Wdmuchiwanie celulozy – od czego zależą ceny za m2 usługi?

Wdmuchiwanie celulozy na poddasze jest łatwą i szybką metodą termoizolacji. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko szybkość przeprowadzenia prac, ale i możliwość wykorzystania w trudnodostępnych przestrzeniach. Zastosowanie celulozy na poddasze zapewnia brak mostków termicznych, co stanowi kolejny, bardzo istotny atut. Dodatkową korzyść stanowią atrakcyjne ceny za m2 usługi i materiału.

Cennik ocieplania celulozą może różnić się w zależności od grubości warstwy. Im grubsze ocieplenie z celulozy, tym wydajniejsza termoizolacja, ale i wyższa cena. Dużą popularnością cieszą się izolacje o grubości 20 – 30 cm. Ceny za m2 ocieplenia grubszą warstwą mogą być odczuwalnie wyższe.

Na cennik ocieplania celulozą wpłynie także lokalizacja i doświadczenie ekipy wykonawców. Najdroższe stawki robocizny odnotowuje się w centrach dużych miast, głównie w Warszawie. Ceny za m2 robocizny w mniejszych miejscowościach mogą być nawet o kilkanaście procent niższe.

Warto przy tym podkreślić, że wdmuchiwanie celulozy wymaga pewnego doświadczenia i dokładności. Dlatego warto wynająć sprawdzoną ekipę fachowców, która posiada dobre opinie. Renomowany wykonawca na ogół oznacza nieco wyższą cenę usługi, jednak zapewni najwyższą jakość świadczonych prac.

Ostatnim, wpływającym na cennik ocieplenia celulozą czynnikiem jest stopień skomplikowania prac. Im bardziej czasochłonne i trudniejsze w realizacji będzie dane zlecenie, tym wyższa okaże się cena współpracy. Ze względu na duże rozbieżności w cenach, warto zapoznać się z ofertami lokalnych wykonawców, którzy sporządzą indywidualną wycenę zlecenia.