Cennik przycinania żywopłotu – jakie czynniki mogą wpływać na ceny usługi?

Chcąc ustalić, ile kosztuje przycięcie żywopłotu, musimy określić kilka ważnych zmiennych. Cena przycinania może być zależna od rodzaju żywopłotu. Duże znaczenie może mieć gatunek rośliny, jej gęstość i stopień skomplikowania prac. Dla przykładu, obcinanie ligustra może być nieco droższe niż przycinanie tui.

Duże znaczenie ma też wysokość i szerokość żywopłotu. Możemy przyjąć w uproszczeniu, że im wyższe są formy roślinne, tym wyższa okaże się cena przycinania. Koszty usługi mogą być też zależne od rozmiaru zlecenia. Przy przycinaniu żywopłotu rozciągniętego na większym obszarze, łatwiej będzie wynegocjować atrakcyjniejsze stawki za metr bieżący usługi.

Kolejny kluczowy czynnik to stan żywopłotu. Ciecie żywopłotu, posiadającego tylko nieliczne odrosty będzie znacznie łatwiejsze niż przycinanie starych tui. Im bardziej zaniedbany żywopłot, tym trudniejsze i bardziej kosztowne formowanie.

Na koszty usługi wpłynie też lokalizacja. Cena przycinania żywopłotu w centrach dużych miast na ogół okazuje się najwyższa. Zdecydowanie najwyższe ceny za obcinanie i formowanie roślin odnotowuje się w takich miastach jak Warszawa. Najniższe cena przycinania żywopłotów obowiązuje w mniejszych miejscowościach, głównie we wschodniej części kraju. Różnice w kosztach robocizny mogą okazać się dość znaczące. Warto przy tym zauważyć, że w niektórych rejonach mogą wystąpić problemy ze znalezieniem wykwalifikowanego ogrodnika lub firmy ogrodniczej. W tym przypadku, cennik przycinania żywopłotu ponownie może okazać się nieco wyższy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje przycięcie żywopłotu w Twojej okolicy, zapoznaj się z cennikami lokalnej firmy ogrodniczej. Cena przycinania powinna być ustalona indywidualnie, w oparciu o specyfikę zlecenia i zakres prac do wykonania.