IKEA obniża ceny połowy asortymentu! Szaleństwo cenowe w najpopularniejszych sklepach meblowych

Sklep stacjonarny IKEA, znana sieć salonów meblowych wprowadza duże obniżki na tysiące produktów
Obniżone ceny w IKEA, 5 tysięcy produktów w nowych, niższych cenach do końca 2024 r., fot. filmbildfabrik
ikona podziel się
Opublikowano: 01.02.2024 r., 9:00 | Autor: Katarzyna Barczyk
IKEA nie schodzi z rankingu najpopularniejszych sklepów meblowych w Polsce. Sieć sklepów cieszy się nie tylko propozycjami nowoczesnych kolekcji, ale również ma do zaoferowania wiele produktów dekoracyjnych, dzięki którym można kompleksowo urządzić swój dom. Rok 2024 w IKEI to czas wielkich obniżek. Dlatego warto przyjrzeć się, które produkty będą dostępne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach pamiętających jeszcze czasy sprzed pandemii.

IKEA - fenomen sklepu meblowego na całym świecie

Pod szyldem IKEA znajduje się szwedzkie przedsiębiorstwo, które zostało założone przez Ingvarda Kamprada w 1943 r. Nie jest to przypadkowa nazwa sieci sklepów meblowych, ponieważ tworzy ją akronim od wyrazów Ingvar, Kamprad, Elmtaryd, Agunnaryd. Historia tej firmy jest bardzo dynamiczna. Ponieważ początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się wyłącznie sprzedażą wysyłkową mebli. Natomiast 10 lat później otworzono pierwszy sklep stacjonarny.

Obecnie sklepy IKEA są dostępne w 52 krajach, w których funkcjonuje ok. 430 sklepów. Są to dane pochodzące z 2019 r. Dlatego meble oraz dodatki marki IKEA, można zakupić m.in. w Chinach, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Belgii, Maroko, czy też na Dominikanie, bądź w Jordanii. W Polsce pierwszy stacjonarny salon meblowy IKEA pojawił się w 1990 r.

Nie każdy wie, iż grupa IKEA posiada w sobie spółkę BoKlok, która weszła w kooperację ze Skanska. Obydwie firmy zajmują się wspólnie budową tanich domów z prefabrykatów. Domy zyskały popularność w Skandynawii. Tam zostało postawionych już ponad 11 tys. tego typu domów. Ich montaż jest bardzo szybki, ponieważ z fabryki są przywożone już gotowe elementy, które składa się na miejscu budowy. Jednocześnie jest to inicjatywa, aby wyjść do społeczeństwa z tanim budownictwem, dostępnym na każdą kieszeń. Poszukujesz dopasowanych mebli IKEA? Zobacz, czym się wyróżniają meble tej marki, a także, jak wybrać odpowiednie modele do swojego mieszkania.

Promocyjna oferta IKEA w 2024 r.

Wysoka inflacja spowodowała wystrzał cen w górę praktycznie w każdej branży. Ogromne podwyżki były zauważalne również w budowlance oraz wykończeniówce. Dlatego obniżki cenowe przygotowywane przez IKEA pozwolą nam przypomnieć sobie o cenach produktów, jakie znaliśmy jeszcze za czasów sprzed pandemii.

IKEA zaczęła sukcesywnie obniżać ceny na swoje towary jeszcze 2023 r. We wrześniu ubiegłego roku, w wyjątkowej promocji mogliśmy kupić aż 500 artykułów. Jednak to jeszcze nie koniec wielkich obniżek, ponieważ do końca 2024 r. w atrakcyjnej cenie będziemy mogli wybierać spośród 5 tys. różnych produktów. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, iż towar objęty promocją będzie stanowił prawie połowę całego asortymentu.

Nowa polityka cenowa to obniżenie wartości wszystkich produktów dostępnych w Polsce o ok. pół miliarda złotych. Kolejnym plusem tej oferty jest to, że nie będziemy musieli kupować pod presją czasu, ponieważ promocje zostaną wprowadzone na stałe. Wstępnie taka akcja stanowi aż 8% obrotów sieci sklepów IKEA za 2023 r. Nowe ceny to skutek, m.in. wprowadzenia nowej strategii przedsiębiorstwa, która w ostatnich latach rozwinęła sprzedaż wysyłkową, poprawiła infrastrukturę magazynową, czy też zainwestowała w OZE. Warto pamiętać, iż w sklepach IKEA możemy również zamówić meble balkonowe oraz na taras.

Kobieta stojąca przy kasie w sklepie IKEA, ceny sprzed pandemii na wiele różnych produktów
IKEA wprowadza niższe ceny na stałe w każdej kategorii, możliwość zrobienia atrakcyjnych zakupów, fot. lightpoet

Co warto kupić w IKEA w obniżonej cenie?

Produkty w obniżonej cenie możemy nabyć w sklepach stacjonarnych na terenie całej Polski, na stronie internetowej czy też w aplikacji mobilnej IKEA. Na stronie internetowej wyszczególnione produkty znajdziemy w zakładce “Oferty i promocje”, a następnie należy przejść na podstronę “Nowa Niższa Cena”. Bardzo dużym ułatwieniem w porównywaniu cen sprzed promocji jest informacja przy każdym produkcie, która wskazuje najniższą cenę z 30 dni przed obniżką. W ten sposób możemy zobaczyć, ile zaoszczędzimy na zakupie danej rzeczy.

Wśród polecanych mebli oraz dodatków do wyposażenia wnętrz w nowej obniżonej cenie wymienimy m.in.:

 • Szafy KLEPPSTAD, PAX, czy też BRIMNES
 • Sofy i narożniki VIMLE, ESSEBODA, a także LINANÄS
 • Akcesoria do przechowywania i porządkowania SKUBB, KUGGIS, GLIS, czy też IKEA 365+
 • Meble i akcesoria dla dzieci oraz niemowląt MICKE, TROFAST, MAMMUT, jak i również MINEN
 • Szafki METOD, MAXIMERA
 • Dekoracje TJENA, SKUBB, KUGGIS, SORTERA, MALAREN

Przecenionych produktów jest znacznie więcej. Bardzo dużą zaletą jest to, iż podzielone zostały one na kategorie, dzięki czemu łatwiej jest nam wyszukać konkretny produkt, który nas rzeczywiście interesuje. W przypadku akcesoriów i dekoracji obniżki sięgają od kilku do kilkunastu złotych. Natomiast meble oraz pozostałe droższe wyposażenie jest obniżone nawet w niektórych przypadkach o kilkaset złotych.

Oczywiście nie jest to jedyna oferta kierowana do klientów IKEA. Ponieważ, jak wiadomo, w sklepach stacjonarnych znajdują się również restauracje oraz kawiarnie. Obecnie IKEA ma promocję, iż do jednego zamówionego głównego posiłku dla osoby dorosłej, możemy domówić posiłek dla dziecka w cenie 1 zł. Promocja obejmuje danie z klopsikami w wersji roślinnej, wege lub mięsnej. Warto również śledzić aktualne promocje na produkty ze sklepiku IKEA, w którym możemy zakupić produkty spożywcze, w tym napoje oraz różnego rodzaju przekąski.

Źródła:

 • https://strefabiznesu.pl/ikea-obniza-ceny-polowy-swoich-produktow-sprawdz-co-warto-kupic-w-cenie-sprzed-pandemii/ar/c3-18262743
 • https://pl.wikipedia.org/wiki/IKEA
 • https://www.ikea.com/pl/pl/cat/lower-price/
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Zdobywajnajlepsze oferty!
 • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
 • Twórz nowe kosztorysy
 • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto