Domki kanadyjskie szkieletowe – zalety

Domy kanadyjskie otoczone są niesamowitym ciepłem. A to podstawa, szczególnie w okresie zimowym. Izolacja termiczna, którą pokryte są ściany, zapewnia wysoki współczynnik przenikania ciepła. Tego typu domy są dwa razy cieplejsze niż zakładają normy. Posiadacze domu murowanego musieliby pokusić się o ścianę grubości 50 cm, aby uzyskać taką samą ilość ciepła.

Brak bezwładności cieplnej domu jest jak najbardziej zaletą. Czyli ogrzewać musimy jedynie powietrze w budynku, a nie dodatkowo jego ściany. Dzięki temu z łatwością przyjdzie nam regulowanie temperatury pomieszczeń. Domki kanadyjskie szkieletowe są w stanie nagrzać się w dwie godziny z 8 do 21 stopni Celsjusza. Co ciekawe, na taką zmianę w przypadku domu murowanego, potrzebujemy 48 godzin. Dzięki instalacji grzejników konwektorowych możemy zmniejszyć koszty zużycia energii elektrycznej nawet o 50%.

Domki kanadyjskie szkieletowe to aż 90% zdrowych i ekologicznych materiałów, czyli wełny mineralnej kamiennej lub wełny szklanej, drewna, tynku mineralnego, płyt GK oraz płyt wiórowych drewnianych.

Drewno to doskonały budulec. Potwierdzeniem jest pałac dynastii Ming i Qing istniejący od 600 lat. W przeciwieństwie do betonu, jest to materiał w pełni odnawialny. Problemów nie sprawia również remont domku kanadyjskiego. Aby powiesić obraz, nie trzeba użyć wiertarki czy też kołków. Wystarczą cienkie gwoździe lub kołki do płyty GK i wkrętarka.

Jak wybrać firmę do budowy?

Firm oferujących różnego rodzaju domy drewniane, energooszczędne, modułowe czy pasywne jest coraz więcej. Różnią je zarówno cena, jak i jakość budowanych domów. Jak znaleźć tę odpowiednią? Zdecydowanie musisz zdobyć oferty przynajmniej z kilku źródeł, porównać je i dopiero potem podjąć decyzję.

A jak szybko i łatwo uzyskać wiele ofert? Wypełnij ten prosty formularz.. Na jego podstawie otrzymasz kilka ciekawych ofert od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Instalację grzewczą może stanowi każdy typ ogrzewania, który można wykorzystać w Polsce. Tak więc możemy pokusić się o wybór oleju opałowego, drewna kominkowego, gazu ziemnego, pompy ciepła, a także kolektorów słonecznych. Bardzo ekonomicznym sposobem są jednak elektryczne grzejniki konwektorowe, które w połączeniu z ogrzewaniem kominkowym, przełożą się na małe rachunki za ogrzewanie domu.

Kanadyjskie domki szkieletowe mają bardzo wiele zalet. Można je postawić zimą, nie wymagają dużych nakładów finansowych
Domki kanadyjskie szkieletowe – zalety i wady, opinie użytkowników

Możliwość budowania w okresie zimowym to kolejna zaleta domków kanadyjskich szkieletowych. Dodatnich temperatur wymaga jedynie wykonanie fundamentu. Reszta może być prowadzona w czasie siarczystych mrozów. Dla takiego surowca jak drewno są to jeszcze bardziej komfortowe warunki. Dzięki temu dom kanadyjski możemy zbudować o każdej porze roku.

Domki kanadyjskie szkieletowe – wady

Jednym z mankamentów domków kanadyjskich szkieletowych są błędy wykonawcze. Dom szkieletowy będzie trwały i wytrzymały, jeśli zostanie wykonany według zasad obowiązujących w budownictwie szkieletowym. Jakiekolwiek błędy niosą ze sobą utratę właściwości cieplnych, a nawet korozję biologiczną drewna konstrukcyjnego. Z tego też względu warto oddać budowę w ręce doświadczonej firmy.

W przypadku domku kanadyjskiego nie ma możliwości rozłożenia budowy na kilka etapów. Dlatego niezbędne jest jej finansowania w krótkim czasie, co może okazać się uciążliwe dla wielu inwestorów.

Osoby, które zdecydują się na elewację wykonaną z sosny lub świerku, będą musiały poddać ją konserwacji. W większości przypadków daje ona efekt na okres 5 lat. Aby uniknąć tego problemu, warto zastosować na elewację drewno egzotyczne, które jest bardzo wytrzymałe. Więcej wad i zalet domów szkieletowych znajdziesz w tym artykule.

Opinie na temat domków kanadyjskich szkieletowych

Opinie osób, które wybrały ten rodzaj domku, są bardzo zadowalające. Większość z nich chwali przede wszystkim niskie rachunki za ogrzewanie budynku. Cenią go za klimat, niesamowity zapach i ciepło, którym otulone jest każde wnętrze. Choć domek kanadyjski szkieletowy jest drogi, to sami użytkownicy przyznają, że nie zamieniliby go na żaden inny.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii technologie budowy