Garaże z płyty obornickiej

Jeżeli interesuje nas garaż lub warsztat z gotowych elementów, to warto zastanowić się nad tym, czym tak naprawdę jest płyta obornicka. Jest to materiał, który pozwala na szybkie i łatwe stawianie różnego rodzaju obiektów. Dzięki swojej budowie płyty są ocieplane. Zewnętrzne warstwy są wykonane z blachy, które okalają warstwę termiczną. Najczęściej warstwą izolacyjną tworzy wełna mineralna lub pianka poliuretanowa PUR.

Płyty warstwowe mogą być wewnętrzne, zewnętrzne oraz dachowe. Decydując się na garaż z płyty warstwowej do gotowych elementów z tego materiału zaliczymy także drzwi i bramy garażowe. Budynek z płyty obornickiej cechuje się doskonałymi właściwościami. Do nich zalicza się wysoka odporność na ogień, a także niekorzystne warunki atmosferyczne. Ze względu na to, że płyty są ocieplane, garaż lub warsztat nie musi być dodatkowo ocieplany zimą.

Garaż z płyty warstwowej - budowa

Jak wiemy, dużą popularnością cieszą się garaże blaszane, które konkurują z garażami wykonanymi z płyt warstwowych. Jednak ich największą wadą jest to, że budynek jest nieizolowany termicznie. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie wybór właśnie garażu z płyty obornickiej. Tutaj jest także istotne to, jakiego rodzaju płyty wybierzemy, a także o jakich parametrach.

Czy wiesz, że...

Porównując oferty na bramy i ogrodzenia w różnych firmach można zobaczyć różnice na poziomie nawet kilkudziesięciu procent? Dlatego tak ważne dla mądrego wyboru jest zebranie i porównanie przynajmniej kilku konkurencyjnych ofert.

Oferty najłatwiej zebrać dzięki usłudze takiej jak Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a w odpowiedzi otrzymasz ciekawe oferty na swoje zlecenie.

Sprawdź!

Najczęściej ocieplane garaże wykonywane są z płyty warstwowej o grubości ok. 8 cm. Jednak garaż modułowy będzie jeszcze lepiej izolowany, jeżeli grubość płyty będzie wynosiła nawet 12 cm. Budowa garażu z gotowych elementów zawiera najczęściej ściany zewnętrzne oraz ściany wewnętrzne, które można także wykorzystywać jako ścianki działowe. W ofertach gotowych garaży najczęściej znajdujemy płyty z rdzeniem styropianowym. Dzięki temu, jak już wcześniej wspomniano, nie musimy dbać koniecznie o dodatkowe ocieplenie budynku. Dodatkowo garaż z płyty warstwowej wykończony jest drzwiami stalowymi, które również są jeszcze ocieplone.

Decydując się na garaż z gotowych elementów, nie musimy się martwić o jego estetykę. Ponieważ płyty są dostępne w dowolnych kolorach. W ten sposób możemy zamówić garaż modułowy, który będzie dopasowany do pozostałej architektury znajdującej się na terenie posesji. Nie bez znaczenia jest także sposób wykończenia. Najczęściej garaże z płyty warstwowej wykończone są stolarką okienną, która również może być pomalowana w dowolnym kolorze.

Na pewno dużym ułatwieniem jest to, że tego typu garaże nie wymagają wylewki fundamentów. Jednak nie powinno się ich ustawiać bezpośrednio na gruncie, nawet jeżeli byłby on utwardzony. Zaleca się, aby stosować posadzkę betonową lub też położyć kostkę brukową. Dzięki temu zyskamy pewność, że garaż nie będzie się zapadał, a jednocześnie płyty warstwowe nie będą ulegać korozji. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o garażach.

Garaż modułowy - formalności i projekty

Obecnie nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby zakupić gotowy garaż modułowy. Budynek z gotowych elementów możemy zamówić według wcześniej wybranego projektu lub zdecydować się na gotową propozycję. Warto mieć na uwadze, że warsztat lub garaż, którego powierzchnia nie przekracza 35 metrów kwadratowych, nie będzie wymagał pozwolenia na budowę. Nie należy jednak zapominać o tym, żeby zgłosić taki fakt do Starostwa Powiatowego lub Urzędu Gminy.

Decydując się na wybór projektu, musimy dobrze zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy budynku na jeden czy dwa samochody. W ofercie producentów garaży znajdziemy zarówno obiekty jednostanowiskowe, jak i również wielostanowiskowe. Warto dodać, że mniejsze garaże najczęściej są przewożone w całości na wskazane miejsce. Natomiast budynki o większych gabarytach są składane z gotowych modułów dopiero na terenie posesji.

Najczęściej jednak decydujemy się na zakup gotowych garaży, które są już przedstawione pod względem wizualnym. Mogą one być całkowicie proste lub też zawierać dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Ciekawą propozycją są również gotowe garaże z dodatkową wiatą. Można ją wykorzystywać między innymi na przechowywanie drewna opałowego lub też narzędzi ogrodowych. Decydując się na zakup gotowego garażu, warto uwzględnić również jego wyposażenie wewnątrz budynku. Dobra organizacja pozwoli na utrzymanie porządku w przechowywanych narzędziach i posiadanych sprzętach.

Garaż z gotowych elementów - cennik

Garaż wykonany z płyty warstwowej to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas. Jednak warto dowiedzieć się również, jak wyglądają proponowane przez producentów ceny. W ten sposób będzie nam łatwiej określić, co nam się bardziej będzie opłacać: garaże blaszane, czy może jednak faktycznie garaże wykonane z płyty obornickiej.

Przykładowe ceny na garaże z płyty warstwowej

Nazwa produktu

Cena

Garaż, warsztat ocieplany z płyty warstwowej, 12x10 m

Cena od 135 000 zł

Garaże Duo-Antica ocieplane z płyt warstwowych tynkowane 5,7x6 m

Cena od 32 500 zł

Garaże blaszane drewnopodobne 4x5 m

3600 zł

Garaże blaszane Standard 3x5 m, brama uchylna

1900 zł

Garaż z płyty warstwowej, dwustanowiskowy 7x10 m

42 000 zł

Garaż Duo-Classic z płyty warstwowej, 5,7x6,0 m

29 000 zł

Garaż dwustanowiskowy z płyty warstwowej o grubości 10 cm, ocieplany, 10x7 m

29 500 zł

Garaż Duo-Classic z płyty warstwowej ocieplany 4x6 m, brama garażowa brązowa

18 600 zł

Garaż z płyty obornickiej o grubości 10 cm, 5,5x7,3 m

31 900 zł

Garaż, kontener, magazyn z płyty warstwowej, montaż na terenie Warszawy i okolic

18 000 zł

Garaż tynkowany ocieplany Duo-Antica “Piotr” 9,0x7,0 m, bramy segmentowe 2 szt.

90 000 zł

Garaż z płyty warstwowej 6x5,4 m, drzwi stalowe pełne Hormann 90x200 cm

24 200 zł

Garaż z płyty warstwowej 3x6 m

17 896,50 zł

ikona podziel się Przekaż dalej