Domki modułowe letniskowe – genialne rozwiązanie na działkę
Domy modułowe to jeden z najszybszych sposobów na własny dom. Domy modułowe szkieletowe, podobnie jak domy modułowe z keramzytobetonu, można postawić nawet w miesiąc! Aż 80% domu przygotowywane jest w hali produkcyjnej. Domki modułowe letniskowe możemy postawić na rozmaitych gruntach. Mogą być idealnym rozwiązaniem na działkę!
Jeśli interesuje cię budowa domu z keramzytu, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu formularza uzyskasz dostęp do ofert sprawdzonych fachowców.

Wykończone moduły domów letniskowych
Na zachodzie Europy domki modułowe letniskowe są bardzo popularne i postrzegane jako przyjazne rozwiązanie dla domów tradycyjnych. Szwecja, Norwegia, Dania czy Finlandia słynie nie tylko z budynków mieszkalnych, ale także szkół i obiektów administracyjnych.
Moduły domów dostępne są w różnych wariantach wykończenia. Możemy więc pokusić się o podstawowy moduł w postaci stanu surowego zamkniętego, który uwzględnia okna, dach, elementy wykończenia i instalacje. Droższe moduły posiadają dodatkowo kompletne wykończenie pomieszczeń i wyposażenie łazienki. Opatrzone najwyższą ceną moduły domów kryją w sobie sprzęty AGD, szafy, garderobę a także zabudowę kuchenną. Niezależnie od gustu, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, także jeśli chodzi o domy letniskowe.
Domki modułowe letniskowe z keramzytobetonu
Prawie wszystkie prace związane z konstrukcją i wykończeniem domu z keramzytobetonu mają miejsce w halach produkcyjnych. To tam powstają gotowe moduły domów, które ostatecznie łączone są w całość na placu budowy, a następnie stawiane na przygotowanych wcześniej fundamentach. Takie zadanie możemy powierzyć firmie zewnętrznej. Co ciekawe, niektóre firmy są w stanie stworzyć domki modułowe letniskowe szyte na miarę indywidualnych potrzeb klientów.
Domy modułowe letniskowe z keramzytobetonu (dowiedz się, ile kosztuje dom z keramzytu) to ramy stalowe wypełnione keramzytobetonem. Ściany i stropy ociepla się za pomocą wełny mineralnej. Na zewnętrznej stronie stosuje się tynk mineralny lub tynk akrylowy. W domkach modułowych letniskowych instaluje się nowatorski system wentylacji. Budowa domu modułowego przyprawia o zdumienie. Sama jego produkcja zajmuje miesiąc, ale montaż trwa tylko trzy dni.
Domki modułowe letniskowe szkieletowe
Od poprzednika moduły szkieletowe różnią się jedynie wymiarami i konstrukcją. Sam proces przebiega dokładnie tak samo. Najpierw dom modułowy przygotowywany jest w hali produkcyjnej, po czym montowany w całości na placu budowy. Stawiany jest na podmurówce, której oparcie stanowią fundamenty słupkowe znajdujące się w gruncie. Domki modułowe szkieletowe mogą pełnić rolę tradycyjnych budynków mieszkalnych. Aby je postawić, niezbędne jest jednak pozwolenie na budowę. Jeśli szukasz więcej informacji na temat domów modułowych, znajdziesz je w tym artykule.
Zastanawiasz się jaką pompę ciepła wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane modele pomp ciepła przez internautów. Te ceny Cię zaskoczą!
Elementy nośne stropów i ścian wytworzone są ze stali ocynkowanej lub drewna. W pierwszym przypadku ich wypełnienie stanowią płyty warstwowe z izolacją termiczną, powstałą na bazie pianki poliuretanowej. W drugim przypadku, wypełnienie wykonane jest z wełny mineralnej. Ściany działowe wypełniają płyty z wełny mineralnej i obudowane są za pomocą płyt wiórowych lub gipsowo-kartonowych.
Wykończenie domów modułowych letniskowych przedstawia się tak, jak w przypadku domów z keramzytobetonu. Możliwy jest wybór domu w stanie surowym zamkniętym, jak i z pełnym wykończeniem i częściowym wyposażeniem wnętrz.
Nie bez powodu domki modułowe cieszą się dużą popularnością. Mogą być zarówno idealnym budynkiem mieszkalnym, jak i domkiem letniskowym, który będzie przyjmował gości. Możliwości jest wiele, podobnie jak domków modułowych, w których zamieszkały tysiące Polaków.
Powiązane artykuły
-
Domki kanadyjskie szkieletowe – zalety i wady, opinie użytkowników
-
Domy szkieletowe - technologia, etapy budowy, ceny, opinie
-
Konstrukcja szkieletowa – rodzaje, zastosowanie, standardy techniczne
-
Z czego budować dom energooszczędny? Materiały, ceny, porady praktyczne
-
Dom z paneli SIP - cena, charakterystyka, zastosowanie - co warto wiedzieć?
-
Co to jest dom pasywny? Wyjaśniamy krok po kroku
-
Jak zbudować dom z kamienia? Opis, projekty, koszt budowy, opinie
-
Domy mobilne - co warto o nich wiedzieć?
-
Domy z gotowych elementów - jak zbudować dom w kilka tygodni?
-
Dom drewniany czy murowany? Koszty budowy, opinie, wygoda
-
Opinie o domach modułowych - zobacz, jakie zalety i wady wskazują ci, którzy już mieszkają
-
Domy szkieletowe stalowe - ceny, właściwości, wady i zalety
-
Domy z drewna - ceny, opinie, projekty, zalety i wady
-
Domy na wodzie - przykłady, projekty, koszty budowy, ciekawostki
-
Domy skandynawskie krok po kroku - charakterystyka, opinie, zalety i wady
-
Czym są domy kopułowe? Wyjaśniamy i sprawdzamy ich ceny
-
Ekologiczne domy z gliny i słomy krok po kroku - projekty, ceny, opinie
-
Domy z betonu - opinie, zalety, wady, ceny, najlepsze technologie budowy
-
Dom ze styropianu - czy warto wznieść domek z bloczków styropianowych?
-
Nowoczesne domy modułowe – czy są warte zainteresowania?
-
Całoroczne domy modułowe w Polsce – nowa metoda czy chwilowy trend?
-
Domy z prefabrykatów betonowych - technologia Q-moduł
-
Budownictwo pasywne w Polsce
-
Domy pasywne - liczymy, czy dodatkowe wydatki się zwracają
-
Domy pasywne - opinie, koszty, cechy charakterystyczne
-
Domy ekologiczne – o ile droższa jest ich budowa?
-
Budynek energooszczędny - definicja, rodzaje, porady, opinie
-
Domy samowystarczalne energetycznie – czy to możliwe?