Z Krakowa do Szardży – Polacy będą mogli latać tam codziennie!

Widok na lotnisko Balice w Krakowie
Z Krakowa będzie można lecieć do Szardży linią Air Arabia, fot. Nataliia / Facebook: @Krakow Airport
ikona podziel się
Opublikowano: 02.02.2024 r., 13:00 | Autor: Paulina Zambrzycka
W poniedziałek 29 stycznia port lotniczy w Krakowie oficjalnie zapowiedział nową trasę. Z Lotniska Kraków-Balice polecimy bezpośrednio do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a dokładnie do Szardży. Polacy będą mogli skorzystać z połączenia codziennie. Loty realizowane będą za pośrednictwem linii lotniczej Air Arabia. Pierwszy lot odbędzie się już pod koniec czerwca.

Wzmocnienie siatki połączeń krakowskiego lotniska

Z poniedziałkowego komunikatu (29.01.2024) spółki Kraków Airport wynika, że od czerwca będziemy mogli latać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich – dokładnie do miasta Szardża. Do grona przewoźników na krakowskim lotnisku dołączają nowe linie lotnicze, Air Arabia. Do Szardży będzie można latać codziennie. To kolejne, po Dubaju i Abu Dhabi, bezpośrednie połączenie ze stolicy Małopolski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Prezes krakowskiego lotniska, Radosław Włoszek, nie kryje zadowolenia. Zwłaszcza że Szardża to przecież jeden z siedmiu Emiratów, które tworzą ZEA. Kolejny, do którego możemy polecieć z Polski. Sprawdź 5 najwyższych budynków świata.

Prezes lotniska w Krakowie cieszy się na rozpoczynającą się współpracę z Air Arabia. Przewoźnik ma rozbudowaną siatkę połączeń nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale też w Azji i Afryce Północnej. – To nie tylko kolejne potwierdzenie ogromnego potencjału rynku arabskiego, ale również istotne wzmocnienie siatki połączeń krakowskiego lotniska – mówi Radosław Włoszek. Ostatni sezon pokazał, że na Zjednoczone Emiraty Arabskie jest w naszym kraju dość duży popyt. W konsekwencji może to przełożyć się na znaczne wzmocnienie branży turystycznej w regionie. Radosław Włoszek zwrócił również uwagę na to, że dzięki połączeniu do Szardży Polacy będą mogli wygodnie przesiadać się, aby kontynuować podróż m.in. do Indii, Tajlandii czy na Sri Lankę.

Polacy polecą do Szardży w nadchodzące wakacje

Prezes Kraków Airport podkreśla, że „żaden turysta nie zapomni wrażeń z zachodu słońca na pustyni”. Kontakt z arabską kuchnią i kulturą to coś, dzięki czemu zbudować można piękne wspomnienia – właśnie dlatego warto odwiedzić Szardżę. Radosław Włoszek podkreśla, że połączenie między Krakowem a Szardżą wzmocni relacje gospodarcze pomiędzy regionami. – Zapraszamy kolejnych gości z Półwyspu Arabskiego do odkrywania uroków Krakowa i Małopolski – mówi Radosław Włoszek.

Dyrektor generalny Air Arabia, Adel Al Ali, również cieszy się ze współpracy. Podkreśla, że uruchomienie trasy to znaczący dodatek do wciąż rozwijającej się siatki połączeń Air Arabia. Podróżni z Szardży już nie mogą się doczekać odwiedzenia Krakowa, który znany jest z bogatej historii, pięknej architektury i tętniącego życia kulturowego. Wprowadzone połączenie z Krakowem podkreśla zaangażowanie arabskiego przewoźnika w oferowanie klientom atrakcyjnych miejsc na wakacje. – Dodanie Krakowa do naszej sieci nie tylko wzmacnia nasze zaangażowanie w zapewnianie niedrogich podróży, ale też otwiera możliwości dla osób podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i wypoczynkowych – mówi Adel Al Ali.

Loty Air Arabia na trasie Szardża-Kraków rozpoczną się 29 czerwca. Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice to drugie lotnisko w Polsce, jeśli chodzi o ilość obsługiwanych pasażerów. To również największy port regionalny. W zeszłym roku lotnisko w Krakowie obsłużyło ponad 9,4 mln pasażerów.

Samolot linii Air Arabia
Samolot linii Air Arabia, fot. JackF

Źródła:

  • https://www.wnp.pl/logistyka/najwieksze-regionalne-lotnisko-w-polsce-ma-nowego-przewoznika,799492.html
  • https://dlapilota.pl/wiadomosci/krakow-bedzie-mial-bezposrednie-polaczenie-lotnicze-z-szardza-w-zea
  • https://ikc.pl/air-arabia-wchodzi-na-balice-oferuje-codzienne-loty-do-szardzy/
  • https://press.airarabia.com/air-arabia-launches-daily-non-stop-flights-to-krakow-in-poland/
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Zdobywajnajlepsze oferty!
  • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
  • Twórz nowe kosztorysy
  • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto