Cena przesyłki kurierskiej DHL – przesyłki krajowe

Przesyłka kurierem – ceny przesyłek do 31,5 kg

Cennik DHL jest zależny od rozmiarów oraz wagi paczki. W ofercie firmy kurierskiej znajduje się pięć kategorii wagowych oraz rozmiarowych. Są to podstawowe parametry, wpływające na cenę nadania przesyłki. Standardowe paczki mogą posiadać wagę do 31,5 kg. Są to:

 • Paczka XS – przesyłka o wadze do 1 kg. Suma najdłuższego i najkrótszego boku to maksymalnie 35 cm.
 • Paczka S – czyli przesyłka kurierem, której waga nie przekracza 31,5 kg. Najważniejszy okazuje się tutaj jej rozmiar. Suma najkrótszego i najdłuższego boku wynosi w tym przypadku 36 do maksymalnie 50 cm.
 • Paczka M – przesyłki o wadze do 31,5 kg, w których suma najkrótszego i najdłuższego boku wynosi 51 do 80 cm.
 • Paczka L – paczka o maksymalnej masie do 31,5 kg. Suma najkrótszego i najdłuższego boku paczki wynosi od 81 do maksymalnie 120 cm.
 • Paczka XL – największa spośród dostępnych paczek o standardowej wadze do 31,5 kg. Suma najkrótszego i najdłuższego boku paczki wynosi od 121 do 180 cm.

Wycena przesyłek różni się pod względem wymienionych wyżej kategorii wagowych. Ceny przesyłek podstawowych mogą zostać powiększone przez usługi dodatkowe. Cennik DHL (przesyłki krajowe) zawiera takie pozycje jak paczka za pobraniem, ubezpieczenie przesyłki do 50 000 zł lub doręczenie w godzinach 18 – 22 zł.

Ceny przesyłek DHL – przesyłki krajowe i palety powyżej 31,5 kg

Zarówno przesyłki krajowe, jak i przesyłki międzynarodowe mogą posiadać większą wagę oraz duży rozmiar. W przypadku zleceń krajowych mamy do dyspozycji pięć wariantów. Są to paczki i palety o wadze powyżej 31,5 kg. Cennik DHL obejmuje tu kilka wariantów, którymi są

 • Paleta S – przesyłka o wadze od 31,6 do maksymalnie 200 kg. W przesyłkach tego typu stosuje się standardowe wymiary, które nie mogą przekraczać 120/80/210 cm. Cennik DHL uwzględnia także możliwość wysyłki palety o rozmiarach niestandardowych, wynoszących do 120/120/210 cm.
 • Paleta M – oznacza paczkę o wadze do 400 kg. Standardowe i niestandardowe wymiary są takie same jak w przypadku palety S.
 • Paleta L – przesyłki krajowe na paletach o wadze do 600 kg. Wymiary standardowe i niestandardowe są takie same jak w przypadku opisywanych powyżej opcji.
 • Paleta XL – paczka o wadze do 850 kg. Przesyłka o wymiarach standardowych.
 • Paleta XXL – przesyłka kurierem, której waga nie przekracza 1 000 kg.
 • Paleta XXL do 50 kg – największa objętościowo przesyłka o wadze do 50 kg. W tego typu przesyłkach krajowych stosuje się nietypowe wymiary. Standardowy wymiar paczki to 120/60/60 cm. Wariant niestandardowy to z kolei paleta 140/80/80 cm.

Cennik paczek obejmuje standardowe ubezpieczenie przesyłki do kwoty 6 500 zł. Ceny wysyłek zawierają tu także doręczenie przesyłki przez kuriera DHL pod drzwi lub do punktu DHL POP. Cena może też obejmować bezpłatne przekierowanie paczki oraz zmianę daty doręczenia. Za pozostałe usługi dodatkowe (np. paczka za pobraniem) trzeba dopłacić.

Przesyłki międzynarodowe – wycena i koszty wysyłki paczek za granicę

Aby w pełni przybliżyć cennik DHL, należy także omówić przesyłki międzynarodowe. Cena usług zagranicznych będzie tu uzależniona od kilku kluczowych parametrów. Najważniejszy okazuje się format oraz waga paczki. Warto wiedzieć, że przesyłki międzynarodowe są podzielone przez DHL na pięć kategorii. Ograniczenia wagowe i wymiarowe są w tym przypadku takie same jak w przesyłkach krajowych. Jedyną różnicą okazuje się cena oraz ograniczona możliwość wykupienia opcji dodatkowych (na przykład brak paczki za pobraniem).

W cenie przesyłki za granicę znajduje się ubezpieczenie do wartości 500 Euro. Za darmo można także uzyskać informacje o statusie przesyłek zagranicznych, które znajdziemy na głównej stronie DHL. W cenie standardowej paczki znajduje się również powiadomienie mailowe o nadaniu oraz doręczeniu przesyłki.

Usługi dodatkowe to na przykład odbiór przez kuriera DHL Parcel. Istnieje także możliwość ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł. W cenniku nadań zagranicznych znajduje się ponadto możliwość nadania w sobotę i nadanie przesyłki za granicę w formacie niestandardowym.