Park wodny z rekinami – atrakcje Aquaparku Reda

Miłośnicy wodnych przygód mogą zwiedzić strefę Aquaparku w parku wodnym w Redzie. Jest to wyjątkowe miejsce dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Wśród wielu atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. W obiekcie znajdują się kręcone zjeżdżalnie, oceanarium z rekinami, kolorowe baseny i duże akwarium rafowe. Ciekawostką strefy Aquaparku jest również wyjątkowy AquaSpinner. To pierwsza w Europie, obrotowa zjeżdżalnia, która cieszy się nieustającą popularnością. Bilety na zjazd AquaSpinnerem kupuje się dodatkowo do biletów na wejście do Aquaparku.

AquaSpinner zapewnia uczucie braku grawitacji. Wszystko to za sprawą wahadłowego pokonywania krętej trasy i zmiennego tempa przejazdu. Atrakcja osiąga duże prędkości, które w niektórych miejscach dochodzą do 40 km/h. Ekstremalny zjazd trwa 90 sekund i przynosi wiele intensywnych wrażeń. Warto także dodać, że rura AquaSpinnera posiada 160 metrów długości, a jej średnica to 2,7 metra. Zjazdy odbywają się na czteroosobowych pontonach. Z atrakcji mogą skorzystać osoby o wzroście minimum 120 cm. Minimalna waga wszystkich osób na pontonie to 150 kg. W strefie Aquaparku znajdziemy również inne ekscytujące atrakcje, takie atrakcje jak:

 • Castle Pool – duży basen z postumentem morskiego potwora oraz ogromnym wiadrem wylewającym 400 litrów wody i tworzącym wyjątkowy wodospad. Basen posiada bajkowe wykończenie, ławeczki do masażu karku i pleców, bicze wodne oraz
 • Shark Slide – to wyjątkowa zjeżdżalnia z rekinami. Wskakując w paszcze rekina, trafia się do 60 metrowego zjazdu w podświetlonym tunelu. Sam tunel przebiega przez akwarium z prawdziwymi rekinami ze Sri Lanki.
 • Pirate Bay – to basen przeznaczonych dla najmłodszych miłośników wodnej rozrywki. Znajdziemy w nim siedem zjeżdżalni, a całość zostaje utrzymana w stylistyce okrętu pirackiego. Niecka basenowa ma głębokość 30 centymetrów, dzięki czemu mogą z niej skorzystać nawet najmłodsi.
 • Family Slide – wyjątkowa zjeżdżalnia o szerokości 3 m i długości 48 metrów. Jest to atrakcja stworzona z myślą o całych rodzinach. Wspólny zjazd odbywa się na podwójnych pontonach.
 • Water Slides – kolejna rodzinna atrakcja. Są to 3 zjeżdżalnie świetlne, które zapewniają różną dawkę adrenaliny. Znajdziemy tu Multi Adventure, czyli szeroką zjeżdżalnie na wspólne zjazdy. W Water Slides znajdzie się też opcje szybszego zjazdu na ekstremalnej zjeżdżalni Ultra Speed. Trzecią zjeżdżalnią jest nieco spokojniejsza Blue Cosmo, dostępna od 8 roku życia.
 • River Expedition – wodna ścieżka o długości 315 metrów. Znajdziemy w niej wyjątkowe przygody, a wśród nich fosę w kolorze lazurowego morza i wijącą się rzekę, która przepływa się przez hale basenową. River Expedition jest najlepszą metodą odkrywania Aquaparku. Zwiedzający poruszają się z delikatnym nurtem, płyną w otoczeniu palm, aż do głębi wulkanu.

W Aquaparku z rekinami znajduje się także smakowite jedzenie w punkcie Shark Bar. Jedzenie jest dostępne w hali basenowej, a w menu znajdują się różnorodne przekąski oraz napoje. Cena jedzenia nie wlicza się do ceny biletów wstępu.

Basen sportowy, AquaSzkoła i AquaFitness

Cennik Aquaparku Reda zawiera wiele ciekawych propozycji. Goście parku wodnego mogą zakupić bilet na basen, ale również skorzystać z atrakcyjnych lekcji w Aquaszkole i treningów w AquaFitness.

Basen sportowy jest niezależnym obiektem i można z niego korzystać bez konieczności wykupowania biletów do pozostałych stref Aquaparku. Basen posiada wymiary 16 x 25 metrów i spełnia wytyczne Światowego Związku Pływackiego FINA. Warto zauważyć, że basen został wyposażony w 6 torów o szerokości 2,5 metra. Ciekawostką są również wydłużone godziny otwarcia.

Przeglądając cennik biletów wstępu do Aquaparku, zauważymy ofertę zajęć AquaSzkoła i AquaFitness. Są to lekcje i treningi przygotowane z myślą o wszystkich miłośnikach pływania i sportów wodnych. W AquaSzkole można udoskonalić swoje umiejętności pływackie. Ciekawostką są lekcje dla najmłodszych AquaBobas. Zajęcia odbywają się w grupach lub indywidualnie z trenerem. Cena lekcji jest zależna od dni treningów i wybranego pakietu. Z kolei AquaFitness to rozmaite ćwiczenia, które mogą pomóc w utracie masy ciała i poprawie ogólnej kondycji organizmu. W ofercie znajdują się takie zajęcia jak AquaSpining, AquaAerobik, AquaSenior, AquaPole i Trening Funkcjonalny.

Park wodny w Redzie – Aqua SPA & Saunarium

Park wodny w Redzie umożliwia wyjątkowy, błogi relaks w strefie Saunarium. Do dyspozycji gości oddano 5 saun suchych, a największa z nich (sauna eventowa) jest w stanie pomieścić do 70 osób. W strefie znajdziemy wiele wyjątkowych miejsc, które sprzyjają odpoczynkowi. Na uwagę zasługuje między innymi:

 • Sauna Kaszubska – sauna zewnętrzna z seansami relaksacyjnymi z wykorzystaniem naturalnych olejków aromaterapeutycznych.
 • Sauna Bursztynowa – sauna sucha wykonana z jodły kanadyjskiej. Utrzymuje temperaturę 90 – 95 stopni Celsjusza. W środku odbywają się seanse aromaterapeutyczne, a podczas nocy i eventów specjalne show seansów.
 • Sauna Solna – kolejna sauna sucha, tym razem wykonana z brył solnych pochodzących z morza martwego. W saunie utrzymuje się nieco niższa temperatura, dzięki czemu może być odwiedzana przez osoby z wysokim ciśnieniem oraz skórą naczynkową.
 • Sauna Fińska – sauna sucha z wysoką temperaturą. Przeznaczona dla bardziej wprawionych miłośników saunowania. Korzystanie z niej wpływa korzystnie na układ oddechowy i wzmacnia odporność organizmu.
 • Sauna Leśna – to ciekawostka w strefie. Jest to sauna sucha z temperaturą 60 stopni Celsjusza. Podczas seansów unosi się wyjątkowy zapach brzozy.
 • Łaźnia Śródziemnomorska – posiada okrągły kształt i jest wykonana z mozaiki w odcieniach błękitu. Jej wnętrze utrzymuje wilgotność 100% i temperaturę do 50 stopni Celsjusza. Ciepła, aromatyczna para wodna rozluźnia mięśnie, a śródziemnomorska stylistyka sprzyja relaksowi.
 • Łaźnia Bałtycka – utrzymuje temperaturę około 50 Stopni Celsjusza i wysoką wilgotność. Przeprowadzane są w niej upiększające peelingi i seanse prowadzone przez saunomistrzów.
 • Grota Lodowa – to chłodne pomieszczenie z delikatną mżawką i śniegiem, które efektywnie chłodzi rozgrzaną skórę.
 • Bania Schładzająca – utrzymuje temperaturę 8 stopni Celsjusza i skutecznie ochładza oraz orzeźwia całe ciało. Bania Schładzająca jest idealnym miejscem wychłodzenia po seansach w saunach.
 • Wypoczywalnia – kolejna ze stref przeznaczonych do użytku pomiędzy saunowaniem. Wypoczywalnia zapewnia wyjątkowy widok na akwarium rafowe, a jej przestrzeń umożliwia przyjemny wypoczynek pomiędzy cyklami saunowymi.

Cennik Aquaparku Reda – rodzaje biletów i godziny otwarcia

Oceanarium w Redzie przygotowało kilka kategorii biletów wstępu. W aktualnej ofercie sprzedaży znajduje się:

 • Bilet normalny – dla gości nieuprawnionych do zniżek.
 • Bilet rodzinny – dla minimum 3 osób. Bilet rodzinny przysługuje maksymalnie dwóm osobom dorosłym na jedno dziecko w wieku od 3 do 18 lat.
 • Bilet ulgowy – cena biletów ulgowych jest taka sama, jak cennik biletów rodzinnych. Z biletów ulgowych mogą skorzystać dzieci od 3 roku życia, uczniowie, studenci do 26 roku życia (za okazaniem legitymacji), osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie, a także osoby po 60 roku życia.

Ceny biletów wstępu do Aquaparku w Redzie zostały podzielone według terminu przyjazdu. Wprowadzono trzy taryfy. Pierwszą jest taryfa normalna, obowiązująca w dni powszednie od poniedziałku do piątku poza okresem wakacyjnym. Druga to taryfa specjalna, obowiązująca w weekendy, święta oraz w wybranych dniach. Trzecią jest taryfa wakacyjna obowiązująca w sezonie wakacyjnym.

Aquapark w Redzie jest czynny przez siedem dni w tygodniu w godzinach 09:00 – 22:00. Zjazdy na AquaSpinnerze są dodatkowo płatne. Zjeżdżalnia jest czynna codziennie od godziny 10:00 do 20:00.