Projekty domów kanadyjskich - tradycja połączona z prostotą

Domy kanadyjskie kryją w sobie konkretną izolację ścian drewnianych. Nowoczesna instalacja, konstrukcja i izolacja przekłada się na to, że projekty drewniane opatrzone są mianem nowoczesnych domów energooszczędnych. Technologia szkieletowa zdecydowanie sprzyja prostej budowie.

Prostota to słowo, które idealnie odzwierciedla niektóre domy kanadyjskie. Częste połączenie bieli i jasnego drewna doskonale prezentuje się z ciemną dachówką. Tak powstała konstrukcja wyróżnia się dużymi oknami, przez które każdego dnia wpadać będą promienie słoneczne. Mały taras to świetny pomysł, który sprawdzi się podczas ciepłych, letnich dni. Wewnątrz takiego domu dominować może nie tylko styl nowoczesny, ale i minimalistyczny.

Kto uwielbia domy parterowe, z pewnością pokusi się o tego typu projekt. Prosta, nieskomplikowana bryła, płaskie zadaszenie w tradycyjnych czerwonym kolorze i jasna elewacja tworzą oryginalny efekt. Taki dom kanadyjski prezentuje się wybornie, szczególnie z miejscem na taras. Mimo, że wyglądem przypomina tradycyjną budowlę murowaną, na jego korzyść przemawia trwałość i energooszczędność.

Dom kanadyjski z dużymi okiennicami i nowoczesny

To projekt, który zadziwia przede wszystkim wielkością okiennic. Duże okna znajdujące się w całym budynku są gwarancją naturalnego światła, które przebijać się będzie za dnia. Grube bale tworzące całą konstrukcje idealnie uzupełnia zadaszenie o ciemnej kolorystyce. Tego typu projekty domów kanadyjskich z pewnością będą służyły domownikom przez wiele lat. Będą gwarancją zdrowego mikroklimatu, który zawdzięczać będą wykorzystanym, naturalnym surowcom.

Dom kanadyjski to najczęściej niezwykle oryginalne i eleganckie budynki o nowoczesnym kształcie. Można wyposażyć go w okiennice i będzie się naprawdę ładnie prezentował
Najciekawsze projekty domów kanadyjskich - zobacz je!

Nowoczesny dom kanadyjski to projekt z. Idealnym zadaszeniem i bielą połączoną z drewnem. Zasługuje na miano bardzo nowoczesnego domu kanadyjskiego. Choć trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka nie przypomina tego typu konstrukcji. Ciekawym dodatkiem jest niewielki garaż, a także zieleń otaczająca budynek. Właściciele pokusili się także o zastosowanie kamienia, który doskonale komponuje się z pozostałymi elementami.

Oryginalne projekty domów kanadyjskich

Gdzie zamówić projekt domu?

Jeżeli szukasz inspiracji w zakresie wyboru projektu domu, sprawdź te materiały. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu.

Sprawdź!

Typowa góralska chata to nic innego jak dom kanadyjski. Niesamowite połączenie ciemnego drewna przełożyło się na budowlę, która stylowo wkomponowała się w górski krajobraz. Projekty domów kanadyjskich zazwyczaj uwzględniają ciemne zadaszenie, które doskonale odzwierciedla ta konstrukcja. Brązowe obramowanie okiennic i nieliczna zieleń znajdująca się na parametrach zdecydowanie podwyższają morale konstrukcji drewnianej. Jeśli interesuje cię także dom z bali, więcej na jego temat przeczytasz w tym artykule.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.

Ciekawe rozwiązanie stanowi także projekt domku kanadyjskiego z wykorzystaniem jasnej kolorystyki, która przejawia się w postaci zarówno jasnego drewna, jak i pokrycia dachowego. Prostokątny kształt budynku i ciekawe dekoracje zewnętrzne sprawiają wrażenie prostej, lekkiej, a zarazem nadzwyczajnej konstrukcji, która będzie doskonałym miejscem na wypoczynek.

Połączenie brązu i turkusu umożliwiło stworzenie niepowtarzalnej konstrukcji, która może posłużyć jako budynek mieszkalny, domek wypoczynkowy, a nawet restauracja. Prosty domek kanadyjski urzeka przede wszystkim zastosowaną kolorystyką i dodatkami w postaci bujnej zieleni.

Prosto i zwyczajnie. To projekt domu kanadyjskiego, który łączy prostotę i funkcjonalność. Na pozór mała konstrukcja posiada również taras, w którym domownicy mogą spędzać czas. Tak trwały dom z pewnością cieszy się dużą popularnością.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii projekty domów