Projekty domku letniskowego firmy Archon

Domek letniskowy w krokusach 4 (A)

Biuro projektowe Archon proponuje nowoczesny dom letniskowy z poddaszem w formie antresoli. Murowane lub drewniane domki letniskowe o powierzchni zabudowy do 35 m2 nie wymagają załatwiania pozwolenia na budowę, ale muszą zgadzać się z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Znacznie minimalizuje to wszelkie czynności formalne i pozwala na szybkie rozpoczęcie budowy.

„Domek letniskowy w krokusach 4 (A)” to propozycja na mały dom rekreacyjny z poddaszem, który będzie wystarczająco funkcjonalny oraz nowoczesny. Z zewnątrz znajduje się pergola z drewna, która otacza drzwi wejściowe. Dodatkowym elementem jest przejrzysty taras, który umożliwia spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Wewnątrz znajduje się salon z aneksem kuchennym oraz łazienka z prysznicem. Takie projekty domku letniskowego pozwalają na budowę małych antresoli, które zwiększają powierzchnię użytkową domków działkowych. Antresola pełni rolę strefy nocnej. Wyposażona jest miejsce dla nawet trzech dużych łózek.

Zgodnie z kosztorysem budowa stanu surowego zamkniętego wynosi około 60000 zł. Oczywiście ta cena z różnych powodów może się zmienić. W projekcie uwzględniono wykorzystanie pustaka ceramicznego 18,8 cm oraz styropianu Termo Organika 20 cm. Funkcję stropu pełnić będzie płyta żelbetowa. Na dachu ułożona będzie dachówka ceramiczna, a jako konstrukcja więźba z drewna.

Domek letniskowy pod laskiem

Kolejna propozycja z biura projektowego Archon to „Domek letniskowy pod laskiem”. Jest to murowany domek rekreacyjny z poddaszem, który zaprojektowany jest w nurcie minimalistycznym. Biała elewacja oraz drewniany wzór wokół drzwi wejściowych tworzą ciekawy efekt. Dach w kolorze antracytu, duże przeszklenia oraz nowoczesne okna dodatkowo wzmacniają ten efekt. Elewacja z kamienia również będzie dobrym pomysłem.

Salon oświetlany jest dużą ilością słońca z zewnątrz. Domek wyposażony jest w kominek. Może on służyć jako źródło ciepła w zimne wieczory. Z drugiej jednak strony podnosi on znacznie walory estetyczne domku, a co za tym idzie wprowadza jego mieszkańców w rodzinny klimat. Na parterze znajduje się również kuchnia z barkiem śniadaniowym i strefą zmywania oraz łazienka z prysznicem.

Podobnie jak w projekcie powyżej również tutaj do budowy uwzględniono takie materiały, jak pustak ceramiczny Porotherm, styropian Termo Organika czy dachówka ceramiczna. Funkcję kominka spełniać będzie kocioł elektryczny. Zgodnie z kosztorysem koszt stanu surowego to około 76000 zł.

Domki letniskowe w projektach firmy Extradom

Pogodny drewniany – projekt z pozwoleniem na budowę

Projekty domku letniskowego nie zawsze są na tyle małe, aby ich budowa nie wymagała pozwolenia. Przykładem może być projekt domku rekreacyjnego „Pogodny drewniany” o powierzchni zabudowy nieco ponad 70 m2. Jest to dom parterowy o prostej bryle z dachem kopertowym. Zawiera on w sobie trzy pokoje oraz duży salon połączony z kuchnią, w której można umiejscowić nawet najbardziej wymagające projekty mebli kuchennych. Całość tworzy funkcjonalną przestrzeń dodatkowo uzupełnioną klimatycznym kominkiem. Choć jego powierzchnia jest zbliżona do tej, którą posiadają mieszkania bezczynszowe czy spółdzielcze, to jednak dużą zaletą jest odrobina zielonej przestrzeni wokół.

Mały domek letniskowy z poddaszem, a także najlepsze projekty domków letniskowych w lesie krok po kroku
TOP 4 najlepsze projekty domku letniskowego, czyli jak zaprojektować domek na lato krok po kroku

W projekcie domku letniskowego „Pogodny drewniany” znajduje się również łazienka o standardowych wymiarach i wygodne sypialnie. Dopełnieniem domku będzie taras czy weranda. Inwestor może oczywiście wprowadzić własne zmiany w projekcie takie jak elewacja z kamienia czy drzwiczki ażurowe. Ten projekt domku letniskowego wart jest uwagi. Szacowany koszt budowy stanu surowego zamkniętego to około 100000 zł. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o wyborze domku na działkę.

Mini – mini 4 – idealna opcja na ogródek działkowy

Ciekawą opcją na miejskie ogródki działkowe jest projekt domku „Mini mini 4”. Jest to budynek o powierzchni użytkowej jedynie 21,84 m2. Idealne rozwiązanie na niewielką działkę. Zawiera on jedynie przestrzeń wspólną, na którą składa się część sypialna, część dzienna oraz kuchnia. Uzupełnieniem jest osobna łazienka, wiatrołap oraz kotłownia. Każde pomieszczenie jest o niewielkich wymiarach.

Ten projekt domku działkowego sprawdzi się dla par, które chcę spokojnie spędzić weekend na łonie natury. Niewielka powierzchnia użytkowa nie pozwala zbytnio na dodatki takie jak drzwiczki ażurowe czy duży projekt mebli kuchennych. Niemniej jednak nawet 20 m2 będzie wystarczające, aby móc tymczasowo opuścić mieszkania bezczynszowe czy spółdzielcze i pooddychać świeżym powietrzem w wolny dzień.

ikona podziel się Przekaż dalej