Projekty domów z antresolą na poddaszu

Dom w gryce (G2)

Jest to jeden z projektów domów z poddaszem użytkowym, który dodatkowo posiada także dwustanowiskowy garaż. Zewnętrzna aranżacja pełna jest połączenia bieli i grafitu z delikatnym boniowaniem, co stwarza wrażenie nowoczesnego domu. Frontowa ściana przedstawia ciekawe przeszklenie ściany szczytowej nad garażem oraz ukazuje zadaszenie drzwi wejściowych. Jako dopełnienie tego widać pozostałe przeszklenia, dzięki którym więcej promieni słonecznych wpada do wnętrza. Elementem wzbogacających elewację zewnętrzną jest oryginalna pergola, która ma za zadanie osłonić taras.

Ten dom parterowy z antresolą i poddaszem użytkowym posiada duży salon, który funkcjonalnie połączony jest z tarasem. Takie domy z pustką nad salonem charakteryzują się dużą przestronnością wnętrz. Antresola zlokalizowana jest nad częścią jadalną i stwarza ona przytulne miejsce do spożywania wspólnych rodzinnych posiłków. Ten nowoczesny dom posiada otwartą na salon kuchnię z półwyspem, która dodatkowo wzbogacona jest o niewielką spiżarnię. Na parterze zlokalizowany jest dodatkowy pokój, łazienka z prysznicem, wiatrołap, kotłownia oraz wspomniany wcześniej dwustanowiskowy garaż.

Antresola na poddaszu stanowi strefę nocną i miejsce wypoczynku. Znaleźć można dużą sypialnię z własną łazienką oraz garderobą i trzy pokoje przykładowo dla dzieci. Wszystkie pomieszczenia są mocno doświetlone dzięki wysokim przeszkleniom. Ten dom z antresolą zaprojektowany jest tak, aby mogła w nim zamieszkać wieloosobowa rodzina. Ogólnodostępna łazienka i pralnia podnoszą komfort użytkowania antresoli na poddaszu.

Dom w felicjach (G2)

Projekt ten to dom z antresolą oraz poddaszem użytkowym. Ciekawie zaprojektowane wnętrza oraz ich funkcjonalność wpływają na pozytywne opinie klientów. Jest to nowoczesny dom, który posiada interesującą bryłę oraz efektowne elewacje. Drzwi wejściowe są zadaszone, a taras osłonięty oryginalną pergolą. Jak w przypadku większości domów z pustką nad salonem, tak i tutaj zastosowane zostały duże przeszklenie. Dzięki nim wpuszczane jest do środka więcej promieni słonecznych, co wpływa na lepsze prezentowanie się salonu.

Obecna w projekcie antresola daje dużą przestronność i powiększa optycznie salon z częścią jadalną. Płynne przejście z salonu na przejrzysty taras poprawia funkcjonalność parteru. Projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym charakteryzują się tym, że część dzienna to miejsce spędzania czasu i relaksu. Dlatego też jadalnia także i w tym projekcie to reprezentacyjne miejsce domu. Dzięki swojej dużej powierzchni można w niej spokojnie rozłożyć duży stół, który będzie gromadził przy sobie wszystkich domowników. Na parterze znaleźć można także pokój gościnny, łazienkę, wiatrołap, garaż dwustanowiskowy oraz kotłownię z dodatkowym wyjściem na zewnątrz.

Antresola na poddaszu zwiększa poczucie wyjątkowości oraz wprowadza w klimat strefy nocnej. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, które są doskonale doświetlone. Jeden z pokoi dodatkowo wyposażony jest w garderobę. Przestrzeń nad garażem wykorzystana jest na strych, który w przyszłości może spełniać także przestrzeń rekreacyjną dla domowników. Duża ogólnodostępna łazienka spełni wymagania każdej rodziny. Dodatkowo wydzielona została pralnia z suszarnią. Antresola, która dopełnia całość, może być również wykorzystana na przestrzeń do pracy czy nauki. Ten dom parterowy z antresolą spodoba się niejednej rodzinie. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z projektami domów.

Projekty domów piętrowych z antresolą

Willa Miranda (G2)

Wśród projektów domów z antresolą spotkać można także domy piętrowe. Projekt Willa Miranda zawiera w sobie dwie kondygnacje oraz garaż dwustanowiskowy, który wyraźnie wysunięty jest przed bryłę budynku. Duże przeszklenia zwiększają walory estetyczne elewacji, a dodatkowo idealnie naświetlają wnętrza. Poza właściwym zadaszeniem budynku zauważyć można także niewielkie zadaszenia strefy wejściowej oraz tarasu. Pustka nad salonem zwiększa przestronność, a taras połączony z salonem wpływa na funkcjonalność strefy dziennej. Obok kuchni zlokalizowana jest niewielka spiżarnia. Ponadto na parterze znajduje się dodatkowy pokój, toaleta, wiatrołap, kotłownia oraz wspomniany dwustanowiskowy garaż. Korzystnie na estetykę wnętrza wpływają schody jednobiegowe.

Antresola w domu oraz projekty domów z antresolą, a także rozwiązania aranżacyjne
Polecane projekty domów z antresolą, czyli ciekawy dom z antresolą krok po kroku

Na piętrze zlokalizowana jest duża sypialnia z osobną łazienką, a także dwa pokoje. Ogólnodostępna łazienka znajduje się bliżej tych dwóch pokoi. Antresola połączona z korytarzem może w przyszłości pełnić funkcję miejsca rekreacyjnego lub do pracy. Projekt ten przedstawia dom piętrowy z antresolą, który z powodzeniem może być wykorzystany przez rodzinę z dziećmi.

Dom w karaganach

Projekt ten to kolejny dom piętrowy z antresolą. Posiada on na zewnątrz nowoczesny design i konsekwentny rysunek bryły. Wewnątrz natomiast jest klarowny i czysty podział na strefę dzienną i nocną. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z pustką nad kuchnią, a nie nad salonem. Dzięki temu zauważalne jest duże naświetlenie części jadalnej oraz kuchennej. Klimatu dodaje kominek znajdujący się w salonie. Z uwagi na klasycznie podzielone strefy można z łatwością brać się za wystrój wnętrza. Na parterze znajduje się także gabinet, łazienka, wiatrołap, garderoba oraz duża kotłownia.

Antresola na piętrze jest początkiem strefy nocnej domowników. Znaleźć można tam dwa pokoje z osobnymi garderobami oraz wspólną łazienką. Oprócz tego na piętrze znajduje się duża sypialnia z własną łazienką, garderobą oraz dużym balkonem. Jest to dom piętrowy z antresolą, który spełnia wszystkie wymagania komfortu oraz funkcjonalności.

Domy z pustką nad salonem – podsumowanie

Domy z antresolą cieszą się rosnącą popularnością z uwagi na dużą przestronność i funkcjonalność. Idealnie pasują zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla singli czy par ceniących sobie przejrzystość oraz więcej miejsca do relaksu czy pracy. Zazwyczaj antresola jest wprowadzeniem do strefy nocnej, która wykorzystywana jest do wypoczynku oraz snu. W domu piętrowym czy w domu parterowym z antresolą zwykle zwiększona przestrzeń jest nad salonem, który idealnie doświetlony jest przez duże przeszklenia.

Aby dom z antresolą spełniał swoją funkcję powinien być o większej powierzchni niż tradycyjny dom parterowy. Z uwagi na zwiększoną kubaturę oraz wysokość budynku koszty wybudowania takiego domu będą automatycznie wyższe. Również panoramiczne przeszklenia będą zwiększać całkowity koszt domu. Z drugiej jednak strony antresola oraz pustka nad salonem czy kuchnią wpływa pozytywnie na wystrój wnętrza oraz jego klimat.

Wybrane projekty domów z antresolą – podsumowanie tabelaryczne

Nazwa projektu

Powierzchnia całkowita

Powierzchnia podłóg

Kubatura

Wysokość budynku

Dom w gryce (G2)

287,57 m2

213,94 m2

946,88 m3

8,51 m

Dom w felicjach (G2)

354,9 m2

267,54 m2

1108,98 m3

8,16 m

Willa Miranda 7 (G2)

283,78 m2

210,74 m2

1071,86 m3

8,72 m

Dom w karaganach

286,0 m2

230,3 m2

986,0 m3

7,13 m

ikona podziel się Przekaż dalej