Bez stresu na kontroli bezpieczeństwa! Paczkomaty na lotnisku we Wrocławiu i Katowicach

Lotnisko we Wrocławiu, na którym działa już usługa paczkomatów InPost
Paczkomaty na lotnisku we Wrocławiu i Katowicach już działają!, fot. Victoria / Proxima Studio
ikona podziel się
Opublikowano: 22.01.2024 r., 15:00 | Autor: Paulina Zambrzycka
W Katowicach i Wrocławiu pojawiły się paczkomaty. Tym sposobem porty lotnicze dołączają do Lotniska Chopina, gdzie usługa dostępna jest już od kilku miesięcy. Pasażerowie będą mogli nadać w paczkomatach przedmioty, które zostały im odebrane w trakcie kontroli bezpieczeństwa.

Nie trzeba się przejmować materiałem do pakowania

Pasażerowie lotniska w Katowicach i Wrocławiu mogą już korzystać z paczkomatów firmy InPost. Jak czytamy w komunikacie wrocławskiego lotniska, jeśli pasażer wyrazi taką chęć, może spakować wybrany przedmiot i wysłać go pod dowolny adres w Polsce lub do innego Paczkomatu. To znakomity pomysł, kiedy podczas kontroli bezpieczeństwa zakwestionowane zostaną, np. jakieś ważne dla pasażera przedmioty. Wystarczy mieć aplikację mobilną InPost, aby nadać przesyłkę. Nie trzeba też przejmować się materiałami do pakowania. Będą dostępne przy paczkomacie.

Jeśli chodzi o cenę wysyłki, nie różni się od tych w innych paczkomatach. Koszt jest dokładnie taki sam – tu sprawdzisz aktualne ceny nadania paczki w InPost. Wrocławski paczkomat można znaleźć po lewej stronie na strefie kontroli bezpieczeństwa, między strefą ogólną i fast trackiem. W Katowicach paczkomat na razie jest w terminalu B, więc skorzystają z niego pasażerowie lecący do krajów strefy Schengen. Jak można przeczytać na Facebooku katowickiego lotniska: „Paczkomat zlokalizowany jest na pierwszym piętrze terminalu pasażerskiego B KTW, przed wejściem do obszaru kontroli bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy w bagażu podręcznym znajdzie się przedmiot, który jest zabroniony do przewozu w kabinie samolotu, pasażer może wysłać go za pomocą urządzenia Paczkomat”.

Warto przypomnieć, że dotychczas „zakazane” przedmioty (takie jak kosmetyki powyżej 100 ml), zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa musiały zostać wyrzucone przez pracowników lotniska. W Warszawie, a teraz też Katowicach i Wrocławiu nie trzeba będzie bać się pozbawienia, np. ulubionych perfum. Wystarczy udać się do Paczkomatu. Najpierw należy jednak zgłosić ten fakt obsłudze kontroli bezpieczeństwa, po czym nadać przedmiot z pomocą wykwalifikowanego pracownika.

„Nie jest zaskoczeniem, że kolejne lotniska chciały dołączyć do tego projektu”

Prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław, Cezary Pacamaj podkreśla, że komfort podróży pasażerów wybierających wrocławskie lotnisko jest bardzo ważny. Jednak rygorystyczne przestrzeganie procedur bezpieczeństwa również ma istotne znaczenie, aby zapewnić ciągłość pracy lotniska i terminowość. – Nowa usługa, którą dzięki współpracy z firmą InPost możemy zaproponować pasażerom, idealnie wpisuje się w nasze kierunki rozwoju. – mówi prezes zarządu lotniska we Wrocławiu.

Dyrektor biura ekspansji InPost, Waldemar Brzoska, podkreśla, że rozwiązania firmy mają ułatwić codzienne życie klientów. Wyeliminować mają również stres związany z koniecznością pozbywania się cennych przedmiotów na lotnisku. Nie ukrywa radości z faktu dołączenia kolejnych lotnisk do wdrożenia usługi, jaką są paczkomaty InPost. – Paczkomat na lotnisku w Warszawie okazał się strzałem w dziesiątkę i cieszy się olbrzymią popularnością. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że kolejne lotniska chciały dołączyć do tego projektu. – mówi Waldemar Brzoska.

Jak wysłać paczkę z lotniska?

Paczkę można wysłać z pomocą pracownika lotniska. Robi się to niemal identycznie, jak nadając przesyłkę w klasycznym paczkomacie InPost. Aby skorzystać z urządzenia, konieczne będzie posiadanie aplikacji InPostMobile, gdzie należy zarejestrować paczkę. Przedmiot lub kilka przedmiotów trzeba zapakować tak, aby nic się nie uszkodziło. Taśmy i pudełka dostępne są na specjalnym stanowisku tuż przy paczkomacie. Przesyłkę nadaje się w aplikacji i opłaca według cennika. Paczka trafi do miejsca odbioru w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych.

Między paczkomatami na lotnisku w Katowicach i Wrocławiu a tym znajdującym się w Warszawie jest jednak spora różnica. Paczkomat na Lotnisku Chopina zlokalizowany jest… w przejściu Fast Track. Aby się do niego dostać, należy wycofać się z kontroli bezpieczeństwa i zapłacić za usługę „szybkiego przejścia”.

Źródła:

  • https://www.fly4free.pl/2-polskie-lotniska-wprowadzaja-nowa-usluge-jest-idealna-dla-roztargnionych-pasazerow/
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Zdobywajnajlepsze oferty!
  • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
  • Twórz nowe kosztorysy
  • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto