Największy śnieżny labirynt na świecie – znajduje się w Zakopanem

Widok na Zakopane i śnieżny labirynt - część zimowego parku Snowlandia
Labirynt ze śniegu to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Zakopanem, fot. vyha / Facebook: @Snowlandia - Śnieżny Labirynt
ikona podziel się
Opublikowano: 29.01.2024 r., 10:56 | Autor: Paulina Zambrzycka
Zakopane to mekka osób uwielbiających zimę i szaleństwa w śniegu. Właśnie tam przyjeżdża na ferie mnóstwo ludzi zarówno z całej Polski, jak i zza granicy. W Zakopanem skorzystać można z wielu ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest Śnieżny Labirynt w zimowym parku Snowlandia – największy taki labirynt na świecie.

Największy na świecie labirynt ze śniegu

Jak co roku ludzie zastanawiają się, jakie są najlepsze kierunki na ferie z dziećmi w Polsce. Wśród nich najczęściej pojawia się Zakopane. Nic dziwnego. Piękne miasto potocznie nazywane jest zimową stolicą naszego kraju. To siedziba powiatu tatrzańskiego w południowej Polsce i jednocześnie największe miasto położone blisko Tatr. Ogromny ośrodek sportów zimowych od lat kusi kilometrami stoków narciarskich, torami saneczkowymi i trasami biegowymi. Od 2016 roku turyści mogą cieszyć się jeszcze jedną atrakcją – Śnieżnym Labiryntem w zimowym parku Snowlandia. Amatorzy zabaw w śniegu znaleźć tam mogą labirynt w śniegu, który jest największą tego typu atrakcją na świecie. Labiryntowi w Snowlandii udało się wyprzedzić nawet śnieżny labirynt w prowincji Manitoba w Kanadzie.

Labirynt w zimowym parku zajmuje powierzchnię 2,5 tys. m2. Co roku stawia się go z ok. 60 tysięcy bloków lodu. Wyprodukowanie sztucznego śniegu i budowa labiryntu zajmuje około dwóch miesięcy i jest to możliwe wyłącznie podczas ujemnych temperatur. Turyści spragnieni zimowego wypoczynku co roku czekają, aż labirynt w Snowlandii zostanie oficjalnie otwarty. W 2024 roku atrakcja została udostępniona gościom do zwiedzania dokładnie 11 stycznia. Po labiryncie spacerować można od godziny 10:00 do 20:00. Wieczorem szczególne wrażenie robią iluminacje świetlne, które podkreślają klimat miejsca. To jedyna tego typu budowla w Polsce.

Snowlandia – pomysł na ferie 2024

Śnieżny Labirynt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, pod skocznią „Wielka Krokiew”. Jeśli pogoda pozwala, turyści wypoczywający w okolicy korzystać mogą również z innych części zimowego parku, m.in. toru saneczkowego czy igloo z rzeźbami. Sprawdź, ile kosztuje urlop w Zakopanem.

  • Tor saneczkowy – ma 100 m długości. Codziennie przygotowywany jest do jazdy. Tor jest szeroki i dobrze oświetlony. Mogą się w nim bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Istnieje możliwość jazdy zarówno na sankach, jak i ślizgach. W cenę biletu wliczone jest wypożyczenie sprzętu. Na torze obowiązuje nakaz jazdy w kasku (do 16 roku życia). Można go wypożyczyć na miejscu. Limit na torze saneczkowym to 120 osób.
  • Igloo z rzeźbami – to miejsce zbudowane ze śniegu i lodu, które składa się z zespołu dziesięciu komnat połączonych korytarzami. Wydrążone są w wielkiej górze śniegu. W środku znajdują się liczne rzeźby, które wykonane zostały przez podhalańskich artystów. Każdego roku tematyka rzeźb się zmienia. To jedna z największych budowli ze śniegu w Europie.
  • Tatrzański Park Edukacyjny – doskonały sposób, aby poznać okoliczną faunę i florę. Co godzinę odbywają się w nim prelekcje edukacyjne. Ich tematyka jest zmienna (np. „Ptaki drapieżne w Polsce”). Opiekunowie pozwalają przeżyć gościom niezapomniane chwile w lesie pełnym zwierząt.
  • Jaskinia Śpiących Rycerzy – nowość w 2024 roku. Odwiedzający mogą zobaczyć w jaskini piękne rzeźby, a nawet prawdziwego rycerza w stalowej zbroi. Dostępne jest tam interaktywne show. Zwiedzać można również lodowe wnętrze „Giewontu”. Spotkania odbywają się od 11:00 do 19:00 o każdej pełnej godzinie.

Ceny w zimowym parku Snowlandia

Korzystanie z atrakcji należących do zimowego parku jest płatne. Standardowa cena biletu wstępu do Śnieżnego Labiryntu to 35 zł (bilet normalny). Ulgowy kosztuje 30 zł. Poniżej aktualny cennik w Snowlandii na sezon 2023 / 2024.

Cennik na sezon 2023/2024, Snowlandia
Cennik na sezon 2023/2024, Snowlandia, fot. screen ze Snowlandia.pl, 29.01.2024

Źródła:

  • https://www.facebook.com/SnowlandiaLabirynt/?locale=pl_PL
  • http://www.snowlandia.pl/cennik/
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Zdobywajnajlepsze oferty!
  • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
  • Twórz nowe kosztorysy
  • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto