Co wpływa na cennik hoteli dla psów? Różny standard hotelu, kompleksowa opieka nad zwierzętami

Ceny za hotel dla psów i kotów okazują się bardzo zróżnicowane. Głównym kryterium podziału często nie jest lokalizacja czy wybrane województwo, a standard hotelu, typ boksu i jakość opieki nad zwierzętami.

Wyróżniamy dwa główne rodzaje hoteli dla psów. Pierwszy typ to hotele kojcowe. Jest to rozwiązanie dedykowane dla psów, które na co dzień spędzają sporo czasu poza domem. Kojce są ulokowane na zewnątrz posesji. W środku znajduje się buda oraz niewielki wybieg. Lepsze hotele wyposażają kojce w dodatkowe zabawki, które mogą zainteresować pozostawione zwierzęta i uatrakcyjnić im pobyt. Drugi typ to hotele pokojowe. Rezydenci hotelu otrzymują swój własny, mały pokój. Pomieszczenia dla psów i kotów mogą znajdować się w budynku lub na zewnątrz. Niektóre hotele oferują także pokoje hybrydowe, które posiadają część zamkniętą w budynku i niewielki wybieg zewnętrzny.

Wśród właścicieli większości psów i kotów dużą popularnością cieszą się również hotele domowe. Takie rozwiązanie jest uważane za najbardziej bezpieczne w przypadku zwierząt, które spędzają dużo czasu z opiekunem i nie są przyzwyczajone do samotności. Hotel domowy kosztuje najwięcej, jednak możemy liczyć na to, że opieka nad psim podopiecznym będzie na najwyższym poziomie. Niektóre hotele zapewniają także bezpieczne wyprowadzanie psów na spacery, gwarantują prawidłową pielęgnację i stałą kontrolę. Ekskluzywny i bardzo dobrze wyposażony hotel dla psów oznacza jednocześnie najwyższe ceny pobytu.

Hotel dla zwierząt – cena za dobę inna dla małych i dużych psów oraz różne ceny dla kotów

Opieka nad zwierzętami w hotelu może być wyceniana w zależności od rozmiarów pupila. Ceny będą bardziej jednolite w przypadku kotów i innych zwierząt małych gatunków. W przypadku psich hoteli zauważymy znaczące rozbieżności ceny dobowego pobytu.

Najtańsza oferta na ogół dotyczy małych psów. Są to zwierzęta rozmiarów yorka lub chihuahua. Wyższe ceny obowiązują dla psów o średnich rozmiarach. Doba hotelowa dla takich psów jak labrador, owczarek niemiecki czy border collie zazwyczaj kosztuje więcej niż doba hotelowa dla psich miniaturek. Opieka nad zwierzętami ras dużych i olbrzymich (berneńczyki, wilczarze irlandzkie) na ogół kosztuje najwięcej.

Cennik hotelu dla zwierząt będzie też uzależniony od wybranych usług dodatkowych. Przy wielu hotelach pracuje psi fryzjer. Możemy zamówić bezpieczne nocowanie pupila, zakończone kąpielą lub strzyżeniem. Psi fryzjer może być też połączony z usługą przycinania pazurów i kompleksową pielęgnacją zwierzaka. Każda dodatkowa usługa zwiększa ceny pobytu w hotelu.

Psi lub koci hotel może przyjmować zwierzęta z własną karmą lub zapewniać im wyżywienie hotelowe. Jest to kolejny czynnik, wpływający na ceny dobowego pobytu psów i kotów. Opieka może również obejmować podawanie leków. Niektóre hotele dla małych i dużych zwierząt stosują różne stawki w dni zwykłe oraz świąteczne. Opieka w okresie świąt lub sylwestra może być nawet o 50% droższa w porównaniu do ceny obowiązującej w zwykłe dni.

Cena za dobę pobytu zwierzęcia w hotelu – ceny zależne od standardu

Jak już wspomnieliśmy, cennik hoteli dla psów i kotów może być uzależniony od lokalizacji. Najwyższe ceny na ogół obowiązują na terenie Warszawy, nieco niższe w pozostałych miastach województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, lubuskiego lub zachodnio-pomorskiego. Najniższe cena za dobę pobytu zwierzaka w psich hotelach może obowiązywać w niektórych miastach w województwie podlaskim i lubelskim. Musimy przy tym zaznaczyć, że ceny dobowego pobytu zwierząt są w dużym stopniu uzależnione nie od lokalizacji, a od standardu hotelu.

Najniższa cena za dobę pobytu zwierzaka na ogół dotyczy oferty kojcowej. Cena za tego typu hotel dla zwierząt z pewnością będzie podyktowana rozmiarami zwierzęcia. Jednocześnie im wyższy standard hotelu i bardziej kompleksowa opieka, tym na ogół wyższa cena za dobę pobytu zwierzaka.

Bezpieczne pozostawienie psa w hotelu będzie droższe, jeśli wybierzemy wyżywienie hotelowe. Stawki za hotel dla zwierząt wzrastają w sezonie świątecznym, w sylwestra, a niekiedy również w weekendy. Niektóre hotele oferują także szereg usług dodatkowych. Psi fryzjer, rehabilitant, ćwiczenia z behawiorystą to usługi dodatkowo płatne. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zwierzętach domowych.

Podczas wyboru hotelu dla psa, nie warto sugerować się wyłącznie ceną pobytu. Znacznie ważniejsze okazuje się bezpieczne i pełne profesjonalizmu zadbanie o naszego pupila. Pracownicy hotelu powinni podchodzić do psa z dużą empatią i troską. Nieprawidłowa opieka mogłaby bowiem doprowadzić do wielu późniejszych problemów behawioralnych. Dlatego nie należy pozostawiać zwierząt w niesprawdzonych miejscach. Brak regulaminu, podejrzanie niskie ceny i niejasne reguły hotelu mogą być dla nas ważnym sygnałem ostrzegawczym. Dobry hotel posiada pełen regulamin, będzie wymagał od nas książeczki zdrowia psa z potwierdzeniem szczepień. Co więcej, dobry hotel jasno określi warunki pobytu pupila, ustali czas posiłków, zapyta o stosunek psa do innych zwierząt i omówi godziny odbioru.

Jeśli chcesz uzyskać więcej porad na temat psów i kotów, zapoznaj się z pozostałymi artykułami w naszym serwisie. Dowiesz się z nich, ile kosztuje psi fryzjer, podpowiemy, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja psów i kotów, a także wskażemy, ile kosztuje utrzymanie zwierzaka.