Mała nowoczesna stodoła

Modne od pewnego czasu nowoczesne domy nie muszą być duże. Projekty domów do 100 m doskonale to udowadniają. Ten projekt z kosztorysem pokazuje, że nawet małe domki jednorodzinne mogą być atrakcyjne i stylowe. A do tego tanie w budowie. Nie jest to dom z garażem, ale nie wymaga dużej działki, gdyż zmieści się na wymiarach 20 m x 17.60 m. Przed zakupem działki i rozpoczęciem inwestycji na sprzedaż warto sprawdzić, czy inwestora nie będzie obowiązywała renta planistyczna. Renta planistyczna to jednorazowa opłata ponoszona przy sprzedaży domu w ciągu 5 lat, jeżeli na skutek wprowadzenia planu zagospodarowania przestrzennego lub jego zmiany, posesja zyska na wartości.

Powierzchnia użytkowa budynku to 90.97 m². Dom ma prostą, prostokątną bryłę i nakryty jest dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 30o. Biała elewacja ozdobiona jest drewnianą okładziną w kolorze złotego dębu. Naturalne drewno dodaje elegancji, a równocześnie przytulności. Współgra to ze stolarką okienną i drzwiową. Biel elewacji kontrastuje z grafitowym pokryciem dachowym. Duże okna zapewniają dobre nasłonecznienie wnętrz.

Przestrzeń parteru rozplanowano tak, by czteroosobowa rodzina miała zapewniony komfort i wygodę. Jedną stronę domu zajmuje strefa dzienna. Znajduje się tu kuchnia otwarta na salon z jadalnią. Projekt przewiduje w salonie kominek oraz wyjście na taras. Obok kuchni zlokalizowano kotłownię, do której wchodzi się z holu. Centralnie w holu umiejscowiono toaletę z wejściem od strony salonu. Prawą stronę domku zaplanowano jako strefę nocną. Znajdują się w niej trzy sypialnie oraz duża łazienka z wanną i prysznicem. Taki podział domu sprawia, że niewielka przestrzeń jest optymalnie dostosowana do potrzeb mieszkańców. Wizualizacja projektu przedstawia eleganckie i nowoczesne wnętrza. Uroku dodaje podświetlany sufit i kominek w salonie.

Kosztorys budowy tego projektu to 132000 zł do stanu surowego. Stan deweloperski zamyka się w kwocie niewiele przewyższającej 269000 zł. Są to koszty szacunkowe, dla domu energooszczędnego z założoną izolacją cieplną i akustyczną. Koszt budowy można zminimalizować, decydując się na metodę gospodarczą. To od inwestora zależy, czy strop zostanie wykonany z pustaka keramzytowego, czy zastąpi go tańszy pustak żużlowy. Jest to idealna propozycja domku dla osób poszukujących projektów do 100 m2, tanich w budowie z wolnostojącym garażem. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z projektami domów.

https://www.archipelag.pl/projekty-domow/Kornel+V+ENERGO

Projekt domu w stylu dworkowym

Wśród najbardziej poszukiwanych gotowych, jednorodzinnych projektów domów do 100 m2 znajdują się nowoczesne domy parterowe, ale nie brak także inwestorów ceniących styl kolonialny i dworkowy. Przykładem domu w stylu dworkowym jest wyjątkowo elegancki dom jednorodzinny z dużym portykiem i stylowymi drzwiami. Jego powierzchnia użytkowa to 93,43 m². Dom wymaga działki o minimalnych wymiarach 20,8 m x 18,69 m. Prostokątna, prosta bryła domu nakryta jest czterospadowym dachem o kącie nachylenia 30° z dachówki o stonowanym niebieskim kolorze. Kremowo – biała elewacja i okna ze szprosami dodają klasy i lekkości. Od strony ogrodu zlokalizowano podcień i taras. Ta oryginalna dworkowa stylistyka zachwyci miłośników tradycji oraz stylu kolonialnego. Daje bardzo duże możliwości aranżacyjne.

Plany domu przewidują funkcjonalne rozłożenie pomieszczeń. Podzielono go na strefy nocną i dzienną. Salon z dużymi przeszkleniami i wyjściem na taras otwarty jest na kuchnię i jadalnię. Wizualizacja prezentuje podświetlany sufit, kominek i stylowy żyrandol, które doskonale piszą się w stylistykę nowoczesnego dworku. Mogą być także kanwą do innych aranżacji takich jak np. styl kolonialny czy skandynawski. Piękny podcień wejściowy ukazuje eleganckie drzwi z naświetleniami. Z sieni sąsiadującej z kotłownią przechodzi się do holu, łączącego obie strefy domu. Prowadzi on także do toalety. Strefa nocna to trzy sypialnie oraz duża łazienka z wanną i prysznicem.

Ten murowany dom jednorodzinny jest nie tylko piękny, ale także tani i szybki w budowie. Kosztorys wykonania stanu surowego zamkniętego metodą zleconą to około 168,5 tysięcy zł. Koszty można obniżyć, budując metoda gospodarczą oraz stosując do budowy ścian działowych tańszy pustak żużlowy. Orientacyjny kosztorys deweloperski to 241 tysięcy zł. Inwestor planujący budowę garażu wolnostojącego musi liczyć się z dodatkowymi kosztami.

https://www.tooba.pl/projekt-domu-Dom-na-debowej-TNG-845

Nowoczesny dom z poddaszem użytkowym

Kolejną grupą inwestorów są osoby poszukujące jednorodzinnych, tanich projektów domów z poddaszem użytkowym i z garażem. Propozycją dla nich jest nowoczesny projekt domu parterowego z poddaszem. Jest to projekt z jednostanowiskowym garażem i z kosztorysem. Powierzchnia domu bez garażu i kotłowni to niewiele ponad 83 m2. Jego budowa wymaga minimalnych wymiarów działki: 18,8 x 16,0 m. Warto przed zakupem działki upewnić się, że zmiany zagospodarowania przestrzennego nie są planowane. Wtedy uniknie się renty planistycznej przy sprzedaży domu przed upływem pięciu lat.

Plany domu z poddaszem użytkowym oparte są na prostokącie. Budynek pokryty jest dwuspadowym dachem o nachyleniu 40o z szarej dachówki ceramicznej. Kolor ten zdobi także część białej elewacji frontowej oraz powtarza się w stolarce okiennej i drzwiowej. Dodatkowo elewację zdobi drewniana okładzina. Drewno wykorzystano także do budowy wiatrołapu, osłaniającego wejście do holu, kotłowni oraz wjazd do garażu. Okna dachowe zapewniają optymalne doświetlenie poddasza. Od strony elewacji ogrodowej umiejscowiono taras z przesłaniającą pergolą. 

Plany parteru oprócz kotłowni i garażu obejmują toaletę, schody na poddasze i strefę dzienną. Przewidziano tu kuchnię otwartą na salon z kominkiem i jadalnię. Salon otwierają na ogród szerokie przeszklenia. Podświetlany sufit i nowoczesne lampy sprawią, że strefa dzienna będzie przyjazną przestrzenią o każdej porze. Daje ona ogromne możliwości aranżacyjne. Doskonale wpisze się tu styl skandynawski, ale także styl kolonialny. Schody na poddasze prowadzą do niewielkiego korytarza, z którego zaplanowano wejścia do 4 sypialni oraz dużej łazienki. Przestrzeń pod schodami na poddasze może być dowolnie zagospodarowana. Można wykorzystać ją jako podręczny schowek lub pomieszczenie gospodarcze.

Kosztorys przewiduje stan surowy zamknięty wykonany systemem gospodarczym w granicach od 168200 zł do 194500 zł. Zależy on od zastosowanych materiałów. Tańszy koszt uzyskamy, wykorzystując do budowy ścian działowych pustaki żużlowe niż bloczki z betonu komórkowego. Kosztorys całkowity prac budowlanych to od 192 120,00 zł do 217 960,00 zł.

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-borowkach-gn-m1c023ba56d331

Przedstawione projekty domów do 100 m z kosztorysem znacznie różnią się od siebie, lecz łączy je funkcjonalność oraz walory estetyczne. Te małe domki są parterowe, ekonomiczne w budowie i tanie w użytkowaniu. Wyróżniają się spośród wielu projektów jednorodzinnych. Inwestorzy planujący sprzedaż domu w ciągu pięciu lat od zmiany zagospodarowania przestrzennego, nie mogą zapominać o daninie, jaką jest renta planistyczna.

ikona podziel się Przekaż dalej