Projekty tanich domów z dwuspadowym dachem

Propozycja 1 – Domy parterowe na wąską działkę

Przeglądając projekty domów parterowych tanich w budowie szybko zauważymy popularność zwykłych, dwuspadowych dachów. Jest to związane z oczywistymi oszczędnościami, wynikającymi z prostej konstrukcji więźby dachowej. Domy parterowe z dachem wielospadowym mogą być nieco droższą inwestycją.

Naszym pierwszym przykładem będzie projekt z e-domy.pl, dedykowany na wąską działkę. Dokumentacja opatrzona numerem E-73 to elegancki budynek parterowy o prostej bryle i zwykłym, dwuspadowym dachu. Tego typu projekty domów parterowych należą do najtańszych w realizacji. Do projektu została dołączona wstępna wycena, która pozwala zaznajomić się z orientacyjną skalą wydatków.

Omawiany budynek posiada 112 m2 powierzchni użytkowej. Górna kondygnacja nie posiada przeznaczenia użytkowego, co jest jednym z najtańszych rozwiązań. Przeglądając tego typu projekty domów parterowych, warto zauważyć, że strych nadaje się do łatwej adaptacji. Dzięki temu zyskujemy możliwość zwiększenia powierzchni mieszkalnej. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także te artykuły z projektami domów parterowych.

Projekt z kosztorysem wskazuje nam kilka wariantów. Wycena budynku wykonanego systemem gospodarczym wyniosła 235 tysięcy złotych.

Propozycja 2 – Dom z płaskim dachem

Nasza druga propozycja to kolejny projekt z e-domy.pl, opatrzony numerem E-182. Jest to elegancki, nowocześnie wyglądający budynek z płaskim dachem i wyróżniającą się kubaturą.

Projekty domów parterowych z płaskim dachem dobrze sprawdzają się na większości posesji. Ich nowoczesna kubatura sprawdzi się w miejskiej zabudowie, a dach nie wygeneruje zbyt dużych kosztów inwestycyjnych.

Omawiane projekty domów parterowych tanich w budowie przewidują niemal 107 m2 powierzchni użytkowej. Będzie to wystarczające dla kilkuosobowej rodziny. Ciekawym rozwiązaniem jest także niewielki garaż jednostanowiskowy, wpisany w bryłę budynku.

Wycena naszej drugiej propozycji została ustalona na niespełna 267 tysięcy złotych (przy budowie systemem gospodarczym). W ofertach biur architektonicznych znajdziemy także inne projekty tanich domów z płaskim dachem. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu projekty domów tanich w budowie.

Małe domy z małą powierzchnią użytkową świetnie się sprawdzają. Są także o wiele tańsze w budowie, niż większe budowle, głównie ze wględu na materiały i krótszy czas działania robotników.
Projekty domów parterowych tanich w budowie - 5 ciekawych propozycji

Propozycja 3 – Projekty tanich domów z małą powierzchnią użytkową

Nasza trzecia propozycja to projekty domów parterowych tanich w budowie, przedstawione przez biuro Archon. Naszym przykładem będzie projekt o nazwie Dom Pod Pomarańczą.

Projekt zakłada bardzo prostą kubaturę oraz zwykły, dwuspadowy dach. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 92 m2. Ciekawostką jest optymalne przeszklenie frontowej ściany zewnętrznej oraz minimalistyczna stylizacja kubatury. Dzięki temu dom wygląda efektownie i nowocześnie pomimo swojej bardzo prostej formy.

Dom Pod Pomarańczą to jedna z naszych najtańszych propozycji. Biuro Archon przedstawiło projekt z kosztorysem. Wstępna wycena doprowadzenia nieruchomości do stanu surowego zamkniętego została oszacowana na 152 tysiące złotych.

Projekty domów parterowych z wielospadowym dachem

Propozycja 4 - Nowoczesny dom z czterospadowym dachem

Przeglądając projekty domów parterowych tanich w budowie warto zatrzymać się także nad propozycją z archipelag.pl. Mowa tu o projekcie Marcel G2 Multi Komfort. A może zainteresują cię także artykuły z projektami małych domów?

Gdzie zamówić projekt domu?

Jeżeli szukasz inspiracji w zakresie wyboru projektu domu, sprawdź te materiały. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu.

Sprawdź!

Omawiany projekt to domy parterowe o powierzchni użytkowej 130 m2. Prosta kubatura została zwieńczona eleganckim, czterospadowym dachem. Znajdziemy na nim liczne okna dachowe, które doświetlają górną kondygnację i zwiększają walory wizualne budynku.

Domy z wielospadowym dachem to także moga być domy tanie w budowie. Moga mieć nieco większą powierzchnię użytkową.
Projekty domów parterowych tanich w budowie - 5 ciekawych propozycji

Ciekawostką projektu jest optymalne doświetlenie dolnej kondygnacji. Przestronne drzwi tarasowe i okna podkreślają nowoczesne trendy aranżacyjne. Co więcej, projekt Marcel G2 Multi Komfort obejmuje też wpisany w bryłę budynku garaż.

Dokumentacja została przedstawiona z kosztorysem inwestycyjnym. Wycena budynku doprowadzonego do stanu surowego zamkniętego (systemem gospodarczym) została określona na 276 tysięcy złotych.

Propozycja 5 – maleńki dom z wielospadowym dachem

Nasza ostatnia propozycja to projekt Umbra, dostępny na stronie internetowej biura projektowego Domy W Stylu. Projekt Umbra to niewielki dom parterowy z eleganckim, wielospadowym dachem i prostą bryłą budynku.

Budynek nie posiada garażu, piwnicy czy poddasza użytkowego, co wpływa na zmniejszenie kosztów inwestycyjnych. Niewielka powierzchnia użytkowa, wynosząca 88 m2 sprawdzi się w przypadku trzy lub czteroosobowej rodziny. Jeśli potrzebujesz łatwych rozwiązań, sprawdź te artykuły z gotowymi projektami domów.

Projekt posiada dość nowoczesną stylistykę i z pewnością zainteresuje wielu młodych inwestorów. Na uwagę zasługują także niskie koszty inwestycji. Według kalkulacji przedstawionych przez biuro architektoniczne, koszt budowy domu do stanu deweloperskiego wynosi około 227 tysięcy złotych.

Oglądając wszystkie projekty tanich domów warto pamiętać o tym, że wycena często przedstawia wartości niedoszacowane. Dlatego dobrą praktyką okazuje się wykonanie własnego kosztorysu inwestycyjnego. Domy tanie w budowie parterowe z garażem to opcja także warta przemyślenia. A może zainteresuje cię także artykuł o najlepszych projektach domów piętrowych?

ikona podziel się Przekaż dalej