Hale stalowe

Hale stalowe – jakie mają zalety?

Mówiąc o zastosowaniach hal stalowych, warto oczywiście zacząć od charakterystyki tego typu budowli. O komentarz w tym temacie poprosiliśmy specjalistę z firmyFrisomat.

Mówiąc o zaletach hal stalowych, należy je oczywiście zestawiać z ich głównym konkurentem – czyli obiektami murowanymi. Oba typy konstrukcji oferują obecnie podobne warunki jeśli chodzi o możliwości przechowywania i adaptacji do różnego typu zastosowań. Na korzyść konstrukcji stalowych przemawia jednak wynikająca z modułowej konstrukcji łatwość ich przebudowy, a także brak niezbędnych w budynkach murowanych podpór stropu. Drugą dużą zaletą hal stalowych jest ich dużo krótszy czas budowy i brak problemów związanych z pojawiającą się w zbyt szybko stawianych budynkach wilgocią. Na koniec warto też zwrócić uwagę na koszty obu rozwiązań, które ogólnie rzecz biorąc są porównywalne. Warto jednak dodać, że w odróżnieniu od murowanych obiektów, elementy konstrukcji hal stalowych w około 90% nadają się do ponownego wykorzystania, a zatem w przypadku rozbiórki można odzyskać sporą część zainwestowanych środków.

Hale stalowe – doskonałe na magazyny!

Na pewno więc konstrukcje stalowe w niczym nie ustępują swoim murowanym odpowiednikom, a pod pewnymi względami są nawet lepszym rozwiązaniem. Dlatego też znajdują one zastosowanie w wielu branżach – a szczególnie często wykorzystuje się je jako obiekty magazynowe. Dzięki krótkiemu czasowi budowy i modułowej konstrukcji hale stalowe można doskonale dopasowywać do realnych potrzeb przedsiębiorstwa. Są one też wygodniejsze z punktu widzenia magazynowania, z powodu wspomnianego braku podpór (lub w przypadku naprawdę dużych pomieszczeń ich dużo rzadszego rozmieszczenia). Co warte dodania, w przypadku stalowych hal magazynowych również koszty budowy i użytkowania mogą być niższe. Obiekty tego typu można bowiem łatwiej dopasować do wymagań przechowywania konkretnych produktów czy maszyn, niższy jest także koszt ich utrzymania w zadowalającym stanie.

Hale stalowe dla małych, średnich i dużych firm!

Od pewnego czasu różnej wielkości hale stalowe są też coraz powszechniej wykorzystywane przez małe, średnie i duże firmy do celów produkcyjnych i usługowych. Wynika to oczywiście ze wspomnianych już zalet tego rozwiązania, pozwalających na szybką budowę i ewentualną rozbudowę obiektów bez utraty walorów użytkowych, duże możliwości aranżacyjne oraz niskie koszty utrzymania. Hale stalowe sprawdzają się więc zarówno jako warsztaty samochodowe, lakiernie, punkty usługowe czy po prostu hale produkcyjne lub montażowe. Co warte dodania, nowoczesne konstrukcje tego typu pozwalają też na bezproblemową aranżację do zastosowań biurowych – dzięki czemu jeden obiekt może pomieścić wszystkie niezbędne działy praktycznie dowolnego przedsiębiorstwa.

Hale stalowe dla sportu i rekreacji!

Innym, choć mniej popularnym, zastosowaniem hal stalowych jest sport i rekreacja. Skąd bierze się ten brak zaufania?

Z pewnością pewnym problemem hal stalowych jest niższe zaufanie do tego typu rozwiązań względem obiektów murowanych. Myśląc o hali stalowej, wiele osób wciąż ma przed oczami obiekty z blachy falistej o wątpliwej urodzie. Mimo to coraz więcej podmiotów zauważa zalety tego typu konstrukcji, które doskonale sprawdzają się w wielu zastosowaniach związanych ze sportem i rekreacją. Pod stalowym dachem można bowiem założyć chociażby wielofunkcyjne boiska, korty tenisowe, ujeżdżalnie itp. Co więcej, wykorzystuje się je także jako elementy infrastruktury np. aeroklubów czy torów wyścigowych. Liczba możliwych zastosowań hal stalowych jest z pewnością olbrzymia i można przypuszczać, że z biegiem czasu zalety budynków tego typu będę wykorzystywane coraz częściej – dodaje specjalista z firmy Frisomat.

Z pewnością więc możliwości hal stalowych są bardzo szerokie. Posiadają one bowiem wiele walorów użytkowych, dzięki którym można zaadaptować je do najróżniejszych zastosowań – przemysłowych, usługowych, magazynowych oraz sportowo-rekreacyjnych!

artykuł partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły