Domy z bali i ich cena

Niekwestionowaną zaletą jest to, że drewno to materiał ekologiczny, który nieustannie służy człowiekowi. Na jego korzyść przemawia trwałość, a sami producenci utwierdzają się w przekonaniu, że tego rodzaju dom może służyć nawet 140 lat. Drewniane wnętrza są gwarancją korzystnego dla zdrowia mikroklimatu. Surowiec ten doskonale pochłania wilgoć i posiada wysoki współczynnik izolacji termicznej. Zimą możemy liczyć na ciepło otaczające pomieszczenia, latem – na brak ogrzewania się domu.

Budowa domu z bali może trwać miesiąc. To plus, zwłaszcza że w tradycyjnym budownictwie prace rozciągają się w czasie. Jeśli jednak wybierzemy mokre drewno, cała inwestycja przedłuży się do czterech miesięcy. Mimo wszystko jest to bardzo zadowalający czas.

Choć podstawowym surowcem jest drewno, taką budowlę możemy wykończyć dowolnymi materiałami. W zależności od gustu, wnętrza może wypełniać drewno pokryte woskiem lub olejem. Wewnętrzne ściany możemy również wyłożyć płytkami kartonowo-gipsowymi.

Lekka konstrukcja sprawia, że domy drewniane z bali ograniczają wielkość fundamentów. To przekłada się na mniejsze koszty, w tym mniejszą cenę transportu materiałów i budowy.

Jak wybrać firmę do budowy?

Firm oferujących różnego rodzaju domy drewniane, energooszczędne, modułowe czy pasywne jest coraz więcej. Różnią je zarówno cena, jak i jakość budowanych domów. Jak znaleźć tę odpowiednią? Zdecydowanie musisz zdobyć oferty przynajmniej z kilku źródeł, porównać je i dopiero potem podjąć decyzję.

A jak szybko i łatwo uzyskać wiele ofert? Wypełnij ten prosty formularz.. Na jego podstawie otrzymasz kilka ciekawych ofert od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Wypełnione izolacją termiczną ściany umożliwiają zmniejszenie grubości ścian zewnętrznych. Dzięki temu domy z bali charakteryzują się większą, bo aż o 10%, powierzchnią użytkową niż budowle murowane, a więc mamy więcej metrażu w mieszkaniu.

Domy z bali są klimatyczne i ciepłe. Nieodzownie kojarzą się z górami, ale pasują też w inne miejsca. Projekty domów z bali mogą być bardziej nowoczesne.
Cena domów z bali i ich najbardziej interesujące projekty

W cieniu wszelkich zalet kryje się wada, czyli cena domów z bali. Jeden metr kwadratowy stanu surowego zamkniętego opiewa na kwotę 1800 zł. Domy z bali doskonale nakładają się na siebie, dzięki czemu są bardzo estetyczne i prezentują się widowiskowo. Naturalną konstrukcję dostrzec możemy nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Dość wysoka cena zostaje zatem wynagrodzona.

Drewno pod budowę i projekty domów z bali

Głównym surowcem pod dom z bali jest świerk. Są to drzewa wytrzymałe, odporne na obciążenia i łatwe w obróbce. Istotne, aby drewno było odpowiednio suche i zaimpregnowane. Dużą popularnością cieszy się również modrzew. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na takie udogodnienie, gdyż domy z bali modrzewiowych zaliczane są do najdroższych budowli. Ich cena jest znacznie wyższa. Najtańszym materiałem jest sosna, którą stosuje się do budowy domów letniskowych.

Projekty domów z bali nieustannie zaskakują swym wyglądem. Tak stworzona konstrukcja, w której prym wiedzie duży balkon, będzie idealnym miejscem na odpoczynek po dniu pracy. Zastosowane w projektach domu z bali duże okiennice będą doskonałym, naturalnym źródłem światła w słoneczny dzień. Tak ogromna budowla sprawdzi się jako budynek mieszkalny, a nawet pensjonat dla gości. Jeśli interesuje cię budowa domu drewnianego, w tym artykule znajdziesz więcej porad i informacji.

Jasna barwa bali połączona z ciemnym dachem idealnie komponuje się na tle otaczającej zieleni. Doskonałym uzupełnieniem jest zadaszony taras, który będzie miejscem na spotkania rodzinne, jak i przyjmowanie gości. Pomimo prostoty, dom z bali prezentuje się fantastycznie, a jego trwałość sprawia, że będzie służyć domownikom przez wiele lat.

Bale o jasnej kolorystyce zadziwiają każdego. Ta niesamowita konstrukcja i pokrycie dachowe pobudza wyobraźnię i podnosi estetykę budowli. Niewielki metraż domu będzie wystarczającym miejscem na spędzenie wolnego czasu w domu, w którym panuje zdrowy mikroklimat. Warto obejrzeć projekty domów z bali, być może któryś będzie stanowił inspirację.

ikona podziel się Przekaż dalej