Graże blaszane

Ile kosztuje garaż blaszany?

Specjaliści z http://igopol.pl/garaz-blaszany/ posiadający spore doświadczenie w branży popularnych blaszaków podpowiadają, iż cena takowego jest zawsze uzależniona od kilku czynników. Przy wycenie brane są pod uwagę przykładowo:

  • typ zadaszenia (spad w tył, w przód, w lewo, w prawo oraz dwuspadowy)
  • wysokość konstrukcji
  • jakość blachy
  • kolor blachy (ocynk, kolor z palety RAL lub kolory drewnopodobne)
  • typ blachy

Garaże blaszane

Oczywiście, jeśli blacha wykorzystywana do budowy będzie  niemalowana (ocynk), to końcowa cena będzie mniejsza niż w przypadku blachy akrylowej (blacha pomalowana według życzenia klienta z palety RAL) . Zwykle jednak cena za garaże zamyka się w kilku tysiącach. Najprostszy garaż blaszany 3x5m możemy kupić już od 1300zł. Nie można też zapomnieć o dodaniu do ogólnych kosztów ceny za wybrany typ drzwi garażowych oraz to jakiego rozmiaru będzie tenże garaż. Obecnie dużą popularnością cieszą się garaże blaszane, ale stylizowane na drewno - wymagają co prawda dopłaty ok 500 złotych, ale naprawdę warto - do złudzenia przypominają garaże drewniane, zadbano nawet o widoczne słoje drewna.

Blaszane garaże - czy warto?

Garaż blaszany

Garaże blaszane, bez względu na to czy drewnopodobne czy standardowe są to konstrukcje, które mogą służyć Ci na różne sposoby - począwszy od przechowywania pojazdów, motocykli, skuterów, sprzętu gospodarstwa domowego i urządzeń, co jest najbardziej oczywistą funkcją, do magazynowania paliwa i smarów, a także dobrze wykonany garaż może też służyć jako warsztat. Garaż może być nawet domową siłownią - to naprawdę uniwersalna przestrzeń! Można wybierać w różnych wersjach, stylach, kolorach, kształtach i rozmiarach, można kupić prefabrykowane metalowe garaże lub wybrać niestandardową konstrukcję, a Ci, którzy mają wiedzę i umiejętności, mogą spróbować go skonstruować go nawet jako projekt DIY .

Stawianie metalowego garażu

Garaż blaszany

Przy budowie blaszaka należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Może to wydawać się łatwym projektem budowlanym DIY, ale zanim kupisz metalowy garaż, musisz mieć bardzo jasny obraz każdej rzeczy - zarówno parametrów garażu jak i wszelkich wymagań - prawnych czy lokalnych.

Główne parametry to:

  • Rozmiar garażu - szerokość, długość, wysokość.
  • Rodzaj materiału do garażu.
  • Typ drzwi garażowych.
  • Dostawa i montaż.
  • Styl.

Jeśli rozważasz budowę pamiętaj, że potrzebujesz pozwolenia na budowę, Pozwolenie na budowę nie jest potrzebne jeżeli postawimy  konstrukcję stalową wolnostojącą o wymiarach do 25m2(np. 5m x 5m) na działce o wymiarach 500 m2, bez pozwolenia na budowę. Pamiętajmy o uzyskaniu z urzędu zwolnienia z pozwolenia na budowę takie konstrukcji.

Jeżeli nie spełniasz tych powyższych warunków to wtedy musisz skontaktować się z władzami lokalnymi i skonsultować się z inspektorem budowlanym. Jest bardzo prawdopodobne, że zostaniesz poproszony o przedstawienie planów budowlanych oraz będziesz musiał przedstawić dokumenty udowodniające, że struktura będzie w ramach twojej nieruchomości. Projekt garażu powinien zawierać wszystkie niezbędne informacje techniczne dotyczące struktury i przyszłego rozmiaru. Najlepiej, jeśli w tym celu postarasz się o profesjonalne doradztwo.

Następnie musisz określić najlepsze miejsce na umieszczenie garażu - wskazane jest, aby był to obszar gruntu, który jest możliwie jak najbardziej poziomy - żaden sprzedawca garaży nie oferuje przygotowania terenu pod garaż więc to klient musi sobie sam przygotować teren pod garaż blaszany. Jednak blaszak można zamocować na wylewce betonowej , słupkach betonowych lub na kostce brukowej Fundament ma zasadnicze znaczenie dla każdego garażu.

Zdjęcia w artykule dzięki uprzejmości firmy Igopol -  http://igopol.pl

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej