Cennik Centrum Nauki Kopernik - zobacz ceny biletów

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jest największym muzeum nauki w Polsce, a także jedną z największych instytucji naukowych w Europie. W muzeum znajdziemy wyjątkowe atrakcje edukacyjne dla dzieci, młodzieży, ale i dla dorosłych. Poniżej prezentujemy aktualny cennik Centrum Nauki Kopernik i omawiamy najważniejsze atrakcje tego wyjątkowego miejsca.
autor: Ewa Pietryka

Cennik Centrum Nauki Kopernik – bilety indywidualne

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to wyjątkowe miejsce, które łączy zabawę i rozrywkę. W aktualnej ofercie sprzedaży znajdują się bilety indywidualne oraz grupowe. Ceny biletów indywidualnych do CNK podzielono na kilka kluczowych kategorii. Są to wejściówki do Planetarium, na wystawy, koncerty i pokazy specjalne oraz wieczory dla dorosłych. Poniżej prezentujemy aktualne ceny biletów.
Bilet normalny Bilet ulgowy
Wystawy (wstęp od poniedziałku do piątku) 40,00 zł 28,00 zł
Wystawy (wstęp w weekendy, święta oraz wakacje) 42,00 zł 29,00 zł
Planetarium Filmy 2D, Prosto z nieba 28,00 zł 20,00 zł
Koncerty, Pokazy specjalne 42,00 zł Opcja niedostępna
Wieczory dla dorosłych 45,00 zł Opcja niedostępna
Abonament roczny Właściciel + osoba towarzysząca 235,00 zł Opcja niedostępna
Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej (do 19 roku życia), studentom i doktorantom (do 26 roku życia), posiadaczom Karty Polaka, emerytom i rencistom, seniorom powyżej 65 roku życia oraz osobom z niepełnosprawnością.
Źródło: https://www.kopernik.org.pl/wizyta/ceny-biletow
Aktualizacja: 16.10.2023

Cennik Centrum Nauki Kopernik - bilety grupowe

W ofercie CNK znajdziemy bilety skierowane do zorganizowanych grup, liczących przynajmniej 10 osób. Na każde 10 osób przypada 1 gratisowy bilet dla opiekuna. Ceny wejściówek mogą zależeć od wybranego dnia odwiedzin Centrum Nauki Kopernik oraz od wybranych atrakcji.
Cena zakupu
Wystawy w dni powszednie 24,00 zł/os.
Wystawy w święta, wakacje i weekendy 25,00 zł/os.
Planetarium Seanse 2D 18,00 zł/os.
Zajęcia w laboratoriach 270,00 zł + cena biletu do Kopernika dla każdej osoby
Zajęcia w Majsterni 150,00 zł + cena biletu do Kopernika dla każdej osoby
Jednorazowo można zarezerwować od 11 do 77 biletów grupowych.
Źródło: https://www.kopernik.org.pl/wizyta/ceny-biletow
Aktualizacja: 16.10.2023

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – atrakcje i godziny otwarcia

Wystawy w CNK

Centrum Nauki Kopernika w Warszawie oferuje wyjątkowe wystawy edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W obiekcie znajdziemy wiele wyjątkowych atrakcji, stanowiących połączenie dobrej zabawy i edukacji. Na szczególną uwagę zasługują wystawy z możliwością swobodnej eksploatacji, obserwacji i dokonywania własnych eksperymentów. Pobudzające ciekawość wystawy różnią się pod względem tematyki, zastosowanych rozwiązań technologicznych i gadżetów. W CNK znajduje się między innymi:

 • Wystawa Przyszłość jest dziś – to wyjątkowa okazja do poznania i zrozumienia współczesnego świata. Zobaczymy tu najróżniejsze rozwiązania technologiczne, na które można spojrzeć z różnych stron. Trzy odsłony przyszłości przenoszą nas w koniec XXI wieku. W odsłonach znajdziemy tematykę „Cyfrowy mózg?”, „Misja Ziemia” oraz „Człowiek 2.0”.
 • Wystawa Teatr Wysokich Napięć – wyjątkowe zjawisko ukazujące potęgę prądu. Goście mogą usiąść w bezpiecznej klatce Faradaya i zobaczyć potężne pioruny.
 • Wystawa Bzz – atrakcja dla młodszych miłośników nauki. Wystawa pokazuje, jak wygląda świat oczami węża, jak pachnie lis czy co znajduje się we wnętrzu kalejdoskopu. Podczas zwiedzania wystawy używa się wszystkich zmysłów.
 • Wystawa Majsternia – idealna dla gości od 8 roku życia. Możemy w niej wybudować własną maszynę latającą lub wyjątkową budowlę. Wystawa nie zakłada odwzorowywania według przygotowanego szablonu. To miejsce kreatywności, które pobudza wyobraźnie.
 • Robot Kopernik – wyjątkowy, ważący 100 kg robot o twarzy Kopernika. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiły, że Robot Kopernik potrafi rozmawiać z gośćmi i odpowiada na różnorodne pytania.
 • Wystawa Strefa Eksperymentowania – kolejne miejsce, które pobudza kreatywne myślenie. Znajdziemy tu wyjątkowe eksperymenty, które potrafią wciągnąć niejednego miłośnika nauki. Stacje doświadczalne pozwalają na badanie, poszukiwanie i ocenę skutków przeprowadzanych doświadczeń.
 • Wystawa Teatr Robotyczny – znajdziemy w niej roboty, które przedstawiają adaptacje popularnych historii. Widz może ocenić grę aktorską robotów, a po spektaklu zrobić sobie pamiątkową fotografię z robotycznymi aktorami.
 • Wystawa LivingLab – gratka dla miłośników nauk społecznych. Znajdziemy w niej wyjątkowe eksperymenty z zakresu psychologii, socjologii oraz nauk o uczeniu się.

Planetarium w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie

Cennik Centrum Nauki Kopernik zawiera także wyjątkowe wejściówki do Planetarium. Jest to strefa nieba, w której odbywają się koncerty, pokazy i filmy. Odwiedzający mogą usiąść wygodnie i zacząć wyjątkowe odkrywanie Wszechświata.

W Planetarium znajdziemy atrakcje dla gości w różnych grupach wiekowych. Na najmłodszych w wieku 3 – 6 lat czekają takie filmy jak: Polaris, Zaczarowany globus, Chmurek i zaczarowana rakieta oraz film Pod jednym niebem. Dla dzieci w wieku 7 – 9 lat przygotowano odkrywcze filmy, takie jak 3-2-1 Start!, czy Astronauta. Dla młodzieży w wieku 10 – 14 lat przygotowano serie filmów (np. Jesteśmy astronautami, jesteśmy Strażakami, Jesteśmy Kosmitami i Halo Ziemia). Ciekawostką dla turystów w tej grupie wiekowej są także wyjątkowe pokazy, a wśród nich pokaz laserowy Cybershow 2517 oraz Rewolucja Kopernika.

Na zwiedzających w wieku od 15 lat czekają wyjątkowe spotkania z naukowcami, koncerty i pokazy (np. pokaz muzyczno-kosmiczny ABBA pod gwiazdami). Wszystkie atrakcje dostępne w Planetarium odbywają się o określonych porach dnia. Dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie i przybyć na wydarzenie, które najlepiej zaspokoi jego oczekiwania.

Godziny otwarcia wystaw i Planetarium w CNK

Kolejną wartą poruszenia kwestią są godziny otwarcia wystaw i Planetarium. W przypadku wystaw, obowiązują następujące godziny otwarcia:

 • Od poniedziałku do czwartku – 9:00 – 18:00.
 • Piątek - 9:00 – 20:00.
 • Sobota i niedziela - 9:00 – 19:00.

Od poniedziałku do piątku do budynku można wejść od godziny 8:45. Co równie istotne, kasy CNK są zamykane godzinę przed zamknięciem wystaw. Z kolei budynek Planetarium jest otwierany pół godziny przed pierwszym seansem, a kasy zamyka się w chwili rozpoczęcia ostatniego seansu w danym dniu. Godziny otwarcia Planetarium to:

 • Poniedziałek - 9:00 – 15:30.
 • Wtorek i środa - 9:00 – 18:30.
 • Czwartek - 9:00 – 20:00.
 • Piątek i sobota  - 10:00 – 20:00.
 • Niedziela - 10:00 – 19:30.

Aktualne zmiany w godzinach otwarcia wystaw i dostępności Planetarium można śledzić na oficjalnej stronie internetowej CNK. Niektórzy odwiedzający Planetarium i wystawy zastanawiają się, ile czasu na zwiedzenie im pozostało. Ceny wejściówek mogą być dość zróżnicowane, jednak nie zawierają ograniczenia czasowego. To z kolei oznacza, że atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych można zwiedzać przez cały dzień, od otwarcia, aż do zamknięcia obiektu.

Cennik Centrum Nauki Kopernik, a dostępne bilety

Ceny wejściówek do Centrum Nauki Kopernik różnią się w zależności od uprawnienia do posiadania zniżek. W ofercie sprzedaży znajdziemy bilety indywidualne oraz grupowe. Wśród biletów indywidualnych wyróżniamy:

 • Bilety normalne – dla gości, którzy nie mają uprawnień do zniżek.
 • Bilety ulgowe – przysługują dzieciom oraz młodzieży się (do 19 roku życia), studentom i doktorantom do 26 roku życia. Z biletów ulgowych mogą także skorzystać emeryci i renciści, seniorzy powyżej 65 roku życia, osoby niepełnosprawne i posiadacze Karty Polaka.

Ceny wejściówek różnią się w także w zależności od wybranych atrakcji. W aktualnej ofercie sprzedaży znajdziemy bilety indywidualne na:

 • Wystawy (wstęp od poniedziałku do piątku).
 • Wystawy (wstęp w weekendy, święta oraz wakacje).
 • Planetarium Filmy 2D, Prosto z nieba.
 • Koncerty, Pokazy specjalne.
 • Wieczory dla dorosłych.
 • Abonament roczny. Właściciel + osoba towarzysząca.
Cennik Centrum Nauki Kopernik - zobacz ceny biletów

Zobacz podobne cenniki


 • Konto użytkownika
 • Konto firmy
Zdobywajnajlepsze oferty!
 • Zapisuj i zarządzaj inwestycjami
 • Twórz nowe kosztorysy
 • Znajdź najlepszego wykonawcę
Załóż konto
Załóż kontoi daj się znaleźć!
 • Daj się znaleźć w internecie
 • Zaprezentuj ofertę swojej firmy
 • Pozyskaj nowych klientów!
Załóż konto