Po pierwsze referencje

Branża budowlano remontowa nie należy do najłatwiejszych. Duża konkurencja sprawia, że czasem trudno przebić się ze swoją ofertą i dotrzeć do nowego klienta. Pozyskując pierwsze zlecenia budowlane warto konsekwentnie budować wizerunek własnej firmy. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim poprzez zatrudnienie godnych zaufania, rzetelnych pracowników, którzy znają wykonywane technologie budowlane i posiadają odpowiedzialne podejście do zleceń.

Budowanie pozytywnego wizerunku firmy to także wytrwałe zyskiwanie wiedzy na temat nowych technologii i rozwiązań budowlanych. Dzięki temu będziemy stale zaznajomieni z najnowszymi rozwiązaniami i najefektywniejszymi możliwościami wykonania usług.

Odpowiednie przygotowanie pracowników i sukcesywne doskonalenie umiejętności zespołu to podstawa zbudowania dobrej marki firmy budowlanej. Nie ważne jest tutaj, czy wykonujemy roboty żelbetowe, roboty ziemne czy szeroko pojęte usługi budowlane. Profesjonalnie wykonane zlecenia budowlane przyniosą firmie dobre referencje.

Poczta pantoflowa nadal jest skuteczna

Możemy śmiało założyć, że zlecenia dla firm budowlanych bardzo często wynikają z polecenia przez wcześniejszych, zadowolonych klientów.  Zadowolony z jakości przeprowadzonych prac usługodawca będzie polecał naszą firmę swoim znajomym i rodzinie.  Wielu potencjalnych klientów rozpoczyna poszukiwań ekipy budowlanej od zapoznania się z opiniami znajomych. Dlatego poczta pantoflowa nadal okazuje się bardzo skuteczną formą reklamy. 

Warto także dodać, że wykonawca z polecenia cieszy się największym zaufaniem wśród klientów. Stworzenie pozytywnego wizerunku firmy i wykonywanie usług na odpowiednim poziomie może być jedną ze skuteczniejszych sposobów na pozyskiwanie nowych zleceń. Dzięki wysokiej jakości usług potencjalni klienci sami zaczną interesować się ofertą naszej firmy.

Nie zapomnij o reklamie

Jednym ze sposobów na zdobycie zleceń budowlanych jest lokalna reklama. Rozdawanie ulotek reklamowych może wydawać się banalne. Jednak nadal pozostaje skuteczną formą dotarcia do indywidualnego klienta. Innym, często stosowanym rozwiązaniem są banery reklamowe, które umieszcza się przy ruchliwych ulicach. Skuteczność tej formy promocji będzie uzależniona od lokalizacji baneru, specyfiki oferowanych przez nas usług oraz od konkurencji.

Innym, bardziej tradycyjnym sposobem na zdobycie zleceń jest zareklamowanie firmy w lokalnej gazecie. O ile kiedyś była to bardzo skuteczna forma reklamy, o tyle w chwili obecnej cieszy się już niewielką popularnością.

Coraz liczniejsze grono potencjalnych zleceniodawców wyszukuje firmy jedynie za pośrednictwem Internetu. Jest to dla nich zdecydowane szybszy i łatwiejszy sposób pozyskiwania informacji. Dlatego reklama w sieci okazuje się dobrym, bardzo skutecznym sposobem na przyciągnięcie potencjalnych klientów. Powyższe rozwiązanie nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Możemy zareklamować firmę na portalach branżowych, a nasza oferta dotrze do większego grona potencjalnych zleceniodawców.

Odpowienia reklama i dodanie swojej oferty do bazy firm jest świetnym rozwiązaniem, pozwala na znalezienie dużej ilości zleceń dla firmy budowlanej.
Firmy budowlane - skąd mogą pozyskać zlecenia?

Idealnym rozwiązaniem są internetowe katalogi firm często odwiedzane przez klientów poszukujących wykonawcy. Niektóre serwisy są płatne – inne nie, ale jedne i drugie dają podobne szanse na pozyskanie klientów. Jednym z polecanych katalogów jest ten na Kalkulatorach Budowlanych. Jest on darmowy, a rejestracja i uzupełnienie profilu zajmuje maksymalnie kilkanaście minut. Pamiętaj tylko, że aby Twoja firma została opublikowana – musisz podać dane teleadresowe i opisać swoją ofertę. Dodając logo czy zdjęcia dodatkowo podnosisz prawdopodobieństwo, że klient wybierze właśnie Ciebie. A wszystko to bezpłatnie! Aby się zarejestrować w katalogu firm – kliknij tu.

Największe zalety reklamowania swojej firmy w sieci odnotowują właściciele większych firm, działających na terenie całego kraju lub województwa. W ich wypadku tradycyjne ulotki i banery reklamowe odznaczają się znacznie mniejszą skutecznością. Tradycyjna forma reklamy jest w tym wypadku bardziej czasochłonna i generuje znacznie większe wydatki.

Zdobywaj zlecenia w sieci

W dzisiejszych czasach trudno zaistnieć w jakiejkolwiek branży bez dobrej reklamy. Internet daje nam całkowicie nowe możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Wystarczy przejrzeć branżowe strony internetowe aby zobaczyć setki ogłoszeń typu „zlecę wykonanie remontu”, czy „zlecę budowę domu jednorodzinnego”. Nie ważne czy prowadzisz nadzór budowlany, wykonujesz roboty ziemne, roboty żelbetowe, czy zajmujesz się wykończeniem wnętrz. W Internecie znajdziesz wielu potencjalnych klientów z całego kraju.

Najłatwiejszym, a jednocześnie najskuteczniejszym rozwiązaniem okazuje się reklama firmy na branżowych stronach internetowych. To właśnie tam najczęściej zaglądają internauci, którzy planują budowę domu jednorodzinnego lub wykonanie generalnego remontu mieszkania.

Zlecenia dla firm budowlanych i remontowych możesz pozyskać również na Kalkulatorach Budowlanych. Wyślij maila na [email protected] aby poznać warunki wspólpracy.

Bezpłatna rejestracja w katalogu kb.pl

Kalkulatory Budowlane umożliwiają rejestracje Twojej firmy w katalogu strony. Rejestracja jest całkowicie darmowa i intuicyjna. Wystarczy, że uzupełnisz dane w formularzu oraz określisz zakres działalności firmy. Dzięki rejestracji w katalogu kb.pl, Twoje usługi budowlane czy usługi remontowe będą lepiej widoczne w sieci. Możesz zaprezentować pełną ofertę handlową oraz określić obszar działalności. Dzięki czemu firma wyróżni się w sieci. Za pośrednictwem kb.pl zyskasz też możliwość zaprezentowania potencjalnym klientom swoich referencji. Bez problemu zaprezentujesz zdjęcia z poprzednio wykonanych realizacji oraz wskażesz cennik swoich usług. Rzetelnie przestawiona oferta firmy remontowej lub budowlanej może przyciągnąć wielu zainteresowanych współpracą klientów. A to wszystko za darmo!

Aby się zarejestrować w katalogu firm – kliknij tu.

Dlaczego warto zarejestrować swoją firmę w katalogu kb.pl?

Przede wszystkim dlatego, że jest to prosty sposób na nowe zlecenia dla firm budowlanych i remontowych. Strona kb.pl daje duże możliwości zaprezentowania firmy oraz wyróżnienia jej spośród ofert konkurencji. Każdego miesiąca Kalkulatory Budowlane odwiedza prawie milion potencjalnych klientów. Nie ważne w jakim regionie prowadzisz swoją działalność (śląskie, małopolskie, pomorskie, lubelskie czy inne województwo). Potencjalny klient ma możliwość przeglądania ofert wykonawców działających w danym regionie lub w wybranym mieście. Dzięki temu w wynikach jego wyszukiwania pojawiają się jedynie firmy, których obszar działań pokrywa się z lokalizacją potencjalnego usługodawcy.

Zlecę wykonanie remontu, zlecę budowę domu jednorodzinnego. Jak zrobić to przy pomocy kb.pl?

Kalkulatory Budowlane umożliwiają wyszukiwanie najlepszych, sprawdzonych wykonawców. Na górze strony głównej kb.pl znajduje się panel użytkownika. Wystarczy jedno kliknięcie w zakładkę „znajdź wykonawcę”. W kolejnym kroku należy sporządzić indywidualne zapytanie ofertowe. Wyszczególniasz w nim zakres prac (np. roboty ziemne, roboty żelbetowe, remont itp.) oraz termin wykonania usługi. Ważne, abyś wprowadził miejscowość wykonania robót (np. Wrocław, Poznań, Kraków, Lublin). Dzięki temu oferty będą dopasowane do Twoich potrzeb.

Wypełniając formularz można też szczegółowo opisać zakres prac do wykonania. Pamiętaj także o wpisaniu swoich danych kontaktowych. Po wypełnieniu formularza wystarczy poczekać na kontakt ze specjalistą, który ustali wszystkie szczegóły. W ostatnim kroku otrzymasz pełne zestawienie z ofertami wykonawców. Sam zapoznasz się z ich cennikiem, referencjami i wybierzesz najlepszą dla siebie ekipę.

Złożenie zapytania ofertowego jest całkowicie darmowe i niezobowiązujące. Aby złożyć zapytanie ofertowe – kliknij tu.

Zlecę budowę domu jednorodzinnego, ale nie chcę wypełniać zapytania ofertowego

Serwis kb.pl umożliwia szybkie wyszukiwanie wykonawców bez składania zapytania ofertowego. Wystarczy kliknąć w zakładkę „Firmy budowlane”. Po kliknięciu otworzy się strona, w której wybieramy zakres prac i województwo. Możemy też wybrać konkretne miasto, dzięki czemu zawęzimy ilość wyszukanych firm budowlanych. W wynikach wyszukiwania pojawią się wszystkie firmy budowlane i remontowe, które działają w danym obszarze i zostały uprzednio zarejestrowane w serwisie. Dzięki temu zyskujesz dużą bazę informacji zgromadzonej w jednym miejscu. Możesz porównać cenniki usług, zapoznać się z referencjami wykonawców oraz uprzednio wykonanymi przez nich zleceniami. Dzięki temu łatwiej dokonasz najwłaściwszego wyboru.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 83,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły