Wykończone moduły domów letniskowych

Na zachodzie Europy domki modułowe letniskowe są bardzo popularne i postrzegane jako przyjazne rozwiązanie dla domów tradycyjnych. Szwecja, Norwegia, Dania czy Finlandia słynie nie tylko z budynków mieszkalnych, ale także szkół i obiektów administracyjnych.

Moduły domów dostępne są w różnych wariantach wykończenia. Możemy więc pokusić się o podstawowy moduł w postaci stanu surowego zamkniętego, który uwzględnia okna, dach, elementy wykończenia i instalacje. Droższe moduły posiadają dodatkowo kompletne wykończenie pomieszczeń i wyposażenie łazienki. Opatrzone najwyższą ceną moduły domów kryją w sobie sprzęty AGD, szafy, garderobę a także zabudowę kuchenną. Niezależnie od gustu, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, także jeśli chodzi o domy letniskowe.

Domki modułowe letniskowe z keramzytobetonu

Prawie wszystkie prace związane z konstrukcją i wykończeniem domu z keramzytobetonu mają miejsce w halach produkcyjnych. To tam powstają gotowe moduły domów, które ostatecznie łączone są w całość na placu budowy, a następnie stawiane na przygotowanych wcześniej fundamentach. Takie zadanie możemy powierzyć firmie zewnętrznej. Co ciekawe, niektóre firmy są w stanie stworzyć domki modułowe letniskowe szyte na miarę indywidualnych potrzeb klientów.

Jak wybrać firmę do budowy?

Firm oferujących różnego rodzaju domy drewniane, energooszczędne, modułowe czy pasywne jest coraz więcej. Różnią je zarówno cena, jak i jakość budowanych domów. Jak znaleźć tę odpowiednią? Zdecydowanie musisz zdobyć oferty przynajmniej z kilku źródeł, porównać je i dopiero potem podjąć decyzję.

A jak szybko i łatwo uzyskać wiele ofert? Wypełnij ten prosty formularz.. Na jego podstawie otrzymasz kilka ciekawych ofert od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Domy modułowe letniskowe z keramzytobetonu (dowiedz się, ile kosztuje dom z keramzytu) to ramy stalowe wypełnione keramzytobetonem. Ściany i stropy ociepla się za pomocą wełny mineralnej. Na zewnętrznej stronie stosuje się tynk mineralny lub tynk akrylowy. W domkach modułowych letniskowych instaluje się nowatorski system wentylacji. Budowa domu modułowego przyprawia o zdumienie. Sama jego produkcja zajmuje miesiąc, ale montaż trwa tylko trzy dni.

Domki modułowe letniskowe szkieletowe

Od poprzednika moduły szkieletowe różnią się jedynie wymiarami i konstrukcją. Sam proces przebiega dokładnie tak samo. Najpierw dom modułowy przygotowywany jest w hali produkcyjnej, po czym montowany w całości na placu budowy. Stawiany jest na podmurówce, której oparcie stanowią fundamenty słupkowe znajdujące się w gruncie. Domki modułowe szkieletowe mogą pełnić rolę tradycyjnych budynków mieszkalnych. Aby je postawić, niezbędne jest jednak pozwolenie na budowę. Jeśli szukasz więcej informacji na temat domów modułowych, znajdziesz je w tym artykule.

Elementy nośne stropów i ścian wytworzone są ze stali ocynkowanej lub drewna. W pierwszym przypadku ich wypełnienie stanowią płyty warstwowe z izolacją termiczną, powstałą na bazie pianki poliuretanowej. W drugim przypadku, wypełnienie wykonane jest z wełny mineralnej. Ściany działowe wypełniają płyty z wełny mineralnej i obudowane są za pomocą płyt wiórowych lub gipsowo-kartonowych.

Wykończenie domów modułowych letniskowych przedstawia się tak, jak w przypadku domów z keramzytobetonu. Możliwy jest wybór domu w stanie surowym zamkniętym, jak i z pełnym wykończeniem i częściowym wyposażeniem wnętrz.

Nie bez powodu domki modułowe cieszą się dużą popularnością. Mogą być zarówno idealnym budynkiem mieszkalnym, jak i domkiem letniskowym, który będzie przyjmował gości. Możliwości jest wiele, podobnie jak domków modułowych, w których zamieszkały tysiące Polaków.

ikona podziel się Przekaż dalej