Traficar w Krakowie, Warszawie i gdzie jeszcze? Sprawdzamy dostępność pojazdów w Polsce

Oferta Traficar jest dostępna w 28 miastach Polski. Na początku wynajem aut działał jedynie w Krakowie. Dziś z oferty wynajmu auta na doby bądź na minuty możemy także skorzystać w takich miastach jak Katowice, Wrocław, Poznań, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Szczecin, Lublin i Rzeszów.

Oferta Traficar trafiła również do nieco mniejszych miast. Aktualnie z wynajmu możemy także skorzystać na terenie takich miast jak Skawina, Sosnowiec, Wieliczka, Świętochłowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Luboń, Swarzędz, Pruszcz Gdański, Rumia, Reda, Marki, Ząbki, Pruszków, Wejherowo i Ożarów Mazowiecki.

We flocie Traficar znajduje się obecnie ponad 3 000 aut. Są to zarówno pojazdy osobowe, jak i dostawcze. Oferta carsharingowa została maksymalnie uproszczona i zdobywa przychylne opinie użytkowników.

Cennik Traficar, a rodzaje samochodów

Cennik Traficar w Krakowie, Warszawie czy takich miastach jak Poznań dzieli się ze względu na wybrany pakiet oraz na interesujący nas pojazd. W ofercie znajdują się cztery rodzaje samochodów. Obowiązuje podział na:

  • Samochody miejskie.
  • Duże samochody miejskie.
  • Małe samochody dostawcze.
  • Duże samochody dostawcze.

W kategorii pojazdów miejskich znajdują się poniższe rodzaje samochodów:

  • RENAULT Clio – auto z silnikiem benzynowym 1.0 TCe 90 KM, 6 stopniową, manualną skrzynią biegów oraz 391 litrów pojemności bagażnika. W RENAULT Clio znajduje się bak paliwa o pojemności 42 litra oraz opony wielosezonowe.
  • DACIA Sandero – pojazd z silnikiem benzynowym 1.0 TCe 90 KM, manualną 6 stopniową skrzynią biegów oraz pojemnością bagażnika 328 litra. Pojemność baku paliwa wynosi 50 litrów, a auta zostały wyposażone w opony wielosezonowe.
  • RENAULT Arkana – wyposażona w silnik benzynowy 1.3 TCe 140 KM i 7 stopniową, automatyczną skrzynię biegów EDC. Pojemność bagażnika przy złożonych siedzeniach wynosi 513 litrów lub 1296 l po rozłożeniu. W samochodzie znajdziemy także automatyczny hamulec postojowy.
  • RENAULT Zoe – auto z silnikiem elektrycznym generującym 135 KM i automatyczną skrzynią biegów z trybem rekuperacji. Samochód posiada zasięg do 385 km i pojemność bagażnika 338 l.

Opisane powyżej samochody osobowe mogą być świetnym sposobem na jazdę po mieście. Jednak w ofercie Traficar znajdziemy także pojazdy do zadań specjalnych, którymi możemy przewieść różnego rodzaju ładunki. Flota samochodów dostawczych posiada dobre opinie i obejmuje:

  • DACIA Dokker – auto o ładowności 675 kg, wyposażone w drzwi przesuwne prawe i lewe. Tylne drzwi charakteryzują się łatwością otwierania. Szerokość strefy ładunkowej wynosi 1 082 mm, z kolei wysokość strefy ładunkowej to 1 094 mm. Długość użyteczna załadunku w najdłuższym miejscu to 1 901 mm. Auto zostało wyposażone w silnik benzynowy o mocy 100 KM/75 KM i 6 stopniową, manualną skrzynię biegów. Pojemność baku paliwa wynosi 50 l.
  • RENAULT Master – samochód dostawczy z drzwiami bocznymi przesuwnymi, łatwym otwieraniem drzwi tylnych i z punktami do mocowania pasami transportowymi. Pojemność strefy ładunkowej wynosi 1 434 kg, szerokość strefy ładunkowej to 1 765 mm, a szerokość strefy ładunkowej między nadkolami to 1 380 mm. Wysokość strefy ładunkowej W RENAULT Master wynosi aż 1 894 mm, a długość użyteczna załadunku w najdłuższym miejscu to 3 733 mm. Długość pojazdu to 6 225 mm, a szerokość 2 470 mm. Samochód dostępny we flocie Traficar posiada silnik wysokoprężny o mocy 135 KM, napęd na przednie koła oraz 6 biegową, manualną skrzynię biegów. Zbiornik paliwa posiada pojemność 80 l.

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda tankowanie pojazdu, poruszającego się na dłuższych trasach. Warto podkreślić, że benzyna zostaje wliczona w koszty usługi, a tankowanie na krótszych trasach nie jest konieczne. Jeśli stan paliwa jest niski, a klient nie może dotrzeć do celu, wystarczy odszukać kartę paliwową. Karta znajduje się w osłonie przeciwsłonecznej od strony kierowcy.

Tankowanie za pomocą karty paliwowej jest bardzo proste. Pin generuje się w aplikacji po naciśnięciu ikony dystrybutora. Należy zatankować benzynę PB 95 do aut benzynowych bądź diesel do pojazdów z silnikiem diesla. Informacja o rodzaju paliwa, które należy wlać do pojazdu znajduje się na wlewie. Jeśli w pojeździe nie znajduje się karta paliwa, przed tankowaniem należy skonsultować się z infolinią Traficar.

Jak działa Traficar? jak wynająć auto na minuty bądź na doby?

Zaletą Traficar jest zarówno przystępna cena, jak i łatwość usługi. Klienci mogą wynająć samochód na doby, a przy krótszych trasach, wypożyczyć auto na minuty. Na samym początku należy pobrać i zarejestrować się w aplikacji Traficar. Aplikacja posiada intuicyjny interfejs użytkownika. Podczas rejestracji wystarczy wprowadzić swoje dane i zweryfikować konto. Cała procedura nie powinna potrwać dłużej niż kilka minut.

Następnie możemy już wypożyczyć auto na minuty bądź na doby. Wystarczy odszukać interesujący nas samochód na mapie aplikacji. Następnie rezerwujemy pojazd. Mamy do wyboru ikonę „Rezerwuj” lub „Rezerwuj na 24 h”. Rezerwacja pojazdu trwa przez 15 minut. Przez ten czas należy dotrzeć do pojazdu i zeskanować widoczny na przedniej szybie kod QR.

Po zeskanowaniu kodu QR, drzwi pojazdu otworzą się automatycznie. Karta i kluczyk znajdują się w schowku bądź panelu środkowym pojazdu. Użytkownik dostaje 5 gratisowych minut na przygotowanie się do jazdy. Następnie może rozpocząć podróż, a po jej zakończeniu schować kartę i kluczyk, wysiąść z samochodu i zakończyć wynajem, klikając właściwą ikonę w aplikacji mobilnej.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, można wynająć auto na minuty lub na doby. Cena wynajmu będzie uzależniona od wybranego sposobu rozliczenia oraz od konkretnego pojazdu. Co ciekawe, możemy w prosty sposób sprawdzić dokładny koszt przejazdu. Z pomocą przychodzi nam kalkulator cen pojazdów Traficar. Wystarczy wprowadzić miejsce rozpoczęcia podróży oraz miejsce docelowe. Następnie wybieramy typ pojazdu. Kalkulator podpowie nam, jaka będzie cena usługi, odległość, a także przewidywany czas podróży.