Domy prefabrykowane

Decydując się na budowę domu w technologii keramzytowej, możemy spodziewać się wielu pozytywnych cech takiego rozwiązania. Przede wszystkim domy prefabrykowane wyróżniają się znacznie szybszą budową. Postawienie szkieletu trwa zaledwie kilka tygodni. Natomiast wykończenie pod klucz, w niczym się nie różni od tradycyjnego budownictwa.

Keramzytobeton jest materiałem, dzięki któremu uchronimy się przed wilgocią. Dodatkowo pustaki i bloczki wyróżniają się jeszcze lepszą izolacją termiczną i akustyczną. Dlatego domy z keramzytu sprawdzą się również w przypadku hałaśliwej okolicy. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także artykuł z kosztami budowy domu z keramzytu.

Dom z kermazytu to jeden z najciekawszych pomysłów nowoczesnych. Projekty domów z kermazytu mogą być bardzo funkcjonalne.
Projekty domów z keramzytu - co warto wybrać?

Projekty domów z keramzytu - cennik

Interesują Cię konkretne projekty domów z keramzytu, a także ich cennik? To najlepsze rozwiązanie na to, jest sprawdzenie kilku ofert proponowanych przez profesjonalne firmy. Za tradycyjne projekty domów o powierzchni od 120 do 150 m2, zapłacimy mniej więcej od 2800 do 3000 złotych. Znacznie wyższy metraż budynku, będzie dla nas oznaczać również nieco wyższą cenę za projekt.

Oferty na domy z keramzytu

Jeżeli chcesz otrzymać ofertę od sprawdzonej firmy wykonującej domy z keramzytu w Twoim regionie - skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy. W odpowiedzi na wypełniony formularz otrzymasz atrakcyjne oferty od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Nowoczesne projekty, jeżeli chodzi o cennik, nie mają tutaj już takiej typowej skali. Ponieważ za projekt domu o powierzchni od ok. 90 do 160 m2, zapłacimy mniej więcej od 2,6 tys. do 3,5 tys. złotych. Jednak przy bardziej rozbudowanych projektach, często zakładających budownictwo pasywne, będziemy zobowiązani do zapłacenia kwoty w wysokości nawet 8-9 tys. złotych za sam projekt. Dlatego należy zwrócić uwagę nie tylko na samą bryłę oraz powierzchnię domu, ale również na rozmieszczenie i układ wszystkich pomieszczeń wraz z zastosowaniem wielu innych materiałów budowlanych. Czujesz się zachęcony do budowy domu z keramzytu? Skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy i sprawdź wybrane specjalnie dla ciebie oferty na rynku.

Firmy, które oferują domy z keramzytu

W branży budowlanej pojawia się coraz więcej firm, które oferują domy prefabrykowane. Możemy je łatwo znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej. Należy jednak zwrócić uwagę, które firmy rzeczywiście wykazują się bardzo dużym doświadczeniem. Warto spojrzeć także na region, w którym konkretne ekipy działają.

Istotną kwestią jest to, czy przedsiębiorstwa oferujące domy prefabrykowane, są w stanie zapewnić nam dostęp do wszystkich materiałów, czy tylko zajmują się samą robocizną. Jest to na tyle ważne, ponieważ dowiemy się, czy w nasz plan inwestycyjny będzie zaangażowanych więcej niż jedna firma. To może nieść ze sobą konsekwencje w postaci wyższych kosztów budowy, w których ukryte są opłaty za pośrednictwo. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o domach z keramzytu.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą firmy zajmujące się projektowaniem domów z keramzytu oraz jego budową, koniecznie należy wykonać szczegółowy kosztorys wszystkich prac. Wtedy przynajmniej nie zaskoczą nas żadne ukryte koszty. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne projekty, by wybrać najlepszy. W końcu będziemy mieszkańcami tego domu przez długie lata. Dobrze jest również dowiedzieć się, czy w projektach istnieje możliwość dokonania pewnych modyfikacji, tak by otrzymać dokładnie to, czego potrzebujemy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły