Wakacje za połowę ceny, czyli kiedy najlepiej kupić last minute?

Para biegnąca z walizkami na wakacje last minute, a także jak szukać ofert
Wakacje last minute - co warto wziąć pod uwagę przy szukaniu ofert, fot. borevina / Cherries
ikona podziel się
Opublikowano: 19.01.2024 r., 9:00 | Autor: Paulina Zambrzycka
Jeśli masz elastyczny grafik pracy lub pracujesz w wolnym zawodzie, jesteś szczęściarzem. Takie osoby zwykle mogą łatwiej zorganizować niemal dowolną podróż. Nie będąc ograniczonym czasowo i nie mając problemów z otrzymaniem urlopu, możesz zdecydować się na wakacje last minute. Dzięki temu zwiedzisz ciekawy zakątek świata nawet za połowę ceny.

Gdzie warto szukać tanich wakacji?

Chcąc trafić na naprawdę dobrą okazję last minute, należy poświęcić dużo czasu na poszukiwania. Warto mieć też otwartą głowę na różne kierunki. Czasami okazuje się, że konkretne, wybrane państwo w danym terminie jest nieosiągalne w niższej cenie. Otwartość na różne kierunki podróży da większe pole manewru. Pozwoli również szybciej wykupić ofertę last minute.

Musisz wiedzieć, ile dokładnie pieniędzy chcesz przeznaczyć na swoje wakacje. Pamiętaj, że oferty kupowane na ostatnią chwilę kosztują czasami 50, a nawet 75% mniej niż standardowa wycieczka. Najważniejsze jest uzbroić się w cierpliwość, aby trafić na takie okazje. Gdzie szukać last minute?

  • Biura podróży (online i stacjonarne)
  • Serwisy podróżnicze
  • Blogi podróżnicze
  • Aplikacje na telefon

Organizatorzy podróży praktycznie każdego dnia aktualizują oferty. Wycieczki last minute często wyszczególnione są w widocznym miejscu na stronie. Zobaczyć je też można w dedykowanej zakładce z przecenionymi ofertami. Aktualne promocje pojawiają się zarówno na mediach społecznościowych biur podróży czy serwisów podróżniczych, jak i w gablotach biur stacjonarnych.

Istnieje też szansa pozostawienia namiarów pracownikowi biura podróży. Wówczas, gdy w wyszukiwarce agentów turystycznych pojawi się jakaś ciekawa oferta wakacji do wybranego kraju, pracownik biura może poinformować o tym mailowo lub telefonicznie. Sprawdź 10 błędów w pakowaniu do samolotu, które zrujnują twój urlop.

Najlepszy czas na szukanie ofert last minute

Biura podróży często mają określone godziny, w których wrzucają na serwis atrakcyjne oferty wyjazdów. Wyszukiwanie ofert last minute w konkretnych godzinach może być zatem świetnym sposobem na znalezienie wymarzonych wakacji. Z moich obserwacji wynika, że na stronach turystycznych najlepsze oferty pojawiają się wieczorem lub późnym popołudniem. Spore obniżki ofert wakacyjnych trafiają się też w weekendy. Warto nie tracić czujności i śledzić kilka, a nawet kilkanaście stron z wycieczkami w internecie. Na niektórych można ustawić alert last minute. Jeśli na stronie pojawi się interesująca wycieczka w niskiej cenie, zostaniesz o tym natychmiastowo powiadomiony mailowo lub sms-owo.

Najlepsze oferty często pojawiają się z dnia na dzień. W takim przypadku idealnie, jeśli masz czas na szybkie spakowanie się lub już jesteś gotowy na wyjazd. Może się bowiem zdarzyć, że np. tani lot na Malediwy będzie już na następny dzień. Wówczas zdecydowanie w najlepszej sytuacji są wszyscy mieszkający w okolicy największych lotnisk – Warszawa, Katowice, Kraków czy Wrocław.

Najczęściej wybierane walizki- sprawdź ceny!

Kiedy rezerwować tanie wakacje last minute?

Korzystne oferty last minute pojawiają się też przed największym sezonem turystycznym, ale i po jego zakończeniu (np. Boże Narodzenie / wakacje / ferie). Wakacje w niskiej cenie, m.in. w Grecji kupić można w okresie od maja (po majówce) do połowy czerwca (przed wakacjami). To znakomity czas na wakacje, ponieważ hotele jeszcze nie są tak drogie, jak w sezonie wakacyjnym, pogoda jest piękna, a turystów znacznie mniej niż latem. Początek roku będzie dobrym pomysłem, np. na Turcję czy Egipt. Wówczas do tych krajów można polecieć na all inclusive nawet za 1200-1500 zł / tydzień.

Idea last minute to podróż za mniejsze pieniądze. Niektóre bardzo korzystne promocje zaczynają się np. 2-3 tygodnie przed wylotem. Jeśli organizator ma wiele niesprzedanych miejsc, krótko przed wyjazdem zaczyna je obniżać. Również około tydzień przed terminem wyjazdu, a nawet tylko dzień przed pojawiają się atrakcyjne promocje. Ten ostatni wariant polecam jednak osobom, które są w stanie błyskawicznie się spakować i dojechać na lotnisko. Istnieje też prawdopodobieństwo, że ktoś może nas wyprzedzić – najatrakcyjniejsze okazje zawsze szybko się wyprzedają. Jeśli kierunek nie ma znaczenia, wybierz swój komfort i opcję last minute z najbliższego portu lotniczego. Przed wylotem upewnij się jednak, że masz wszystkie ważne wymagane dokumenty.

Napis na piasku last minute, a także porady na temat szukania ofert wakacji
Wakacje na ostatnią chwilę - jak je zorganizować oraz porady na temat szukania ofert, fot. Song_about_summer
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Zdobywajnajlepsze oferty!
  • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
  • Twórz nowe kosztorysy
  • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto