Atrakcje parku wodnego w Tarnowskich Górach

Ciekawostki dla dzieci i młodzieży

Aquapark w Tarnowskich Górach obfituje w atrakcje skierowane do dzieci i młodzieży. Wyjątkową ciekawostką jest Wodny Plac Zabaw, który rozpoczyna się w basenie o powierzchni 338 m2. Znajdziemy tam 3 zjeżdżalnie, tryskające wodą zabawki i armatki wodne. Ciekawostką jest również Strefa Odkrywcy oraz boisko do gry w siatkówkę. Na miłośników wypoczynku czeka plaża z leżakami i parasolami.

Na wielbicieli sportów wodnych czeka również Akademia Pływania, oferująca profesjonalne treningi i zajęcia pod okiem specjalistów. Akademia Pływania to miejsce dla osób w każdej grupie wiekowej. Organizowane są zajęcia pływania dla niemowląt, dzieci młodszych, a także dla dzieci starszych i młodzieży. W Akademii Pływania możemy wykupić indywidualne lekcje z instruktorem oraz skorzystać z oferty w sekcji pływackiej MASTERS.

Wyjątkową ciekawostką dla dzieci i młodzieży są również Sportowe Półkolonie i Sportowe Urodziny. Pierwsza z ofert obejmuje:

 • Letnie Półkolonie z nauką pływania w Parku Wodnym.
 • Sportowe Półkolonie w Hali Sportowej.

Aquapark w Tarnowskich Górach może być także świetnym miejscem do organizacji niezapomnianych urodzin. W obiekcie organizuje się:

 • Urodziny na ściance wspinaczkowej „Klif”.
 • Urodziny w Parku Wodnym.
 • Urodziny na Arenie Głównej.
 • Aquapark w Tarnowskich Górach – oferta dla osób dorosłych

Park rozrywki w Tarnowskich Górach to wyjątkowe miejsce relaksu. W ofercie skierowanej dla dorosłych znalazły się trzy wanny jacuzzi wypełnione wodą o temperaturze 34 stopnie Celsjusza.

Ciekawostką obiektu jest również kąpiel solankowa, która posiada działanie kojące i lecznicze. W basenie solankowym utrzymuje się temperatura wody 35 – 37 stopni Celsjusza. Jeszcze wyższe temperatury panują w niektórych saunach. Do dyspozycji dorosłych gości oddano:

 • Dwie sauny fińskie (jedna z rytuałami saunowymi).
 • Dwie parowe sauny rzymskie.
 • Saunę ziołową typu fińskiego.
 • Saunę infrared ze ścianą solną.
 • Tężnię solankową ze strefą wypoczynku.
 • Tepidarium z podgrzewanymi leżankami.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą także skorzystać z atrakcyjnych zajęć Fitness, dostępnych dla gości w dowolnej grupie wiekowej.

Oferta dla seniorów w Tarnowskich Górach

Co ciekawe, Aquapark w Tarnowskich Górach przygotował także wyjątkową ofertę dla seniorów. Pozytywne opinie zbiera między innymi gimnastyka w wodzie. Zajęcia gimnastyki wodnej dla seniorów odbywają się cztery razy w tygodniu i są dostosowane poziomem do stopnia zaawansowania osób starszych.

Na seniorów czekają kojące kąpiele w jacuzzi i kąpiele solankowe. Na uwagę zasługuje również Program Senior. Mogą z niego skorzystać osoby, które ukończyły 60 rok życia. W ramach Programu Senior można skorzystać z preferencyjnych biletów na basen i siłownie. W sprzedaży znajdziemy:

 • Bilety 1 godzinne na basen i siłownie – do wykorzystania od poniedziałku do piątku w godzinach 06:00 – 15:00.
 • Bilety 2 godzinne na basen i siłownie – do wykorzystania od poniedziałku do piątku w godzinach 06:00 – 15:00.

Bilet dla seniorów umożliwia bezpłatne skorzystanie z zajęć Gimnastyki w Wodzie dla Seniorów. Zajęcia gimnastyczne odbywają się w poniedziałki, środy oraz w czwartki o godzinie 12:15. W piątki Gimnastyka w Wodzie dla Seniorów organizowana jest o godzinie 11:15. Zajęcia odbywają się w basenie z falą, który w tym czasie pozostaje niedostępny dla innych użytkowników.

Aquapark w Tarnowskich Górach – godziny otwarcia i opinie o obiekcie

Park wodny w Tarnowskich Górach działa przez siedem dni w tygodniu. Godziny otwarcia różnią się w zależności od wybranej strefy. Dla przykładu, sam park wodny z brodzikami, basenem zewnętrznym, rwącą rzeką i zjeżdżalniami działa od 06:00 do 22:00.

Godziny otwarcia Hali Sportowej to 08:00 – 22:00. Głównymi atrakcjami hali jest Arena Główna, ścianka wspinaczkowa i korty do squasha.

Warto wspomnieć, że Aquapark w Tarnowskich Górach posiada także profesjonalnie wyposażoną siłownię TG GYM PARK. Jest to jedno z najbardziej nowoczesnych miejsc sportowych w okolicy. Siłownia posiada powierzchnię ok. 1424,60 m2 i została podzielona na strefę siłową, strefę cardio, fitness i strefę cross. Godziny otwarcia siłowni to 06:00 – 22:00.

Cały Aquapark w Tarnowskich Górach kryje w sobie wiele atrakcji i może być idealnym miejscem wypoczynku dla całych rodzin. Obiekt posiada dobre opinie użytkowników, a o jego popularności prawdopodobnie decyduje duża różnorodność atrakcji, a także wyjątkowy klimat obiektu.

Cennik Aquapark Tarnowskie Góry – co wpływa na ceny biletów?

Analizując ceny biletów wstępu do parku wodnego w Tarnowskich Górach, zauważymy wiele ciekawych propozycji. Ceny biletów podzielono ze względu na wybrane strefy obiektu, czas pobytu oraz na dostępność do ewentualnych ulg. W ofercie pojawiły się bilety normalne, a także bilety ulgowe. Z biletów ulgowych mogą skorzystać dzieci do lat 7, uczniowie szkół podstawowych, średnich i pomaturalnych. Bilety ulgowe przysługują również studentom do 26 roku życia, osobom z niepełnosprawnościami, a także emerytom i rencistom. Przy zakupie biletu trzeba okazać ważną legitymację lub (w przypadku emerytów i rencistów) odcinek renty lub emerytury.

Cennik Aquapark Tarnowskie Góry został podzielony na ofertę indywidualną i skierowaną do zorganizowanych grup. W kategorii biletów indywidualnych znalazły się wejściówki na jedną, dwie godziny, a także na cały dzień pobytu. Cena wstępu jest ściśle uzależniona od wybranej strefy obiektu. W ofercie znajdują się między innymi:

Bilety 1 h (basen + siłownia gratis).

Bilety 2 h (basen + siłownia gratis).

Bilety rodzinne 2 h (basen).

Bilet całodniowy na basen.

Bilet całodniowy RELAKS (basen+sauna).

Bilet całodniowy OPEN (wszystkie strefy).

Bilet całodniowy SIŁOWNIA.

Bilety do Sauny na 1 h.

Cena wstępu na basen i siłownie może być także zależna od wybranej godziny korzystania z atrakcji. Cennik Aquapark Tarnowskie Góry zawiera ciekawą propozycję biletów porannych. Cena wstępu obejmuje pobyt na basenie i siłowni pomiędzy godzinami 06:00 – 08:00.

Warto także dodać, że dostępne w sprzedaży bilety rodzinne mogą obejmować dwie osoby dorosłe plus jedno dziecko bądź jedną osobę dorosłą i dwójkę dzieci. Istnieje możliwość dopłaty za kolejne dziecko. Maksymalna liczba dzieci wchodzących do parku wodnego w ramach jednego biletu rodzinnego to cztery osoby do 19 lat.