Warszawa Bemowo

Osiedle Kameralne 8 – inwestycja realizowana przez firmę Robyg S.A. budującą nowe osiedla na terenie całego kraju. Osiedle Kameralne 8  to kilka wysokich obiektów o nowoczesnej kubaturze. Obecnie realizowany jest ósmy etap inwestycji. Developer podkreśla, że podczas budowy używa jedynie najlepszej jakości materiałów. Całe osiedle mieszkalne ma charakter prestiżowy i cieszy się dość dużym zainteresowaniem potencjalnych kupujących. Planowany termin zakończenia ósmego etapu prac przypada na koniec 2016 roku.

Warszawa Bielany

Na Sokratesa – to dwa budynki mieszkalne o przyciągającej wzrok kubaturze. Przewidziano w nich mieszkania o metrażu od 29 do 63 m2. Największe lokale posiadają trzy pokoje. Co ciekawe, mieszkania na parterze posiadają własne, przestronne ogródki. Na wyższych kondygnacjach znajdują się niewielkie balkony. Całe osiedle znajduje się w spokojnej okolicy, w pobliżu linii metra. Inwestycja  rozpoczęła się już w sierpniu 2014 roku. Planowany termin zakończenia prac i oddania mieszkań do użytku przypada na kwiecień 2016.

Staffa 9 – to nowy, pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny w kształcie litery L. Znajdzie się w nim 106 mieszkań o powierzchni od 30 do 104 m2. Developer zajmujący się tą inwestycją to Matexi Polska Sp. z.o.o. W jego budynku znajdzie się podziemny garaż z 92 miejscami parkingowymi. Dookoła inwestycji powstanie zamknięty plac rekreacyjny, przyjazny dla rodzin z dziećmi. Interesująco prezentują się też ceny zakupu lokali. Nowe mieszkania nabędziemy tu już od kwoty 8 402 zł/m2. Planowany termin zakończenia inwestycji przypada na czerwiec 2016 roku.

Warszawa Białołęka

Ideal Residence – To dość ciekawy, sześciokątny budynek mieszkalny, położony przy ul. Szałasa. Developer postarał się, by mieszkania posiadały duże, nowoczesne przeszklenia i ustawne rozstawienie pomieszczeń. Inwestycja obejmuje 35 lokali mieszkalnych o metrażu od 48 do aż 88 m2. Nowe mieszkania będą sprzedawane w stanie deweloperskim, jednak istnieje także możliwość wykończenia pod klucz. Jednym z większych atutów tej inwestycji są niskie ceny zakupu, które rozpoczynają się już od kwoty 5 900 zł/m2. Planowany termin zakończenia prac budowlanych przypada na sierpień 2016 roku.

Warszawa Mokotów

Wizja Mokotów – Wawel Service Sp. z.o.o. tworzy osiedla mieszkaniowe na terenie całego kraju. Wizja Mokotów to jego kolejne przedsięwzięcie, zlokalizowane w Warszawie. Developer tworzy nowoczesny kompleks mieszkaniowo, biurowo, usługowy.  W zakres inwestycji wejdzie 156 lokali o powierzchni 26 do 80 m2. Wszystkie nowe mieszkania będą posiadały balkony, tarasy lub loggie. Budynek przybierze kształt litery U, której wnętrze zostanie  zagospodarowane na kameralne patio. Wawel Service podkreśla, że mieszkania deweloperskie mają być wykonane w sposób ustawny, z zachowaniem nowoczesnych trendów architektonicznych. Warto także zaznaczyć, że rynek pierwotny w okolicach Mokotowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Poniekąd przekłada się to na cenę mieszkań, która w przypadku Wizji Mokotów rozpoczynają się od kwoty 8 100 zł/m2. Planowany termin zakończenia prac budowlanych przypada na czwarty kwartał 2016 roku.

Warszawa Praga Południe

Latarnia/Port – to bardzo ciekawa inwestycja deweloperska obejmująca cały kompleks budynków mieszkalnych. Latarnia/Port została ulokowana na obrzeżach Starej Pragi. Zapewnia widok na prawy i lewy brzeg Wisły, Stadion Narodowy oraz Most Świętokrzyski. W budynku Latarnia znajdzie się 20 efektownych apartamentów oraz mieszkania dwupokojowe o rozmiarach od 49 do 58 m2. Drugi budynek mieszkalny o nazwie Port będzie nieco większy. Znajdą się w nim 74 duże apartamenty oraz mieszkania jedno i dwupokojowe o metrażu od 37 do 68 m2. Z pewnością są to nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, mogące uatrakcyjnić jej tradycyjną architekturę.  Planowany termin zakończenia prac budowlanych obiektów Latarnia/Port przypada na koniec 2016 roku.

Warszawa Targówek

Myszkowska II – to zespół mieszkaniowy, który wyróżnia się bardzo nowoczesną architekturą. Budynek mieszkalny posiada zróżnicowaną wielkość, mieszczącą się w zakresie od sześciu do ośmiu pięter. W jego wnętrzu znajduje się 118 oddzielnych nieruchomości o powierzchni od niespełna 28 do 88,5 m2. Ciekawostką jest też możliwość zakupu komórek lokatorskich.   Osiedle Myszkowa II zostało oddane do użytku w styczniu 2016 roku. Oferta cenowa wygląda dość atrakcyjnie. Najtańsze, dostępne mieszkania nabędziemy od kwoty 6 720 zł/m2.

Warszawa Ursynów

Quarta Apartamenty – to kolejny dowód na to, że nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie rozwijają się w najlepsze. Quarta Apartamenty to cztery nowoczesne budynki realizowane przez City Homes Sp. z.o.o. Developer nie bez powodu wybrał lokalizację obok lasu Kabackiego. Quatra Apartamenty ma zapewniać spokój i ciszę połączoną z urokami mieszkania w pobliżu centrum dużej aglomeracji miejskiej. W budynkach znajdą się nowe mieszkania o zróżnicowanym rozkładzie pomieszczeń i metrażu pomiędzy 49, a 107 m2. Nie zabraknie też rozwiązań dla bardziej wymagających inwestorów. W Quatra Apartamenty znajdą się luksusowe, pięciopokojowe mieszkania deweloperskie o metrażu od 113 do 133 m2. Cena zakupu lokali rozpoczyna się już od 8 300 zł/m2. Nowe osiedla będą oddane do użytku w marcu 2017 roku.

Belgradzka – efektowny budynek wielorodzinny z trzema kondygnacjami i garażem podziemnym. Kubatura obiektu przybiera kształt litery U, a na jej środku znajduje się reprezentatywny dziedziniec. Developer zagospodaruje go jako plac zabaw dla dzieci, indywidualne ogródki oraz miejsce wypoczynku dla osób dorosłych.  Inwestycja jest dość okazała i zasili rynek pierwotny o kolejne 223 nowe mieszkania. Ich powierzchnia to od 35 do 115 m2. Istnieje także możliwość poziomego łączenia lokali, co daje dodatkowe możliwości zwiększenia przestrzeni mieszkalnej. Tak duże, nowe osiedla wymagają budowy parkingu. Dlatego developer oddaje do dyspozycji obiekt z 483 miejscami parkingowymi. Planowane zakończenie prac przypada na grudzień 2016 roku.

Warszawa Wilanów

To jedna z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy, w której rynek pierwotny bardzo intensywnie się rozwija. Do obecnie realizowanych inwestycji należy między innymi.

Apartamenty Rzeczpospolitej 33 – to duża inwestycja realizowana przez Sawa Wilanów Sp. z.o.o. Developer zaplanował tu budowę siedmiu kameralnych, czteropiętrowych budynków mieszkalnych. W ich wnętrzu znajdzie się 321 mieszkań o metrażu się od 30 do 106 m2. Mieszkania deweloperskie posiadają możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz. Developer zadbał też o otoczenie wokół budynków. Znajdzie się tam plac zabaw, miejsca wypoczynku dla osób dorosłych oraz efektowna fontanna. Kubatura budynków przybiera dość nowoczesną formę i efektownie wpisuje się w architekturę krajobrazu. Oferty zakupu mieszkań są dość atrakcyjne pod względem cenowym. Nowe mieszkanie możemy tu kupić już od 7 200 zł/m2. Jest to niewielka suma jak na rynek pierwotny działający w Wilanowie. Inwestycja zostanie oddana do użytku w połowie 2016 roku.

Warszawa Włochy

Przy Soplickiej – jest to niewielka inwestycja realizowana przez Wawel Service Sp. z.o.o. W czterokondygnacyjnym budynku znajdą się 32 nowe mieszkania w standardzie deweloperskim. Ich metraż będzie się rozciągał od 53 do 55 m2. Inwestycja wpasuje się w specyfikę okolicznej zabudowy jednorodzinnej. Na terenie posesji powstanie też duży parking naziemny. Ceny zakupu mieszkań rozpoczynają się już od 7 200 zl/m2. Jest to dość atrakcyjna oferta jak na rynek pierwotnych w tych okolicach.

Warszawa Wola

Murapol Jana Kazimierza „Mieszkanie Dla Młodych” – Wola to dość spokojna dzielnica Warszawy. Nic zatem dziwnego, że rynek pierwotny w tych okolicach rozwija się w dość szybkim tempie. Murapol Jana Kazimierza to siedmiokondygnacyjny budynek mieszkalny. Jego wnętrze odpowiada wymaganiom programu „Mieszkanie Dla Młodych”. Znajdziemy w nim 152 mieszkania deweloperskie, o metrażu od 24 do 67 m2. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem młodych rodzin. Nowoczesna kubatura budynku wyróżnia się w okolicy. Projekt przewiduje możliwość dowolnej aranżacji wnętrz. Do dyspozycji mieszkańców pozostanie też przestronny garaż. Planowany termin realizacji inwestycji to wrzesień 2016 roku.

Warszawa Żoliborz

Medison Apartaments – kameralne osiedle mieszkalne o wysokim standardzie. Otoczone 44 hektarowym kompleksem terenów leśnych i położone w cichej oraz spokojnej części Żoliborza. Inwestycja jest realizowana przez znaną Apricot Capital Group Sp. z.o.o. W ofercie handlowej znajdą się zarówno niewielkie kawalerki, jak i duże, nowe mieszkania o powierzchni przekraczającej 90 m2. Nie brakuje też luksusowych apartamentów o metrażu dochodzącym do 500 m2.  Planowany termin zakończenia prac to czerwiec 2016 roku.

Sytuacja na warszawskim rynku nieruchomości w stanie deweloperskim

Jak widzimy, rynek pierwotny w Warszawie nie stoi w miejscu. W niemal każdej dzielnicy powstają nowe osiedla mieszkalne o zróżnicowanym standardzie. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania deweloperskie o powierzchni 35 – 45 m2. Nic zatem dziwnego, że większość inwestycji deweloperskich w stolicy zawiera mieszkania w takim zakresie przestrzennym. Nie brakuje także większych, luksusowych apartamentów, które są dedykowane do inwestorów o bardziej zasobnych portfelach.

Rok 2015 był dla warszawskich deweloperów bardzo udany. Popyt na nowe mieszkania nieustannie wzrastał i nie wyhamował wraz z zakończeniem roku. Prawdopodobnie tendencja utrzyma się także w roku bieżącym. Zatem deweloperzy nie powinni mieć większych problemów ze sprzedażą nowych lokali mieszkalnych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 76,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły