Barak mieszkalny – możliwości i przeznaczenie użytkowe

Zanim omówimy koszt kontenera mieszkalnego, powinniśmy najpierw wyszczególnić możliwości jego wykorzystania. W ofertach producentów pojawia się coraz więcej produktów, przeznaczonych do zamieszkania całorocznego lub sezonowego. Niektóre kontenery można także wykorzystać na pomieszczenie biurowe (tak zwany kontener biurowo mieszkalny).

Do popularnych obiektów należą również kontenery sanitarne, socjalne oraz ekspozycyjne. Nie wszystkie z nich nadają się do zamieszkania, dlatego warto wybrać kontener dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Ceny kontenerów mieszkalnych do zamieszkania okazują się mocno zróżnicowane. Na cennik nowych oraz używanych obiektów z pewnością wpłynie jakość zastosowanych materiałów, rozmiar kontenera, a także wybrane wyposażenie. Nowoczesny barak mieszkalny lub biurowo mieszkalny może posiadać kompletne wykończenie, dopasowane według zamówienia inwestora. Możemy dobrać specyfikę ścian, wybrać wykończenie podłóg, a dowieziony i zamontowany obiekt staje się gotowy do zamieszkania lub do użytku biurowego.

Koszt kontenera mieszkalnego. Ile kosztuje nowy barak do zamieszkania?

W ofertach typu sprzedam/kupię, pojawiają się oferty wielu producentów baraków. Obecnie są to budynki, które cieszą się dość dużą popularnością. Jest to związane z mobilnością, szybkością inwestycji, a także z atrakcyjnym cennikiem. Poniżej omówimy średnie ceny za typowy, nowy barak mieszkalny lub biurowo mieszkalny.

Najniższy cennik na ogół generują baraki biurowe. Niektóre budynki można kupić już od kwoty 18 000 zł. Jest to cennik typowego baraku biurowego bez wyposażenia. Dodatkowym wydatkiem będzie wyposażenie kontenera biurowego lub biurowo mieszkalnego. Najniższe ceny za nowy produkt nie obejmują wykończenia podłóg, ścian działowych ani sanitariatów. Większe, lepiej wyposażone kontenery biurowe mogą już być wydatkiem rzędu 25 000 – 35 000 zł. Cennik będzie tu uzależniony od jakości zastosowanych materiałów, wielkości kontenera oraz specyfiki ich wyposażenia.

Całoroczny barak mieszkalny o wyższym standardzie może być jeszcze droższy. Ceny kontenerów mieszkalnych całorocznych na ogół rozpoczynają się od kwoty 20 000 zł. Taki koszt kontenera mieszkalnego najczęściej obejmuje budynki bez wykończenia, które można zaaranżować na altankę. Ceny kontenerów mieszkalnych o wyższym standardzie i z wyposażeniem często sięgają kwot 50 000 – 90 000 zł. Najwyższy koszt kontenera mieszkalnego to nowoczesne baraki całoroczne z pełnym wykończeniem, dobrą izolacją termiczną, elewacją i nowoczesną stylistyką. Dobrym przykładem jest tutaj barak mieszkalny ARTHome o powierzchni 35 m2. Cennik domku wynosi około 88 000 zł. Ceny kontenerów mieszkalnych z dodatkowym tarasem często okazują się jeszcze wyższe. Co ciekawe, barak mieszkalny może posiadać budowę modułową. Oznacza to, że pomieszczenie biurowe lub obiekt biurowo mieszkalny mogą być z czasem rozbudowywane o kolejne moduły. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Ceny kontenerów mieszkalnych. Ile kosztuje nowy barak biurowo mieszkalny? Aktualizacja cen: wrzesień 2021

Średnie ceny od

Średnie ceny do

Kontenery biurowe, niski standard

18 000 zł

25 000 zł

Kontener biurowo mieszkalny, standard pośredni

20 000 zł

35 000 zł

Całoroczny barak biurowo mieszkalny, wyższy standard

50 000 zł

90 000 zł

Źródło: https://allegro.pl

Ile kosztują używane kontenery na aukcjach typu kupię/sprzedam?

W ofertach typu kupię/sprzedam odnajdziemy używane kontenery w dość zróżnicowanym stanie technicznym. Jest to jeden z czynników, który wpływa na ceny zakupu. Koszt zakupu używanego baraku z pewnością okaże się bardziej atrakcyjny, w porównaniu z cenami zakupu nowych obiektów. Minusem takiego rozwiązania często okazuje się gorszy stan techniczny baraku, a także brak gwarancji. Dlatego warto dobrze weryfikować ogłoszenia typu kupię/sprzedam i wybierać kontenery, które odpowiadają nam nie tylko pod względem ceny, ale i jakości.

Ceny za najtańsze, używane kontenery biurowe w zadowalającym stanie technicznym na ogół rozpoczynają się od kwoty 10 000 zł. Są to niewielkich rozmiarów baraki, które można przeznaczyć na stróżówkę lub pomieszczenie socjalne. Za większe kontenery biurowe trzeba zapłacić około 20000 zł (cennik uzależniony od metrażu i stanu budynku).

Używane kontenery o typowo mieszkalnym przeznaczeniu na ogół okazują się znacznie droższe. Średnia cena zakupu efektownie wyglądającego, znajdującego się w dobrym stanie technicznym kontenera mieszkalnego to około 25000 zł. Cena za używane kontenery może dorównywać stawkom za niewielkie, nowe baraki. Stawki niejednokrotnie dochodzą do kwoty 60000 zł. W tej cenie nabędziemy dobrze zachowany, używany kontener mieszkalny o zwiększonym metrażu. Cena najlepszej jakości używanych baraków całorocznych może być jeszcze wyższa. Dodatkowym kosztem zazwyczaj okazuje się usługa transportu oraz montaż w nowej lokalizacji.

Ceny kontenerów – używane baraki mieszkalne, socjalne i biurowe

Średnie ceny od

Średnie ceny do

Małe, używane kontenery biurowe

10 000 zł

20 000 zł

Używane kontenery mieszkalne

25 000 zł

60 000 zł

Źródło: https://allegro.pl

Zaprezentowany powyżej koszt kontenera mieszkalnego stanowi wartości uśrednione. Cena lokalnych sprzedawców i firm może się nieznacznie różnić. Dlatego warto dokonać własnej analizy interesujących nas baraków oraz kontenerów do użytku całorocznego lub sezonowego.

ikona podziel się Przekaż dalej