Domy modułowe całoroczne – konstrukcja gotowa do złożenia

Domy modułowe to konstrukcje, które w 80% powstają w halach produkcyjnych. Tworzone są na podstawie stałych, przygotowanych elementów. Takie rozwiązanie umożliwia szybsze utworzenie bryły budynku, jak i łączenie wielu prefabrykatów. Dzięki temu budowa pochłania zdecydowanie mniej czasu aniżeli budowa klasycznych ścian murowanych.

Domy modułowe można utworzyć w miesiąc, a ich montaż zajmuje jedynie kilka dni. Jest to kwestia, która przekonuje wielu niezdecydowanych. Niegdyś ten rodzaj zabudowy dominował jedynie w budownictwie komercyjnym. Dziś jest to novum, które nieustannie poszerza swoje horyzonty.

Zdecydowanie nowa moda na całoroczne domy modułowe

Za tego typu domem przemawia bardzo dużo korzyści, dlatego możemy śmiało stwierdzić, że jest to nowa moda, która zaraża wielu Polaków. Całoroczne domy modułowe to jeden z najszybszych sposobów na własny dom. Tego typu konstrukcję możemy umieścić na różnego rodzaju gruntach, nawet na skarpach. Znudziło ci się mieszkanie nad jeziorem? Możesz bez problemu przenieść dom, a w razie potrzeby poddać go renowacji.

Jak wybrać firmę do budowy?

Firm oferujących różnego rodzaju domy drewniane, energooszczędne, modułowe czy pasywne jest coraz więcej. Różnią je zarówno cena, jak i jakość budowanych domów. Jak znaleźć tę odpowiednią? Zdecydowanie musisz zdobyć oferty przynajmniej z kilku źródeł, porównać je i dopiero potem podjąć decyzję.

A jak szybko i łatwo uzyskać wiele ofert? Wypełnij ten prosty formularz.. Na jego podstawie otrzymasz kilka ciekawych ofert od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Jeśli istnieje taka konieczność, z biegiem czasu dom możemy powiększyć. Jak? Dokupując moduły, a więc nic prostszego! Niekwestionowanym walorem jest ich wszechstronność. Całoroczne domy modułowe mogą posłużyć nam jako budynek mieszkalny, biuro, jak i jako budynki użyteczności publicznej. Wielu Polaków docenia gwarancję, jaką opatrzony jest każdy dom modułowy. Dzięki temu, w razie wszelkich usterek, zostaną one naprawione na koszt firmy. Niektóre firmy udzielają nawet 25-letniego okresu gwarancyjnego.

Całoroczne domy modułowe są budowane błyskawicznie. Jest to najlepszym rozwiązaniem, ponieważ montaż jest bardzo łatwy i mało wymagający.
Całoroczne domy modułowe w Polsce – nowa metoda czy chwilowy trend?

Domy modułowe powstają w halach produkcyjnych pod okiem specjalistów. Tak więc nie ma możliwości, że potencjalny właściciel będzie narażony na dodatkowe koszty. Dodatkowe informacje na temat budowy domów z prefabrykatów znajdziesz w tym artykule.

Popularność domów modułowych

O rosnącej popularności domów modułowych decyduje niższa cena, jednak wyróżnia ją duża rozbieżność. Najtańsze są moduły szkieletowe. W praktyce koszt tego rodzaju inwestycji jest nawet 30% tańszy niż w przypadku standardowego, murowanego domu. Dodatkowo tego typu budynek przekłada się na mniejsze koszty za ogrzewanie. Technologię modułową charakteryzuje nowoczesność, za którą podąża tak wielu z nas. Ponadto całoroczne domy modułowe można wznosić o każdej porze roku, nawet w okresie zimowym.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze pompy ciepła

Zastanawiasz się jaką pompę ciepła wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane modele pomp ciepła przez internautów. Te ceny Cię zaskoczą!

Wybierając dom modułowy, nie ma narzuconego stylu, który powinien panować we wnętrzach. Możemy urządzić go w stylu rustykalnym, klasycznym, a nawet minimalistycznym. Wszystko zależy od gustu domowników.

Moda na domy o konstrukcji szkieletowej pojawiła się kilka lat temu. Jednak tego typu budowlane znane były już w latach dziewięćdziesiątych. Aktualnie rynek zalewany jest firmami budowlanymi, które w swojej ofercie posiadają możliwość wzniesienia domu modułowego szybko i skutecznie. I to właśnie rosnąca liczba firm jest doskonałym potwierdzeniem tego, że moda na domy modułowe trwa i pewnie trwać będzie nadal.

Powiązane artykuły