Czy dobre firmy budowlane są już zajęte?

Wybierając firmę budowlaną, warto przyjrzeć się ich kalendarzowi. Oczywiście nikt nie chce za długo oczekiwać na upragniony remont, ale z drugiej strony – jeśli firma ma mnóstwo klientów, prawdopodobnie jest naprawdę bardzo dobra.

Faktycznie okazuje się, że ekipy, które pracują sumiennie, dokładnie, nie oszukują na materiałach i wykonują nawet najtrudniejsze zadania (te, o których inny majster będzie przekonywał się, że „tu się nie da”), mają zajęte niemal wszystkie terminy, czasami nawet na rok, półtora roku do przodu. Dobre opinie o nich przenoszą się pocztą pantoflową, klienci polecają robotników sobie nawzajem, więc trudno o termin. Ale nie musi to być regułą.

Jest bardzo wiele powodów, dla których nawet przeciętne ekipy remontowo-budowlane, mają zajęte terminarze. Przyczyn, dla których obecnie trudno znaleźć dobrą firmę jest bardzo wiele. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o firmach budowlanych.

Zwiększone zapotrzebowanie na firmy budowlane

Obecnie obserwujemy w Polsce prawdziwy boom w budownictwie. I to nie tylko na rynku inwestycji deweloperskich, lecz także prywatnych. Buduje się coraz więcej bloków i domów, więc zapotrzebowanie na firmy budowlane i wykończeniowe jest naprawdę bardzo duże. Znaczny wzrost mieszkań deweloperskich także zwiększa popyt na dobre firmy wykończeniowe. Okazuje się także, że w ciągu ostatnich 5-6 lat wysokie ceny mieszkań coraz częściej przekonują Polaków do budowy domu. To większa inwestycja, która angażuje firmę budowlaną na o wiele dłużej, niż zwykły remont dwupokojowego mieszkania.

Wpływ na to mają na przykład zmniejszone wymagania w bankach podczas udzielania kredytów hipotecznych, a także niższe oprocentowanie kredytów mieszkaniowych. Łatwiejszy sposób na otrzymanie kredytu przekłada się także na to, że coraz więcej osób przeprowadza remonty mieszkania. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze firmy budowlanej?

Mniej firm na rynku

Sytuacja staje się o wiele trudniejsza także z tego powodu, że na rynku jest o wiele mniej firm czy niewielkich ekip w porównaniu do zapotrzebowania. Wszystko dlatego, że bardzo wielu robotników zdecydowało się wyjechać za granicę, gdzie zarobki w branży budowlanej czy wykończeniowej są o wiele większe.

Firma remonotowo-budowlana podczas pracy na budowie oraz poszukiwanie firmy budowlanej i wykończeniowej
Coraz trudniej znaleźć dobrą firmę remontowo-budowlaną

To znów sprawia, że wiele firm doświadcza braku pracowników. Przez to nie są w stanie realizować dwóch czy trzech zleceń na raz, zatem czas oczekiwania na wykonywanie swoich zleceń jest znacznie wydłużony. Sprawdź także zebrane w tym miejscu porady, jak wybrać firmę.

Jak znaleźć dobrą firmę remontowo-budowlaną

Najprostszym sposobem na znalezienie firmy remontowo-budowlanej jest oczywiście rozesłanie wici wśród znajomych. To dobre rozwiązanie, ponieważ możesz dowiedzieć się wszystkiego o tym, w jaki sposób funkcjonuje ekipa i jaka jest jakość wykonania prac. Jednym z wielu rozwiązań jest także szukanie informacji na forach internetowych, jednak może to być chybiony sposób. Bardzo często wypowiedzi na forach są sponsorowane, a w ten sposób dotrzesz tylko do bogatych, dużych firm. Jeśli zależy ci na małej, ale solidnej ekipie, nie będzie to najlepsze rozwiązanie.

Do znalezienia dobrej firmy remontowo-budowlanej możesz wykorzystać także Kalkulatory Budowlane. Możesz skorzystać z wyszukiwarki firm lub wypełnić formularz i czekać na odpowiedzi firm, które chcą zająć się twoim zleceniem. To świetny pomysł – dostaniesz odpowiedzi wyłącznie od tych ekip, które nie mają zajętych terminów. Dzięki temu, że dostaniesz wiele ofert, będziesz mógł wybrać tę, która najbardziej ci odpowiada pod kątem finansowym. Warto jednak sprawdzić, czy firma ma doświadczenie i działa chociaż kilka lat. Jeśli tak, prawdopodobnie będziesz zadowolony z ich usług. A może zainteresuje cię także ten artykuł o sprawdzonych firmach budowlanych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły