Park of Poland pod Mszczonowem – najpopularniejsze atrakcje obiektu

Aquapark w strefie Jamango

Park of Poland to wyjątkowy park wodny pod Mszczonowem. Znajdziemy w nim różnorodne, tropikalne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wiele wrażeń dla całych rodzin zapewnia strefa Jamango, czyli wodna dżungla z 300 prawdziwymi palmami i basenami o łącznej powierzchni 2 000 m2. Wśród atrakcji strefy znajdują się zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności, a w tym:

 • Mad Octopus – wyjątkowo szybki ślizg z ponad 190 metrowej zjeżdżalni (4 piętro). Dostępna dla użytkowników o wzroście od 140 cm i wadze 60 – 120 kg.
 • Black Thunder – kręta zjeżdżalnia z ciemnymi zaułkami. Dostępna dla osób o wzroście minimum 120 cm. Maksymalna waga 1 osoby to 120 kg, przy zjeździe dwóch osób, maksymalna waga wynosi 180 kg.
 • Neon Torpedo – zjeżdżalnia typu tuba, startująca z ponad 19 metrów wysokości. Atrakcja osiąga bardzo duże prędkości, a kręte wiraże i ciasne zakręty zapewniają dużą dawkę adrenaliny. Ze zjeżdżalni mogą skorzystać osoby o wzroście minimum 120 cm i wadze 120 kg (jedna osoba), 180 kg (dwie osoby).
 • Tiger's Race – kolejna zjeżdżalnia typu tuba. Posiada 250 metrów długości, a zjazd odbywa się na pojedynczych lub dwuosobowych pontonach. Ze zjeżdżalni mogą skorzystać osoby o wzroście minimum 140 cm.
 • Rainbow Race – zjeżdżalnia dla 8 osób jednocześnie. To wyjątkowy wyścig na matach. Zjazd odbywa się głową do dołu, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mogą z niego skorzystać osoby o wzroście minimum 120 cm. Waga użytkownika wynosi 45 – 120 kg.
 • Crazy Drive – zjeżdżalnia typu rakieta. Crazy Drive to ekstremalny zjazd z zapadni, osiągający zawrotne prędkości. Mogą z niego skorzystać osoby o wzroście minimum 140 cm i wadze 35 – 120 kg.
 • Mad Crocodile – szybka jednoosobowa przejażdżka dla osób o wzroście powyżej 120 cm i wadze do 120 kg.
 • Green Mamba – to długa na prawie 300 metrów i bardzo kręta zjeżdżalnia. Start odbywa się z wysokości ponad 20 metrów, a pokonywana trasa dostarcza wielu wrażeń. Ze zjeżdżalni Green Mamba mogą skorzystać osoby o wzroście od 120 cm. Zjazdy odbywają się na dwuosobowych tratwach. Maksymalna waga użytkowników jednej tratwy wynosi łącznie 200 kg.

W strefie Jamango znajdziemy także wyjątkowe baseny. Dużą popularnością Aquaparku cieszy się między innymi Rzeka Przygód o głębokości 0,8 metra. Na najmłodszych czeka również Krokodyli Brodzik i basen Bubbling o głębokości 1 metra. Nieco starsi miłośnicy wodnej przygody również znajdą atrakcje dla siebie. Na uwagę zasługują takie baseny jak:

 • Basen z barem i hydromasażem – głębokości 1,25 metra.
 • Basen z falami – głębokości 1,8 metra.
 • Basen termalny z dziką rzeką – głębokości 1,34 metra.
 • Wewnętrzny basen z barem – głębokości 1,25 metra.

Zjeżdżalnie i baseny potrafią zmęczyć. Dlatego w strefie znajdują się także wygodne leżaki. W barach można zakupić jedzenie i napoje. W strefie Jamango znajdziemy sześć różnorodnych barów, serwujących dania kuchni polskiej, włoskiej, amerykańskiej i azjatyckiej. W barze Juice Bar zamówimy kawę, herbatę, świeży sok lub smakowity deser. Z kolei w Pirat Snack Bar czekają wrapy, hot dogi i zapiekanki

Park wodny Suntago – strefa Relax

W Park of Poland pod Mszczonowem znajduje się wyjątkowa strefa Relax. To miejsce z ponad 400 palmami, 840 m2 basenem z dwoma barami i przestronnym ogrodem.

Co istotne, strefa Relax jest dostępna dla osób od 16 roku życia. Baseny termalne umożliwiają przyjemny wypoczynek, a dodatkowe atrakcje uprzyjemniają całą wizytę. W strefie Relax znajdują się baseny:

 • Termalny – o głębokości 1,27 metra.
 • Dead Sea – basen solankowy o głębokości 1,0 metra.
 • Dead Sea 2 – kolejny basen solankowy o głębokości 1,0 metra.
 • Basen siarkowy – o głębokości 1,0 metra.

Na uwagę zasługuje także ekskluzywna oferta Wellness & SPA. W parku pod Mszczonowem skorzystamy z bogatej oferty masaży, rytuałów SPA, zabiegów na ciało i zabiegów uzupełniających. Na oficjalnej stronie internetowej znajdziemy aktualny cennik Suntago. Znajdują się w nim ceny wszystkich dostępnych zabiegów wykonywanych w strefie Wellness & SPA.  Zabiegi powinny być zarezerwowane z wyprzedzeniem. Usługi są dodatkowo płatne po wizycie.

Park of Poland – strefa Saunaria

Opisując najważniejsze atrakcje w Park of Poland, nie sposób pominąć strefy saun. Na miłośników relaksu czeka wyjątkowa strefa Saunaria z 10 różnorodnymi łaźniami. Znajdziemy w niej między innymi:

 • Łaźnie Turecką – łaźnia mokra z temperaturą 45 stopni i sesjami trwającymi 20 minut.
 • Koreańską Sale Wypoczynku – łaźnia sucha z temperaturą 38 stopni. W Sali odtwarzana jest relaksującą muzyka, a jedna sesja trwa 20 minut.
 • Mont Blanc – sauna z temperaturą – 12 stopni. Idealne miejsce na schłodzenie ciała po sesjach w saunach gorących. Jedna sesja w Mont Blanc trwa około 3 – 6 minut.
 • Grotę solną – miejsce z dobroczynnym mikroklimatem i wyjątkową atmosferą. W grocie utrzymuje się temperatura 38 stopni, a zalecany czas jednej sesji to 30 minut.
 • Prysznic Calla – prysznic w kształcie kwiatów kalii, zbudowany jako imitacja wodospadu. Temperatura wody w prysznicu wynosi 34 stopnie.
 • Wioskę Egipską – w jej skład wchodzi pięć saun: Sahara, Sauna Ramzesa, Kamienna Krypta, Sauna Cheopsa, a także Sauna Sfinksa. W niektórych saunach utrzymują się wysokie temperatury, w pozostałych temperatura niższa, jednak ze zwiększoną wilgotnością powietrza.
 • Saunę Akwarium – wypełniona aromatycznymi olejkami, które wzmacniają ciało i zapewniają pełną regeneracją. Wizyta w saunie trwa około 15 minut.

W strefie można kupić jedzenie i napoje. Wizytę w strefie saun warto połączyć z innymi atrakcjami Park of Poland. Sama strefa (podobnie jak strefa Relax) jest dostępna dla osób od 16 roku życia.

Park of Poland – noclegi i godziny otwarcia

Aquapark pod Mszczonowem posiada dobrze wyposażoną bazę noclegową. Dzięki niej możemy korzystać z atrakcji Park of Poland przez kilka dni z rzędu. W Suntago Village znajdziemy całe osiedle bungalowów w dwóch standardach:

 • Bungalow – wyposażony w łazienkę, rozkładaną sofę, 2 łózka typu twin lub 1 łózko typu king. Tego typu bungalowy są polecane dla rodzin lub małej grupy przyjaciół liczącej do 4 osób.
 • Bungalow Duo – to powiększona wersja bungalowu standardowego. Znajdziemy w nim dwie łazienki, dwie rozkładane sofy, 4 łóżka typu twin lub 2 łóżka typu king. Taka opcja zakwaterowania jest szczególnie polecana większym grupom i rodzinom liczącym do 8 osób.

Sercem Suntago Village jest SunHub. Jest to dostępna przez 24 godziny na dobę recepcja z punktem informacyjnym. W SunHub znajduje się także sklep typu „grab & go” w którym możemy spożywać na miejscu lub kupić świeże artykuły spożywcze do przygotowania w bungalowie.

Warto także zauważyć, że w wiosce Suntago Village organizowane są wyjątkowe wydarzenia i zajęcia. Wśród nich znajdują się różnorodne animacje i klub dla dzieci, wycieczki rowerowe, siatkówka oraz joga. Ciekawostką są również dni tematyczne, które mogą uatrakcyjnić cały  pobyt.

Ważną informacją są także godziny otwarcia Park of Poland. W dniach od niedzieli do czwartku, park wodny Suntago działa od godziny 10:00 do 21:00. W piątki i soboty skorzystamy z aquaparku w godzinach 10:00 do 22:00.