Projektowanie hal stalowych – na co zwrócić uwagę?

Gotowe projekty hal stalowych kontra rozwiązania indywidualne

W ofertach sprzedaży znajdziemy gotowe hale stalowe. Przygotowany uprzednio projekt został wielokrotnie sprawdzony, a budowa hali nie powinna sprawiać większych trudności.

Gotowe projekty konstrukcji stalowych przynoszą pewne korzyści. Jedną z nich okaże się szybkość realizacji. Brak indywidualnie przygotowywanej dokumentacji jest jednym z kluczowych czynników wpływających na szybką realizację inwestycji. Wystarczy zamówić gotowe hale stalowe i przygotować teren.

Gotowe projekty hal magazynowych to nie jedyna możliwa do wykonania inwestycja. Wielu producentów oferuje indywidualny projekt hali stalowej. Inwestor może dobrać kształt dachu, rozmiar budowli, a także jej wysokość. Nie bez znaczenia będzie wybór lokalizacji otworów okiennych i drzwiowych. Tego typu możliwości nie dadzą nam gotowe projekty hal magazynowych. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o halach stalowych.

Projektowanie hal stalowych na indywidualne zamówienie daje inwestorowi więcej możliwości. Możemy zatem przyjąć, że przygotowany na indywidualne zamówienie projekt hali stalowej będzie rozwiązaniem dla grupy bardziej wymagających inwestorów. Pełne dopasowanie do indywidualnych warunków i oczekiwań sprawia, że budynek spełni wszystkie oczekiwania inwestora. Musimy jednak pamiętać, że to właśnie gotowe hale stalowe często okazują się tańsze w zakupie.

Gdzie kupić gotowe projekty hal stalowych?

Projekty hali warsztatowych i hal magazynowych możemy kupić w wielu biurach architektonicznych. Wybór jest na tyle duży, że większość inwestorów znajdzie rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Gotowe projekty hal stalowych często zaskakują swoim eleganckim wyglądem. Budynek z płyt warstwowych może pełnić funkcję warsztatu, miejsca produkcji, magazynu, a także siedziby firmy. Wszystko zależy od preferencji inwestora. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o halach stalowych.

Projekty konstrukcji stalowych mogą być też zaoferowane bezpośrednio przez producenta i montera obiektu. Jest to prosty sposób na poczynienie oszczędności i przyspieszenie terminu oddania budynku do użytkowania. Zamówienie kompleksowej usługi to też spora oszczędność związana z brakiem dodatkowych formalności.

Generalne wykonanie i projekt hali stalowej przemysłowej warto powierzyć specjalistom, którzy mają w tym duże doświadczenie, by była funkcjonalna i zgodna z przepisami.
Projekty hal stalowych - hale produkcyjne, przemysłowe, wiaty stalowe i inne

Zawartość dokumentacji projektowej i generalne wykonawstwo

Co powinien zawierać projekt hali stalowej?

Gotowe projekty hal magazynowych i projekty hali warsztatowych powinny zawierać szereg dokumentów. Wśród nich zaliczamy:

  • Projekt architektoniczno budowlany.
  • Projekt budowlany wewnętrznych instalacji sanitarnych.
  • Ewentualny projekt wentylacji mechanicznej, klimatyzacji lub kotłowni.
  • Projekt instalacji elektrycznej i odgromowej.
  • Projektową charakterystykę energetyczną budynku.
  • Zestawienie elementów konstrukcji stalowej i więźby dachowej.
  • Projekt konstrukcyjno budowlany.

Wybierając projekty hal warsztatowych czy magazynowych, zwróćmy także uwagę na to, czy biuro projektowe wyraża zgodę na dokonanie ewentualnych zmian w projekcie. Będzie to szczególnie ważne dla inwestorów, którzy chcą dokonać pewnych modyfikacji w gotowych rozwiązaniach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o posadzkach przemysłowych?

Generalne wykonawstwo sposobem na bezproblemową inwestycję

Inwestor nie musi samodzielnie kontrolować wszystkich etapów budowy hal z płyt warstwowych. Większość dużych firm budowlanych oferuje generalne wykonawstwo. Jest to kompleksowa usługa, która obejmuje wszystkie etapy inwestycji.

Generalne wykonawstwo staje się dużym ułatwieniem dla inwestora. Jego zadaniem jest jedynie określenie swoich potrzeb, akceptacja koncepcji projektowej, podpisanie umowy i przekazanie środków finansowych. Producent hal z płyt warstwowych wykona wszystkie etapy inwestycji i przekaże gotowy do użytkowania obiekt.

Co prawda, generalne wykonawstwo może nieco zwiększyć ostateczny koszt inwestycji. Jednak będzie dobrym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które nie mają dostatecznie dużo czasu na kontrolowanie realizacji kolejnych etapów prac budowlanych. A może zainteresuje cię także artykuł o stali zbrojeniowej?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny