Jakie czynniki wpływają na koszt ocieplenia wełną?

Ocieplenie domu wełną mineralną przynosi wiele korzyści. Jest to popularny materiał o dobrej izolacyjności termicznej i ognioodporności. Cena z m2 usługi może być zależna od kilku kluczowych czynników. Pierwszym jest sam rodzaj wykonywanego przedsięwzięcia. Inaczej rozlicza się stawki za ocieplenie poddasza, a inaczej za klejenie wełny lamelowej w garażu lub ocieplenie elewacji. Cena robocizny różni się także w zależności od stopnia skomplikowania. Im trudniejsze do wykonania będzie ocieplenie wełną lamelową bądź klasyczną wełną mineralną, tym na ogół wyższa będzie cena za m2.

Warto zaznaczyć, że koszt ocieplenia wełną może różnić się w zależności od lokalizacji. Odnotowujemy bardzo duże wahania cen w zależności od rejonów Polski. Najatrakcyjniejsza cena robocizny obowiązuje w mniejszych miejscowościach, głównie we wschodniej części kraju. Najwyższa cena ocieplenia wełną dotyczy większych miast, głównie Warszawy.

Przed ustalaniem cen, warto określić, co zawiera dana usługa. Cena za m2 może obejmować usługę podstawową, czyli montaż stelaża, kołkowanie wełny i wykończenie. Cena robocizny to jedynie początek wydatków. Bardzo istotny będzie także cennik niezbędnych materiałów. Dla przykładu, ocieplenie elewacji zewnętrznej na ogół wymaga zastosowania dodatkowej warstwy tynku, który zabezpieczy wełnę i zwiększy walory wizualne elewacji. Koszt ocieplenia wełną z wykończeniem tynkiem akrylowym będzie atrakcyjniejszy w porównaniu do usługi obejmującej wykończenie tynkiem silikatowym lub panelami elewacyjnymi. Wszystkie szczegóły warto przedyskutować z wykonawcą, który dostarczy materiał i przeprowadzi termoizolację obiektu.