Koszt pokrycia dachu dachówką – co wpływa na ceny?

Montaż dachówki może wygenerować bardzo zróżnicowane wydatki. Pierwszym, determinującym koszt inwestycji czynnikiem jest cena za metr samego materiału. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele modnych modeli karpiówki bądź dachówki płaskiej. Ceny różnią się w zależności od specyfikacji technicznej i kolorystyki.

Kolejny czynnik to robocizna. Cena układania dachówki jest na ogół ustalana w indywidualnym kontakcie z klientem. Najtańsza usługa obejmuje montaż na prostych dachach jedno lub dwuspadowych. Dodatkowe lukarny i większa liczba spadków połaci dachowej zwiększają czasochłonność usługi i sprawiają, że robocizna może zostać wyceniona nieco wyżej.

Cena za metr usługi dekarskiej z pewnością będzie też zależna od lokalizacji. Najwięcej za montaż dachówki zapłacimy w centrach dużych miast, głównie w Warszawie. Koszty robocizny obowiązujące w mniejszych miejscowościach mogą okazać się odczuwalnie niższe. Pamiętajmy też, że na koszt pokrycia dachu dachówką wpłynie doświadczenie i renoma ekipy dekarskiej. Najniższa cena układania dachówki rzadko idzie w parze z dobrą jakością wykonania. Doświadczone ekipy na ogół prezentują nieco wyższe stawki usług, jednak zapewniają wysoką jakość przeprowadzenia prac. Montaż dachówki możemy też powierzyć większym firmom z górnej półki cenowej. Te oprócz usługi montażowej mogą zaoferować kompleksową współpracę w zakresie sprzedaży i dowozu niezbędnych materiałów oraz realizacji usług dodatkowych.