Szamba plastikowe do różnych zastosowań

Dlaczego warto wybierać szamba plastikowe?

Szambo PCV jest chętnie wybierane na potrzeby niewielkich domków letniskowych czy domów mieszkalnych, pozbawionych dostępu do kanalizacji. Nowoczesne zbiorniki wykonane z tworzywa sztucznego zapewniają pełną szczelność oraz żywotność. Dodatkowo okazują się opcją, która nie pochłonie znacznych nakładów finansowych. Z pewnością jest to rozwiązanie, które posłuży przez dłuższy czas.

Szamba bezodpływowe z tworzywa sztucznego są produktami lekkimi. Jest to atut doceniany w czasie transportu oraz montażu. Warto także dodać iż lekkie zbiorniki nie wymagają zastosowania ciężkich sprzętów podczas prac montażowych, co dodatkowo zminimalizuje koszty całej inwestycji.

Szamba plastikowe występują w różnych pojemnościach. Możemy je dopasować na potrzeby domków letniskowych a nawet kilku budynków, użytkowanych przez większą liczbę osób.

Szambo PCV nie dla wszystkich

Niestety niska waga szamba z tworzywa sztucznego może być także pewną przeszkodą montażową. Zbiorniki z tworzywa sztucznego nie sprawdzą się na terenach z wysokim poziomem wód gruntowych. Niewielka waga mogłaby wywołać wypychanie zbiornika ku górze. W tym wypadku znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem okazują się betonowe szamba bezodpływowe.

Pamiętajmy też, że szambo PCV wymaga umiejętnego zakotwienia w gruncie. Dotyczy to montażu na wszystkich typach podłoża. Niektórzy zalecają też, by zbiorniki z tworzywa sztucznego nie były do końca opróżniane. Takie działanie ma zmniejszyć ryzyko wspomnianego wcześniej wysadzenia szamba ku górze.

Wymiary zbiorników z tworzywa sztucznego

Jak wiadomo, na cennik szamb plastikowych wpływają ich wymiary. W ofertach sprzedaży znajdziemy zbiorniki o różnych kształtach oraz pojemnościach. Warto dobrać je adekwatnie do potrzeb użytkowników. Standardowe wymiary produktów jedno i dwukomorowych umożliwią użytkowanie przez kilkuosobową rodzinę

Zakładamy przy tym, szambo PCV powinno umożliwiać korzystanie przez przynajmniej 14 dni. Jest to minimalny komfortowy czas pomiędzy opróżnieniami przez pojazd asenizacyjny.

Jedna osoba produkuje w ciągu doby 150 – 200 litrów ścieków. Zatem przeciętna, trzyosobowa rodzina wyprodukuje przez dwa tygodnie do 2 800 litrów ścieków. W przeliczeniu daje to 2,8 m3 pojemności zbiornika. W tym wypadku wystarczy niewielkie szambo dwukomorowe.

W przypadku większej liczby użytkowników analogicznie zwiększamy wymiary oraz pojemność zbiornika.

Cennik szamb plastikowych

Ceny plastikowych szamb – zbiorniki dwukomorowe

Szamba dwukomorowe cieszą się największą popularnością. Znajdziemy je w ofercie wszystkich producentów, którzy zajmują się sprzedażą zbiorników z tworzywa sztucznego. Cennik szamb plastikowych z dwiema komorami może okazać się dość zróżnicowany. Poniżej opiszemy kilka przykładowych wariantów zakupu.

Pierwszy przykład to szambo PCV Titanium o pojemności 3 m3. Są to zbiorniki dwukomorowe, których wymiary zamykają się w 2,7 m szerokości oraz 2,2 m wysokości. Za szambo PCV Titanium przyjdzie nam zapłacić około 3 000 zł. Zbiorniki dwukomorowe o wyższej pojemności będą już większym wydatkiem. Dla przykładu, ceny plastikowych szamb Titanium (wymiary 3,7 m długości, oraz 2,2 m wysokości, pojemność 6 m3) wynoszą już około 4 300 zł. Z kolei szamba bezodpływowe z tworzywa sztucznego o pojemności 12 m3 będą kosztować około 8 000 zł.

Omawiając ceny szamb plastikowych warto także wyróżnić inne rozwiązania. Dużą popularnością cieszy się niewielkie szambo PCV o pojemności 2 m3. Średnia cena zakupu dobrej jakości produktu wynosi około 2 000 zł. Z kolei cennik szamb plastikowych o pojemności 4 oraz 8 m3 wynosi odpowiednio około 3 500 oraz 5 500 zł. Cena za znacznie większe zbiorniki dwukomorowe o pojemności 16 m3 zazwyczaj oscyluje wokół 10 000 zł.

Cennik szamb plastikowych dwukomorowych

Typ szamba

Średnia cena zakupu

Dwukomorowe szamba plastikowe 2 m3

2 000 zł

Dwukomorowe szamba plastikowe 3 m3

3 000 zł

Dwukomorowe szamba plastikowe 4 m3

3 500 zł

Dwukomorowe szambo PCV 6 m3

4 300 zł

Dwukomorowe szambo PCV 8 m3

5 500 zł

Dwukomorowe szamba bezodpływowe 12 m3

8 000 zł

Dwukomorowe szamba bezodpływowe 16 m3

10 000 zł

Ceny plastikowych szamb – zbiorniki trzykomorowe

W ofertach sprzedaży znajdziemy także zbiorniki trzykomorowe. Wbrew pozorom, szambo z trzema komorami nie musi odbiegać pojemnością od produktów z jedną lub dwiema liczbami przegród. Bez trudu odnajdziemy zbiorniki trzykomorowe o pojemności 3 m3. Średnia cena zakupu to około 3 700 zł. Z kolei za zbiornik 4 m3 przyjdzie nam już zapłacić około 4 000 zł.

Cena zbiorników o pojemności 5 m3 powinna zamknąć się w kwocie 4 700 zł. Za szamba bezodpływowe o pojemności 7 m3 zapłacimy średnio 5 500 zł.

Jak widać, ceny szamb plastikowych z trzema komorami okazują się nieco wyższe w porównaniu z dwukomorowymi odpowiednikami. Jeszcze wyższa cena dotyczy produktów o zwiększonych pojemnościach. I tak dla przykładu, średnia cena zbiornika trzykomorowego o pojemności 10 m3 może wynosić około 7 500 zł. Z kolei koszt zbiornika 13 m3 to już około 10 000 zł. Najdroższe szamba trzykomorowe posiadają pojemność16m3. Zadobrej jakości produkt zapłacimy około 12 000 zł.

Poglądowe ceny plastikowych szamb trzykomorowych

Typ szamba

Średnia cena zakupu

Trzykomorowe szambo PCV 3 m3

3 700 zł

Trzykomorowe szambo PCV 4 m3

4 000 zł

Trzykomorowe szambo PCV 5 m3

4 700 zł

Trzykomorowe szamba bezodpływowe 7 m3

5 500 zł

Trzykomorowe szamba bezodpływowe 8 m3

6 400 zł

Trzykomorowe szamba bezodpływowe 10 m3

7 500 zł

Trzykomorowe szamba bezodpływowe 13 m3

10 000 zł

Trzykomorowe szamba bezodpływowe 16 m3

12 000 zł

Zaprezentowany powyżej cennik szamb plastikowych zawiera wartości przybliżone. W ofertach sprzedaży znajdziemy także nieco tańsze oraz droższe zbiorniki dwu i trzykomorowe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły