Najciekawsze projekty domów kanadyjskich - zobacz je!
Liczba zwolenników domów kanadyjskich nieustannie się powiększa. Nic dziwnego, gdyż jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które znacznie odbiega od tradycyjnego budownictwa murowanego. Projekty domów kanadyjskich to nowoczesne domy, a ich konstrukcję tworzy szkielet wykonany z naturalnego drewna. Projekty domów kanadyjskich mogą być jak najbardziej ciekawe i urzekać swym wyglądem. Sprawdź kilka z nich.
Jeśli interesuje cię budowa domu z drewna, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu formularza uzyskasz dostęp do ofert sprawdzonych fachowców.

Projekty domów kanadyjskich - tradycja połączona z prostotą
Domy kanadyjskie kryją w sobie konkretną izolację ścian drewnianych. Nowoczesna instalacja, konstrukcja i izolacja przekłada się na to, że projekty drewniane opatrzone są mianem nowoczesnych domów energooszczędnych. Technologia szkieletowa zdecydowanie sprzyja prostej budowie.
Prostota to słowo, które idealnie odzwierciedla niektóre domy kanadyjskie. Częste połączenie bieli i jasnego drewna doskonale prezentuje się z ciemną dachówką. Tak powstała konstrukcja wyróżnia się dużymi oknami, przez które każdego dnia wpadać będą promienie słoneczne. Mały taras to świetny pomysł, który sprawdzi się podczas ciepłych, letnich dni. Wewnątrz takiego domu dominować może nie tylko styl nowoczesny, ale i minimalistyczny.
Kto uwielbia domy parterowe, z pewnością pokusi się o tego typu projekt. Prosta, nieskomplikowana bryła, płaskie zadaszenie w tradycyjnych czerwonym kolorze i jasna elewacja tworzą oryginalny efekt. Taki dom kanadyjski prezentuje się wybornie, szczególnie z miejscem na taras. Mimo, że wyglądem przypomina tradycyjną budowlę murowaną, na jego korzyść przemawia trwałość i energooszczędność.
Dom kanadyjski z dużymi okiennicami i nowoczesny
To projekt, który zadziwia przede wszystkim wielkością okiennic. Duże okna znajdujące się w całym budynku są gwarancją naturalnego światła, które przebijać się będzie za dnia. Grube bale tworzące całą konstrukcje idealnie uzupełnia zadaszenie o ciemnej kolorystyce. Tego typu projekty domów kanadyjskich z pewnością będą służyły domownikom przez wiele lat. Będą gwarancją zdrowego mikroklimatu, który zawdzięczać będą wykorzystanym, naturalnym surowcom.

Nowoczesny dom kanadyjski to projekt z. Idealnym zadaszeniem i bielą połączoną z drewnem. Zasługuje na miano bardzo nowoczesnego domu kanadyjskiego. Choć trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka nie przypomina tego typu konstrukcji. Ciekawym dodatkiem jest niewielki garaż, a także zieleń otaczająca budynek. Właściciele pokusili się także o zastosowanie kamienia, który doskonale komponuje się z pozostałymi elementami.
Oryginalne projekty domów kanadyjskich
Typowa góralska chata to nic innego jak dom kanadyjski. Niesamowite połączenie ciemnego drewna przełożyło się na budowlę, która stylowo wkomponowała się w górski krajobraz. Projekty domów kanadyjskich zazwyczaj uwzględniają ciemne zadaszenie, które doskonale odzwierciedla ta konstrukcja. Brązowe obramowanie okiennic i nieliczna zieleń znajdująca się na parametrach zdecydowanie podwyższają morale konstrukcji drewnianej. Jeśli interesuje cię także dom z bali, więcej na jego temat przeczytasz w tym artykule.
Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.
Ciekawe rozwiązanie stanowi także projekt domku kanadyjskiego z wykorzystaniem jasnej kolorystyki, która przejawia się w postaci zarówno jasnego drewna, jak i pokrycia dachowego. Prostokątny kształt budynku i ciekawe dekoracje zewnętrzne sprawiają wrażenie prostej, lekkiej, a zarazem nadzwyczajnej konstrukcji, która będzie doskonałym miejscem na wypoczynek.
Połączenie brązu i turkusu umożliwiło stworzenie niepowtarzalnej konstrukcji, która może posłużyć jako budynek mieszkalny, domek wypoczynkowy, a nawet restauracja. Prosty domek kanadyjski urzeka przede wszystkim zastosowaną kolorystyką i dodatkami w postaci bujnej zieleni.
Prosto i zwyczajnie. To projekt domu kanadyjskiego, który łączy prostotę i funkcjonalność. Na pozór mała konstrukcja posiada również taras, w którym domownicy mogą spędzać czas. Tak trwały dom z pewnością cieszy się dużą popularnością.
Powiązane artykuły
-
Projekty domów na wąską działkę - porady dla budujących
-
Najlepsze projekty domów do 100 m2 - przedstawiamy gotowe projekty
-
Tanie projekty domów - co wziąć pod uwagę wybierając niedrogi projekt domu?
-
Dom ze stodoły - wyjaśniamy, jak przerobić stodołę na budynek mieszkalny
-
Ile kosztuje adaptacja projektu i jak ją przeprowadzić?
-
Ile kosztuje projektant domu? Wyjaśniamy, ile trzeba zapłacić za projekt
-
TOP 3 najlepsze projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym
-
Najciekawsze projekty małych domów na rynku – przegląd
-
Dom typu stodoła - projekty, zdjęcia, ceny, wady i zalety
-
Najlepsze projekty domów drewnianych - na to zwróć uwagę!
-
Projekty domów z płaskim dachem gwarantujące nowoczesną kubaturę
-
Projekty domów z bali - na to zwróć uwagę przed decyzją
-
Co musi zawierać projekt budowlany? Wyjaśniamy krok po kroku
-
TOP 4 najlepsze projekty domku letniskowego i działkowego
-
Projekt domu energooszczędnego - na co zwrócić uwagę?
-
Czym jest projekt zamienny i co zawiera? Praktyczny poradnik dla inwestorów
-
Który katalog domów jednorodzinnych oferuje najciekawsze projekty?
-
5 pięknych projektów domów w stylu góralskim
-
Zmiany w projekcie domu - radzimy, jak się do nich zabrać
-
Usytuowanie domu na działce budowlanej - jak najlepiej ustawić dom?
-
Nowoczesne domy - co wybrać i ile to kosztuje?
-
Najlepsze projekty domów piętrowych - na te domy zwrócisz uwagę
-
Domy z płaskim dachem - koszty budowy, ciekawe projekty
-
Nowoczesne domy parterowe – przegląd najciekawszych projektów
-
Małe, tanie w budowie domy - jak wybrać projekt, aby dom był tani?
-
Dom na skarpie - jak wybrać projekt, na co zwrócić uwagę w czasie budowy?
-
4 najlepsze projekty domów z antresolą - wybraliśmy je dla Was
-
Projekty domów bliźniaków - przegląd najlepszych projektów, porady przy wyborze, budynki nowoczesne i klasyczne
-
Domy dwurodzinne - polecane projekty, porady, na co zwrócić uwagę, sprawdzone rozwiązania
-
Projekty domów pasywnych na polskie warunki klimatyczne – czym się powinny charakteryzować?