Cennik napisów na nagrobku – możliwości wykonania napisów na pomniku

Koszt liter na pomniku zależy od metody ich wykonania. Istnieje wiele sposobów, pozwalających na wykonanie trwałego i czytelnego napisu. Jednym z najpopularniejszych jest piaskowanie liter. Za tego typu rozwiązaniem przemawia atrakcyjna cena. Piaskowanie wykonane za pomocą plotera przebiega dość szybko i jest bardzo dokładne. Istnieje możliwość wypełnienia napisów dowolnym kolorem. Do najbardziej luksusowych należą złote litery na nagrobku, powlekane 24 karatowym kruszcem. Piaskowanie liter z pozłacaniem będzie odczuwalnie droższe w porównaniu z cenami typowych grawerów.

Drugie rozwiązanie to kucie liter w kamieniu. Niestety wykucie liter na pomniku jest odczuwalnie droższe od piaskowania. Jest to związane z koniecznością ręcznego wykonania prac i dużą czasochłonnością. Kucie liter w kamieniu cieszy się popularnością ze względu na swoją trwałość i walory wizualne. Napis wyryty w kamieniu jest widoczny przez wiele lat, a możliwości wypełnienia dają wiele możliwości dopasowania.

Kolejne rozwiązanie to napisy naklejane. Każda jedna litera może być zamówiona według indywidualnych wymagań klienta. Istnieje możliwość doboru odpowiedniej czcionki oraz wzornictwa. Koszt liter na pomniku będzie zależny od wybranego materiału, czcionki i rozmiaru. W ofertach sprzedaży znajdziemy litery z brązu, miedzi, a często też ze stali nierdzewnej. Wystarczy zamontować je przy pomocy specjalnego kleju. Rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, gdy konieczna jest renowacja pomnika. Dodatkowym atutem tego rozwiązania pozostaje przystępna cena i szeroki wybór wzorów oraz kolorów. Należy zwrócić uwagę na fakt, że napisy naklejane nie zapewniają tak długotrwałego efektu jak piaskowanie liter czy wykucie liter na pomniku.

Niekiedy renowacja pomnika nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Mniej widoczne napisy można poprawić za pomocą specjalnych markerów do renowacji nagrobków. Produkt kosztuje kilkanaście złotych, jest dostępny w różnych wariantach kolorystycznych i może znacząco poprawić widoczność graweru.