Cennik DPD – koszt przesyłki krajowej

Kurier DPD Pickup – ceny paczek podstawowych

W ofercie DPD znajdziemy przesyłki do punktów odbioru Pickup oraz przesyłki dostarczane pod wskazany adres. Oba rozwiązania cieszą się dużą popularnością ze względu na atrakcyjne ceny nadania. Cennik DPD został podany na oficjalnej stronie firmy kurierskiej.

Najtańsza w nadaniu będzie paczka o wadze do 0,50 kg. Górnym limitem wagowym przesyłek DPD jest 31,50 kg. Dokładny koszt przesyłki krajowej będzie zależny od jej gabarytów. Cennik paczek kurierskich w ofercie podstawowej podzielono na:

 • Przesyłki do 0,5 kg.
 • Przesyłki powyżej 0,5 kg do 1,00 kg.
 • Przesyłki powyżej 1,00 kg do 3,00 kg.
 • Przesyłki powyżej 3,00 kg do 5,00 kg.
 • Przesyłki powyżej 5,00 kg do 10,00 kg.
 • Przesyłki powyżej 10,00 kg do 20,00 kg.
 • Przesyłki powyżej 20,00 kg do 31,50 kg.

Powyższy przedział wagowy nie jest dostępny dla przesyłek kierowanych do odbioru w punktach odbioru DPD Pickup.

Cennik paczek kurierskich DPD – usługi dodatkowe

Firma kurierska DPD oferuje także szereg usług dodatkowych, które można dopasować do indywidualnych oczekiwań każdego klienta. Jedną z ciekawych opcji jest dostarczenie paczki na godzinę. W tej kategorii najdroższe okazuje się nadanie przesyłki, która będzie dostarczona do godziny 9:30. Nieco niższe ceny paczek obowiązują w przypadku dostarczenia do godziny 12:00 lub z umówieniem na konkretny przedział godzinowy.

W przypadku pilnych przesyłek istnieje możliwość nadania z doręczeniem w sobotę. Kolejną interesującą opcją jest wysyłka za pobraniem. Cennik paczek kurierskich ma tu charakter stały. Wysyłka za pobraniem jest dodatkowo płatna, bez względu na jej gabaryty.

Cennik DPD umożliwia także ubezpieczenie przesyłki kurierskiej. Ceny ubezpieczenia będą uzależnione od deklarowanej wartości przesyłki. Do wyboru klientów pozostaje:

 • Dodatkowe ubezpieczenie powyżej 1 000 do 2 000 zł.
 • Dodatkowe ubezpieczenie powyżej 2 000 do 3 000 zł.
 • Dodatkowe ubezpieczenie powyżej 3 000 do 5 000 zł.

Cennik DPD umożliwia doręczenie paczki do rąk własnych. Kurier może także wykonać zwrot do nadawcy. Dodatkową opcją jest nadanie przesyłki niestandardowej. Ostatnia pozycja, którą oferuje firma kurierska DPD to dopłata za wagę gabarytową, naliczaną dla przesyłki ważącej powyżej 31,50 kg.

Firma kurierska DPD – ile kosztuje wysłanie paczki DPD za granicę

Cennik paczek międzynarodowych – jakie czynniki wpływają na cennik podstawowy?

Paczka wysyłana za granice zawsze generuje większe wydatki niż przesyłki krajowe. Firma kurierska DPD podzieliła ceny paczek według docelowego kraju przesyłki oraz kategorii wagowej. Strefa paczki DPD zależy od wybranego kraju. Dla przykładu, najtańszy okaże się kurier DPD z wysyłką do Austrii, Belgii, Czech, Estonii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Słowacji i Węgier. Wyższe ceny paczek zagranicznych dotyczą nadań w takich kierunkach jak Grecja, Włochy oraz Chorwacja. Dokładny cennik paczek kurierskich w nadaniach międzynarodowych znajduje się na oficjalnej stronie DPD oraz w załączonej wyżej tabeli.

Kurier DPD dostarcza przesyłki międzynarodowe we wskazanym terminie. Przewidywany termin realizacji usługi zostaje uzależniony od kierunku docelowego. Najdłuższy czas dostarczenia paczki DPD obowiązuje przy paczkach do Chorwacji i Grecji. Firma kurierska deklaruje, że paczki zostaną dostarczone w pięć dni roboczych.

Nieco szybsze przesyłki międzynarodowe zostają dostarczone w trzy dni. Jest to między innymi nadanie w kierunku Austrii, Belgii, Francji i Holandii. Najkrótszy, przewidywany termin realizacji dotyczy takich krajów jak Litwa, Łotwa, Niemcy oraz Słowacja. W przypadku nadania przesyłki do tych krajów, deklarowany czas dostawy wynosi dwa dni. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Paczka zagraniczna DPD – usługi dodatkowe, ubezpieczenie

Aby w pełni przybliżyć ceny paczek DPD, musimy jeszcze omówić usługi dodatkowe w przesyłkach zagranicznych. Firma kurierska wprowadziła tu możliwość dodatkowego ubezpieczenia. Cena nie została tu uzależniona od docelowego kraju wysyłki, ale od wartości paczki. Do wyboru pozostaje:

 • Dodatkowe ubezpieczenie powyżej 1 000 do 2 000 zł.
 • Dodatkowe ubezpieczenie powyżej 2 000 do 3 000 zł.
 • Dodatkowe ubezpieczenie powyżej 3 000 do 5 000 zł.

Firma kurierska umożliwia także bezpłatny odbiór paczek w punktach DPD Pickup. Najdroższą usługą dodatkową będzie dopłata do przesyłki niestandardowej. Cennik paczek kurierskich ulegnie także zwiększeniu, jeśli zdecydujemy się na zwrot do nadawcy.

Cennik DPD – oferta dla firm

Ustaliliśmy już, jakie czynniki wpływają na koszt przesyłki krajowej i międzynarodowej w obrocie detalicznym. Jednak DPD posiada także bardzo ciekawą ofertę dla firm. Możliwa jest tu zarówno standardowa przesyłka krajowa, wysyłka za pobraniem, jak i wysyłki zagraniczne. W ofercie dla firm znajduje się kilka opcji pakietów. Do wyboru mamy:

 • Plany 12 miesięczne dla firm – znajdziemy tutaj pakiet Firma Start 12 NEW z 10 paczkami w abonamencie. Ciekawostką jest również oferta Firma Ready 12 NEW z 20 paczkami w abonamencie oraz plan Firma Business 12 NEW obejmująca wysyłkę 50 paczek w ramach abonamentu.
 • Plany 24 miesięczne dla firm – to oferta Firma Ready 24 NEW z 20 paczkami w abonamencie oraz Firma Business 24 NEW z 50 paczkach w ramach abonamentu.

Kurier DPD może także zrealizować usługi dla firm za granicę. W ofercie znajdują się przesyłki międzynarodowe, dostarczane do ponad 220 krajów na świecie. W tym przypadku możemy skorzystać z dwóch pakietów na dostawy międzynarodowe. Są nimi:

 • Plan EURO 12 – obejmujący 6 paczek w abonamencie.
 • Plan EURO 24 – obejmujący 12 paczek w abonamencie.

Oferta dla firm obejmuje także podstawowe wysyłki krajowe i ekspresowy serwis krajowy. Druga opcja to usługa realizacji pilnych przesyłek, a deklarowany czas doręczenia to kolejny dzień roboczy o wyznaczonej godzinie. Ciekawostką jest także usługa DPD Fulfillment, zapewniająca magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i zwroty produktów klientów firmowych.

Kurier DPD w ofercie dla firm może także realizować wysyłkę przesyłek międzynarodowych, międzynarodowy serwis paletowy, integracje sklepowe z DPD Pickup, DPD Today oraz łatwe zwroty DPD Polska. Ceny paczek dla firm ustala się po zalogowaniu, wybraniu interesującej nas oferty i ewentualnym podpisaniu umowy pakietowej.