Termy Bania – lokalizacja i możliwość dojazdu

Park wodny Termy Bania mieści się w Białce Tatrzańskiej, tuż przy głównej ulicy. Możemy do niej dojechać od Nowego Targu, kierując się na Bukowinę. Przed budynkiem Termy Bania znajdują się parkingi dla samochodów osobowych i autobusów. Cena jednodniowego parkingu wynosi 10 zł.

Co ciekawe, możemy dotrzeć do kompleksu basenowego na kilka sposobów. Przebywając w Zakopanem, najprościej będzie skorzystać z przewozu busem firmy Szos-Mig. Busy odjeżdżają z dworca PKS i podjeżdżają pod sam deptak wiodący do Term Bania. Po skorzystaniu z atrakcji parku wodnego, możemy udać się w podróż powrotną. Aktualny rozkład jazdy busów znajduje się na dworcu w Zakopanem oraz na oficjalnej stronie internetowej firmy Sztos-Mig.

Druga możliwość to dojazd własnym transportem. W ten sposób możemy poznać uroki Podhala i korzystać ze SPA, basenów lub wybranych stref Term Bania o wybranej przez siebie porze. Duży parking umożliwia bezpieczne pozostawienie pojazdu tuż pod kompleksem Term. Przy okazji przejazdu własnym pojazdem możemy udać się na Rusinową Polanę lub na wycieczkę nad Morskie Oko. Parking na Palenicy znajduje się około 18 km od Termy Bania.

Jakie czynniki wpływają na cennik Term Bania? Rodzaje biletów, terminy

W ofercie Termy Bania znajdziemy kilka opcji biletów. Podstawą są bilety normalne, które nie uprawniają do żadnych zniżek. W ofercie znajdują się również bilety dziecięce, przeznaczone dla dzieci do 13 roku życia. Najmłodsi goście Termy Bania mogą skorzystać z wejściówek za 1 zł. Jest to oferta przeznaczona dla dzieci o wzroście do 104 cm. Bilety należy kupić w kasie biletowej. W podstawowej ofercie znajdują się także bilety Seniorskie. Z atrakcyjnej ceny biletów mogą skorzystać osoby, które ukończyły 60 rok życia. Cennik Term Bania oferuje także atrakcyjne zniżki:

  • Karta Multisport – podpisana, i aktualna karta Multisport uprawnia do zakupu biletów w cenach specjalnych, ustalonych według cennika (obowiązuje podział na niski i wysoki sezon).
  • Karta Multisport Senior – mogą z niej skorzystać posiadacze podpisanej karty Multisport Senior. Zniżka nie łączy się z innymi ofertami promocyjnymi i można z niej skorzystać przy wejściu do godziny 16:00.
  • Karta Dużej Rodziny – uprawnia do 15% rabatu na wszystkie bilety standardowe w Termy Bania. Karta Dużej rodziny musi być okazana przy kasie biletowej, a zniżka nie łączy się z innymi ofertami promocyjnymi i należy ją zakupić na miejscu.
  • Karta Medicover Sport – ceny biletów ze standardowej oferty Termy Bania mogą być obniżone o 30 zł. Oferta obejmuje bilety do Strefy Zabawy oraz Strefy Zabawy i Relaksu. (2,5 godziny lub 3,5 godziny).
  • Karta Fit Profit – ważna, podpisana karta Fit Profit uprawnia do zakupu biletów w cenach specjalnych, zgodnie z cennikiem.
  • Karta Krakowska – posiadacze Karty Krakowskiej otrzymują rabat 15% na wszystkie bilety standardowe Termy Bania.
  • Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka – podobnie jak Karta Krakowska, uprawnia do 15% zniżki na wszystkie bilety standardowe.
  • Just Fun Card – posiadacz karty otrzymuje 10% zniżki na wszystkie bilety standardowe w sezonie zimowym. W sezonie wiosennym oraz jesiennym można zakupić bilety całodniowe w cenie biletów 3,5 lub 4,5 godzinnych (w zależności od aktualnej dostępności w wybranym terminie).
  • Polskie Towarzystwo Saunowe – członkowie Towarzystwa mogą skorzystać z 10% zniżki na bilety do Strefy Saunarium.

Cennik Term Bania może różnić się w uzależnieniu od daty przyjazdu. Ceny obowiązujące od poniedziałku do piątku są atrakcyjniejsze niż cena biletów weekendowych. Dodatkowo wysoki sezon oznacza wyższe stawki za bilety standardowe.

Termy Bania – godziny otwarcia i noclegi w hotelach

Park wodny Termy Bania jest dostępny przez siedem dni w tygodniu. Godziny otwarcia przypadają pomiędzy 09:00, a 22:00 (bez względu na wybrany dzień przyjazdu). Klienci planujący pobyt kilkudniowy, mogą zaplanować noclegi w hotelach.

Termy Bania współpracują z wieloma hotelami i pensjonatami w Białce Tatrzańskiej oraz w okolicznych miejscowościach. Na oficjalnej stronie internetowej Termy Bania, znajdziemy zakładkę noclegi. Następnie wystarczy wyszukać interesującą nas miejscowość. W wynikach wyszukiwania pojawią się rekomendowane obiekty.

Ceny noclegów mogą być uzależnione od wybranego obiektu, liczby gości, wybranej opcji zakwaterowania oraz od terminu przyjazdu i długości pobytu. Noclegi w pobliskich hotelach sprawiają, że goście Term Bania mogą wykupić bilety na kilka dni, zaplanować całe kuracje SPA, a także poznać wszystkie baseny i atrakcje, które skrywa w sobie park wodny.

Jakie atrakcje oferują Termy Bania?

Atrakcje Term Bania potrafią zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających poszukiwaczy wrażeń. W kompleksie znajdują się atrakcje dla rodzin z dziećmi, a także dla dorosłych, którzy chcą skorzystać ze spokoju i relaksu. Do dyspozycji gości oddano baseny zewnętrzne i wewnętrzne. Co ważne, w basenach wypełnionych wodą termalną utrzymuje się temperatura od 34 do 38 stopni Celsjusza. Z niektórych basenów stworzonych z myślą o najmłodszych mogą nawet skorzystać dzieci do lat 3.

Park wodny Termy Bania wyposażono również w wyjątkowe, całoroczne zjeżdżalnie, które zapewniają adrenalinę. Najmłodsi mogą skorzystać ze zjeżdżalni rodzinnej, na tych nieco starszych czeka kręta Anakonda i zjeżdżalnia pontonowa. Najwięcej adrenaliny dostarcza szybka zjeżdżalnia Turbo.

Dostępne w Termy Bania baseny wyposażono w dodatkowe atrakcje wodne. W nieckach w Strefie Zabawy znajdują się różnego rodzaju kaskady i armatki wodne. Dla starszych gości przygotowano grotę z gejzerem, ławeczki do masażu, rwącą rzekę oraz jacuzzi. Cały kompleks został podzielony na dedykowane strefy. Jest to Strefa Zabawy, Strefa Relaksu oraz Saunarium. Ta ostatnia jest strefą 16+, można się po niej poruszać w ręczniku lub pareo, stroju kąpielowym bądź nago. W Saunarium znajdują się sauny mokre i suche. Na miłośników relaksu czeka również wyjątkowe SPA Bania Fizjo & Med. Jest to miejsce ciszy i relaksu, w którym można skorzystać z zabiegów wykorzystujących właściwości wód termalnych oraz najwyższej jakości kosmetyków.