-z-fosa-na-rod-pod-naklem-wciaz-na-sprzedaz-zobaczcie-ten-palac/ar/c9-18322549
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Skomentuj
Zdobywajnajlepsze oferty!
  • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
  • Twórz nowe kosztorysy
  • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto